רוצה פרטים על קורס שענות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס שענים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס שענות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס שענות ותיקון שעונים


זמן לפתח קריירה


שענות היא מקצוע עתיק בן מאות שנים והיא נחשבת לאומנות מדויקת וייחודית. השענים נדרשים לכישורים רבים במסגרת עבודתם, כגון יצירתיות והקפדה על הפרטים הקטנים. כדי לשמור על תקינות השעונים, עליהם לטפל בעשרות הרכיבים הזעירים המרכיבים את המנגנון, מה שמצריך ידע מקצועי ומיומנות.


גם בעידן הדיגיטלי שבו הסמארטפון מאיים להחליף את השעונים המסורתיים, לשענים איכותיים עדיין קיים ביקוש בשוק וענף השענות עודנו חי ופעיל במשק, הן בארץ והן בעולם. מלבד העובדה כי רבים עדיין עונדים שעון ונדרשים מעת לעת לשירותי תחזוקה וטיפול, שוק שעוני היוקרה פעיל מתמיד ורווחי במיוחד, בתחום זה נדרשים אנשי מקצוע לטיפול במוצרים היוקרתיים שנחשבים לסמל סטטוס של ממש, ועלותם יכולה להגיע גם למאות אלפי דולרים. בעלי המקצוע יכולים להשתלב בשלל חברות תכשיטים הפועלות בארץ ובעולם. היות ונדרש מיומנות מיוחדת כדי להעניק שירות למוצרים אלה, אנשי מקצוע איכותיים נחשבים לנכס ויכולים להשתלב במהירות בשורות אותם מותגים.


המעוניינים לרכוש את המיומנויות הנדרשות להשתלב במקצוע יכולים ללמוד בקורס שענות. בתכנית לומדים בהרחבה על תיקון שעונים תוך היכרות עם כלל הציוד, החומרים והשיטות המקצועיות המאפיינות את הענף. בהכשרות מקצועיות אלה נלמדים גם כלים להקמת עסק לתיקון ומכירת שעונים וכן שיטות לפיתוח קריירה מצליחה ורווחית.

 


תכנית הלימודים


לאורך הקורס המשתתפים מקבלים את כל הכלים והידע הנחוצים במקצוע השענות. הם מתוודעים לסוגי מנגנונים, רכיבי השעונים וחומרי הגלם שמהם הם עשויים. נלמדים תהליכי העבודה עם שלל סוגי שעוני יד כגון מכניים, אוטומטיים וכאלה הפועלים באמצעות סוללות. בחלק מן התכניות לומדים גם על שעוני קיר, מטוטלת ומערכות נוספות. כמו כן, הם מכירים את הציוד המקצועי שעמו עובדים אנשי המקצוע וסוקרים שיטות להרכבה ופירוק, לתיקון תקלות נפוצות ולביצוע עבודות תחזוקה וניקוי. נלמדות גם שיטות לאיטום המנגנונים נגד מים ולשמירה על תקינותם לאורך זמן. הם לומדים גם על סביבת העבודה במעבדת תיקונים לרבות ניהול יעיל ואיכותי של מעבדה עצמאית.


בחלק מן הקורסים מתמקדים גם בתחום שענות היוקרה. המשתתפים מכירים מגוון של מותגי יוקרה מן העולם ואת הדגמים האחרונים של אותן חברות. בהקשר זה נסקרות גם שיטות לשיבוץ של יהלומים ואבני חן בשעונים בהתאם למגמות הנדרשות בשוק, לצורכי הלקוחות ולסטנדרטים המקובלים במקצוע.


נוסף על כך, בחלק מתכניות הלימוד שמים דגש על הפן הכלכלי והשיווקי של המקצוע ועל מגמות וסוגיות שיכולות לסייע להם להצליח בשוק של היום. המשתתפים רוכשים את הכלים הנחוצים לפיתוח קריירה בענף זה תוך היכרות עם שלל תהליכים ואתגרים שמולם עומדים אנשי המקצוע. בין היתר נלמדים היבטים כגון מתן שירות וטיפול בפניות לקוחות, ניהול עסקי רווחי, שיווק עסקים עצמאיים, מכירות, פתיחת מעבדה וניהולה ועוד. כלים אלה יכולים לסייע לבוגרי הקורס בסיום הכשרתם ועם צאתם לשוק העבודה, בייחוד למי ששואפים לפתח קריירה עצמאית.

 

מתכונת הלימוד


אורך הקורס משתנה בין המוסדות אולם במרביתם אורכו נע בין כחצי שנה לשנה. השיעורים לרוב מתקיימים אחת לשבוע ובמתכונת נוחה לשילוב עם עבודה. בדרך כלל, הם מתקיימים כקורסי ערב אולם ניתן למצוא גם קורסים בשעות הבוקר.


חלק מן ההכשרות מתקיימות כהשתלמויות לעובדים או קורסים מטעם המעסיק. הן ייעודיות לעובדים בתחום שעוני היוקרה, העובדים נשלחים לאותן הכשרות לצורך רענון הידע המקצועי והיכרות עם דגמים חדשים ומגמות חדשניות בשוק.


כדי לסייע למשתתפים לפתח את הכלים שברשותם הלכה למעשה, משולבים בקורסים שלל תרגולים פרקטיים, סדנאות והדגמות של תהליכי עבודה מקצועיים. המשתתפים מתנסים בתרגולים בסדנאות לתיקון ותחזוקת השעונים וכך יכולים לתרגל את השימוש בציוד מקצועי ואת העבודה עם חומרי גלם שונים, כגון אבנים יקרות ומתכות. במהלך תרגילים אלה מדמים מצבי אמת שבהם נתקלים אנשי המקצוע, תוך היכרות מקרוב עם שיטות עבודה בהנחייה של צוות המורים.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס נלמדים מגוון של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 

 • איזון מטוטלת
 • איטום נגד מים
 • מנגנוני שעוני יד
 • שיוף וניקוי אבנים
 • מותגי יוקרה בשוק
 • כיול וניקוי מנגנונים
 • שיבוץ אבנים יקרות
 • ליטוש והברקת שעונים
 • מנגנוני שעונים ופעילותם
 • ועוד


למי מיועד הקורס


קורס שענות יכול להתאים לבעלי זיקה לתחום הטכני המעוניינים להתמקצע בענף. התחום מתאים במיוחד לבעלי תשומת לב לפרטים ולבעלי יכולות ריכוז ודיוק. כמו כן, הענף יכול להתאים למעוניינים בתחום האופנה ומותגי היוקרה, שברצונם להציע שירותי תיקונים פרקטיים החיוניים לאותם מותגים. קיימות גם הכשרות שמתאימות לעובדים בחברות שעוני יוקרה וכן לבעלי ניסיון בתחום הייבוא והייצוא, המעוניינים לרכוש ידע טכני לניהול פעילות בתחום שעוני היוקרה בעולם.


תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד אולם במרבית המקרים על המועמדים להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות. קיימים קורסים המתאימים גם לחסרי ניסיון קודם בתחום, עם זאת ישנן הכשרות שמיועדות לאנשי מקצוע מנוסים יותר המעוניינים בהעשרה מקצועית. הקורסים למתחילים יכולים להתאים גם לעוסקים בענפים אחרים המעוניינים לעבור הסבה מקצועית לענף טכני ומבוקש.
חשוב לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

מתעניינים בתחום התכשיטנות? קראו גם על קורס צורפות


תעודה


בסיום הקורס המשתתפים מקבלים תעודה מטעם המוסד המלמד. יש לציין כי כדי להיות זכאים לתעודה יש צורך לעמוד בדרישות הנוכחות של הקורס, להגיש את כל העבודות ולעבור בהצלחה את המבחנים המסכמים שמתקיימים בסיומו.


אפשרויות תעסוקה


בפני בוגרי הקורס נפתחות שלל אפשרויות תעסוקה. הם יכולים לפתח קריירה כעצמאיים ולהציע שירותי תיקון למגוון לקוחות, כגון תיקונים, כיול ואף מכירה. כמו כן, באפשרותם להשתלב בחברות שונות כגון במותגי יוקרה או ברשתות בתחום תכשיטי היוקרה, שם הם מבוקשים לביצוע שירותי תחזוקה וטיפול בשעונים היוקרתיים ובמתן שירות ללקוחות החברה. ניתן לפעול גם במסגרת יבואנים רשמיים של שעוני יוקרה בארץ וכן לפעול מול חברות מובילות בחו"ל.


בוגרים שמעוניינים להמשיך לקדם את הקריירה יכולים ללמוד בהכשרות מקצועיות נוספות בתחומים משיקים, בעיקר בתחומי הטכנאות. גם קורסים בשיווק וניהול יכולים לסייע לאנשי מקצוע המעוניינים לקדם את העסקים שלהם ולהגדיל את קהל הלקוחות.

 

מחיר

 

עלויות ההכשרה משתנות בין המוסדות ומעת לעת. עלות הקורסים תלויה בגורמים שונים כגון אורכו של המסלול, היקף ההתנסות המעשית הנכללת בו, עלות חומרים וציוד שבהם משתמשים המשתתפים כחלק מן ההתנסות הפרקטית בהכשרה ועוד. עלות ההכשרה יכולה להגיע לנוע בין כמה אלפי שקלים ועד 10,000 שקלים, ואף למעלה מכך.

 

מוסדות הלימוד


בית הספר ביג בן (געש, ירושלים): זוהי חברה המתמחה בהכשרות מקצועיות בתחום זה. ניתן ללמוד בקורס מורחב שבו ניתן להיחשף לכל צדדי המקצוע שהיקפו 10 חודשים. כמו כן, מתקיימים קורסים מקוצרים המתאימים לאנשי מקצוע או לאספנים. בקורס זה הדגש הוא על היכרות עם חברות שונות בשוק. כמו כן, מציעים בחברה ימי עיון לעובדים בחברות, רשתות ויבואנים המעוניינים להכיר חומרים ומנגנונים חדשים, בהתאם לחברות והמותגים שעמן עובדות אותן חברות. בהכשרות השונות משולבות הדגמות וסדנאות לצורך הטמעת החומר הנלמד, תוך היכרות עם חומרים, ציוד ואביזרים מן הענף.


אתם בוודאי רוצים לדעת היכן עוד מתקיימים הלימודים, מה עלות הקורסים ומתי נערך יום פתוח. לנציגי השירות האישי שלנו תשובה לכל שאלה שלכם, אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות האישי שלנו חינם ולחסוך זמן יקר וגם כסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס שענות?

רוצה לדעת יותר על קורס שענות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

התאמה לתפקיד טכנאי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: טכנאי

התקבלו 9 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp