קורס גרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים ביחידה ללימודי חוץ רחובות

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תעודה, מקצוע?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על חוץ רחובות - גרפולוגיה וציורי ילדים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס גרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים ביחידה ללימודי חוץ המכללה לעסקים רחובות

 

מה מספר עלינו כתב היד שלנו? מה ניתן להבין מציורים על עולמם הפנימי של ילדים? וכיצד ניתן להשתמש בחתימה או כתיבת מספר שורות לצורך אבחון של עובדים חדשים המגויסים לשורות החברה? על שאלות אלה שואפים לענות אנשי מקצוע בתחומי הגרפולוגיה ופענוח ציורי הילדים. הם מתמקדים בניתוח של כתב יד או ציור וזיהוי של שלל מצוקות, מתחים, מצבים נפשיים ודחפים. כמו כן, ניתן להשתמש בניתוח הכתב כדי לאבחן יכולות מנטליות, אינטליגנציה רגשית ואפילו חולשות פיזיות. כיום אחד השימושים של התחום ידוע כגרפולוגיה תעסוקתית, שבו עושים שימוש יועצי קריירה לצורך אבחון עבור מעסיקים בתהליכי גיוס ומיון עובדים.


המעוניינים ללמוד כיצד באים לידי ביטוי מאפייני אישיות בכתב היד או בציור יכולים לקחת חלק בקורס גרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים שמתקיים ביחידה ללימודי חוץ במכללה לעסקים שברחובות. במהלך הקורס המשולב לומדים על תחום הגרפולוגיה וניתוח כתב היד וכן על הערכה פסיכולוגית של אישיות בעזרת ניתוח ציורי ילדים. בתכנית מושם דגש פרקטי על הכוונה תעסוקתית ועל הכוונה מעשית בעזרת הגרפולוגיה ופענוח של כתבי יד.


במוסד הלימוד פועל מרכז השמה שבו מסייעים לבוגרי הקורס באיתור של משרות רלבנטיות עבורם.

 


תכנית הלימודים


משתתפים בקורס זה רוכשים ידע וכלים להבנת העולם הפנימי של מבוגרים וילדים דרך כלים לניתוח מעשי, הן בענף הגרפולוגיה והן באמצעות תחום ניתוח ציורי הילדים. בתכנית נכללים תכנים עיוניים ומעשיים בתחום ההיבטים האישיותיים והביטוי שלהם בכתב היד והציור, תוך היכרות עם גישות פסיכולוגיות שיכולות לסייע לאנשי המקצוע בעבודתם.


הקורס מחולק לשני חלקים –


גרפולוגיה – המשתתפים לומדים כלים לזיהוי סוגיות בעולם הפנימי באמצעות ניתוח כתב היד, לפי גישת הגרפולוגיה. הם דנים בדרכים לניתוח של כתבי יד שונים ולפענוח משמעויות אישיות הנובעות מהם. כמו כן, מושם דגש על יישומיה של הגרפולוגיה במרחב התעסוקתי, כגון לאבחון עובדים בתהליכי גיוס ומיון עובדים.


ציורי ילדים – בחלק זה מתמקדים בתחום פענוח ציורי הילדים ולומדים על מגוון מרכיבים בציור ועל משמעותם. בין היתר בוחנים כיצד ניתן לזהות סוגיות בהערכה עצמית, בעיות התנהגויות וקשיים במעגל המשפחתי דרך ציורים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל 60 שעות אקדמיות, הכוללות תיאוריה ופרקטיקה מעשית. המשתתפים לומדים סוגיות תיאורטיות בתחומי הגרפולוגיה ואבחון ציורי הילדים ולאחר מכן מתנסים הלכה למעשה ביישומן בניתוח של שלל דוגמאות.


משתתפים הזכאים לכך יכולים לקהל מספר מלגות, בהתאם לנהלים. כמו כן, ישנה אפשרות ללימודים על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים, בקורסים המאושרים מטעם משרד הכלכלה ובהתאם לתנאי הזכאות. מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת הפרטים המדויקים בנושאים אלה.

 

נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים מבחר נושאים הנוגעים לאבחון כתב יד וציורי ילדים, הנה כמה מהם:

 

 • גרפולוגיה תעסוקתית
 • משמעותן של חתימות
 • קצב כתב יד וקצב החיים
 • מבחן ורטג לעולם הפנימי
 • משמעות שינויים בכתב היד
 • ויסות אנרגיה בלחיצה על עט
 • שלבים התפתחותיים בציורים
 • זיהוי אותות מצוקה אצל ילדים
 • פרופורציות ביו עצמים ודמויות בציור
 • ועוד


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ היא מוסד להכשרה מקצועית אשר מציע מגוון של קורסים לתעודה. בין היתר, ניתן ללמוד בו מקצועות כגון ניהול, ייעוץ, חשבונאות, עיצוב ולוגיסטיקה. בהכשרות הנערכות במכללה לעסקים ברחובות שמים דגש על הפן הפרקטי של המקצוע הנלמד, תוך התנסות פעילה בכלים חשובים להמשך הדרך המקצועית. באופן זה המשתתפים מקבלים הכנה לקראת השתלבותם בשוק העבודה תוך היכרות עם צורכים עדכניים של ארגונים ומעסיקים. בחלק מן התכניות מקבלים הכנה לקראת מבחנים ממשלתיים שעורכים גופים שונים לצורך קבלת תעודות או רישיונות מוכרים.


בין הקורסים הנוספים שאותם ניתן ללמוד ביחידה ללימודי חוץ רחובות אפשר למנות קורס הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה, קורס ייעוץ מס, קורס מזכירות רפואית, קורס ניהול לוגיסטיקה רכש ומחסנים בכיר ועוד.


תנאי קבלה

 

 

קורס זה מיועד לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בענפי הטיפול והחינוך, שמעוניינים להרחיב את סל המיומנויות המקצועי ולפתח הבנה בפענוח כתב יד וציורים לצורך יישום בעבודתם השוטפת. בין היתר יכולים ללמוד בו מטפלים במגוון של גישות, אנשי הוראה ומחנכים וכן עובדים סוציאליים ועובדים בענפי רווחה משיקים.


תעודה


בסיום הקורס מקבלים בוגרים העומדים בהצלחה בכל התנאים תעודת בוגרי קורס גרפולוגיה ופענוח ציורי ילדים המוענקת על ידי היחידה ללימודי חוץ.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: היחידה ללימודי חוץ התאגדות העסקים הקטנים והבינוניים

ssssssssss

פורום לימודי תעודה | קורסים

קורס הסדרי תנועה
אברהים
ללא תגובה
קורס תאית במרכז
נגה
ללא תגובה
קורס ביופידבק 2020
זהבי הלוי אורלי
ללא תגובה
לימודי תעודה בתחום הרכש
אורטל
1 תגובות
קורס לימוד השפה הדנית
עדן
1 תגובות
הצעה לקורס מיזוג אוויר
משה ניסן
1 תגובות
קורס מדביר מוסמך בצפון
זבידאת עאטף
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp