קורס תזונה בריאה במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר

קורס תזונה בריאה במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר

קורס תזונה בריאה לאורח חיים במרכז ללימודי חוץ המכללה האקדמית ספיר

 

המסלול אינו פעיל

 

עם צמיחתה של המודעות לחשיבות התזונה עבור בריאותנו, ועם עלייתו של עידן המידע, נמצא כיום באינטרנט שפע של מידע לגבי דיאטות ומזונות שיכולים להבטיח אורח חיים בריא.


נתונים רבים אלו יכולים לבלבל ולעתים אף לסתור אחד את השני, בפרט בהתחשב בכך שדיאטות שונות יכולות להתאים לאנשים שונים: דיאטה קיטוגנית או דיאטת פליאו הן בעלות יתרונות וחסרונות נבדלים, ועל כן נדרשת הבנה בתחום כדי לדעת לזהות ולהתאים את הדיאטה הנכונה עבורנו.


על מנת "לעשות סדר" עם מגוון המידע הקיים בנושאי תזונה, ולקבל היכרות מעמיקה עם התחום, ניתן להשתתף בקורס תזונה בריאה לאורח חיים במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, המשתתפים לומדים את תחום התזונה החל מהיסוד. בתחילה הם סוקרים מושגי יסוד מרכזיים המאפשרים להם לרכוש את תשתית הידע הנחוצה לשם העמקה בתחום: כך למשל הם לומדים את נושא אבות המזון ושילובם הנכון בתפריט היומיומי, רוכשים היכרות עם סוגי סוכרים, תחליפים טבעיים וממתיקים שונים, ודנים בסוגיית מוצרי החלב: האם וכיצד בריא לשלב אותם בשגרת התזונה של כל אחד.


מעבר לכך, המשתתפים מעמיקים בגישות לבריאות וטיפול טבעיים. הם מקבלים היכרות עם עקרונות מרכזיים בטיפול טבעי ועם הפילוסופיה העומדת מאחוריהם, ורוכשים ידע לגבי סוגי רעלים שונים והתהליכים המשמשים לניקויים.


נוסף לזאת, הם לומדים גם על מחלות נפוצות והדרכים הטבעיות למנוע ולטפל בהן באמצעות תזונה, ורוכשים היכרות עם תוספי תזונה ומזונות על מגוונים.


לקראת סיום הקורס, המשתתפים סוקרים גישות ודיאטות שונות, ביניהן דיאטה קיטוגנית, דיאטה טבעונית וכן תזונת פליאו, ולומדים על היתרונות והחסרונות השונים של כל אחת מהן. כמו כן, הם מקבלים היכרות עם התפישה ההוליסטית של מערכת העיכול ודנים בסוגיות של אכילה רגשית בעידן השפע המודרני.

 

 • רוצים לקבל כלים לאימוץ אורח חיים בריא? קראו עוד על קורס בריאות


מתכונת הלימודים


אורכו של הקורס כחדשיים, במהלכם הסטודנטים נפגשים כ – 10 פעמים לשיעורים בני 4 שעות אקדמיות כל אחד. סך כל השעות הנלמדות בקורס הוא כ – 40 שעות אקדמיות.


הלימודים נערכים במתכונת ערב, על מנת להקל על אנשים עובדים ועל הורים. המפגשים נערכים פעם בשבוע.

 


נושאי הלימוד


הנושאים הנסקרים בקורס כוללים, נוסף על נושאי היסוד בתחום, גם העמקה בגישות טיפול טבעיות ובדיאטות מסוגים שונים. בין היתר, בקורס לומדים על:

 

 

 • מושגי יסוד בתזונה
 • תהליכי ניקוי רעלים
 • שאלת מוצרי החלב
 • סוגי סוכרים וממתיקים
 • תוספי תזונה ומזונות על
 • פילוסופיית הטיפול הטבעי
 • גישות תזונתיות ודיאטות שונות
 • חומצות אמינו, ויטמינים ומינרלים
 • דרכי מניעה וטיפול במחלות נפוצות
 • אבות המזון: פחמימות, חלבונים ושומנים
 • ועוד


על סגל ההוראה


המרצה בקורס היא נטורופתית ורפלקסולוגיה בכירה שעוסקת גם בטיפול הוליסטי. תחומי מומחיותה כוללים את שיטת הבריאות הטבעית, וכן שיטות טיפול הוליסטיות, המאפשרות לראות את הגוף ואת הנפש כמכלול.

 


על מוסד הלימודים


המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר פועל מאז שנות ה – 1970 ליד העיר שדרות. במרכז ניתן להשתתף בהיצע של תכניות לפיתוח מקצועי ולקידום הקריירה, במגוון תחומי דעת.


תכנית הלימוד השונות במרכז מתקיימות בנושאים כמו חינוך, ייעוץ והנחיה, ניהול עסקים, תרפיה ושיקום, ועוד. הן מותאמות על פי הדרישות המתעדכנות של המשק הישראלי, וכך מאפשרות לבוגרים להתכונן לקראת שוק העבודה ולרכוש כלים מעשיים אותם הם יכולים ליישם בשטח.


בין הקורסים שמוצעים במכללה, ניתן למנות קורס הידרותרפיה, קורס ריפוי בתנועה, קורס מנחה מיינדפולנס, וקורס אילוף כלבים וכלבנות שיקומית.


נוסף על היצע מלגות, כולל מלגות דיקאן, קיימות אוכלוסיות שיכולות לקבל הטבות בשכר הלימוד, כולל חיילים משוחררים, גמלאים, הורים יחידניים, ועוד. יש לבדוק את העמידה בקריטריונים מול מוסד הלימודים.


קהל יעד


הקורס מיועד למי שרוצים להעשיר את ידיעותיהם ולהעמיק בנושאי בריאות, כולל תזונה טבעית, לקבל מידע מסודר ומהימן בנושאים אלו, וכך להיות מסוגלים לנהל את התזונה שלהם על מנת להבטיח אורח חיים בריא.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp