לימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב באפקה המכללה האקדמית להנדסה

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב באפקה המכללה האקדמית להנדסה

לימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב באפקה המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

  

בתעשייה של היום מושם דגש על ניהול נכון ויעיל של אנרגיה. קיים היום ביקוש רב למהנדסי חשמל שברשותם ידע וכישורים המשלבים בין עולמות ההנדסה והתוכנה, שילוב זה נחוץ במגוון רחב של ענפים ופרויקטים, החל מפיתוח של שבבים זעירים ועד לתכנון של הערים החכמות של העתיד.


באפקה המכללה האקדמית להנדסה ניתן ללמוד בתכנית משולבת ללימודי הנדסת חשמל ומדעי המחשב. מסלול זה משלב בין לימודי הנדסת חשמל לבין לימודי מדעי המחשב ובו יכולים הסטודנטים לפתח כישורים ומיומנויות אשר משלימים זה את זה מבחינת חומרה ותוכנה. בתכנית זו משולבים פרויקטים מעשיים בתעשייה שחושפים את הסטודנטים לתהליכים בתעשייה של היום. בעזרת הידע המשולב הבוגרים יכולים לקבל בידול תחרותי בתעשייה ולהשתלב בשלל תפקידים להובלת חזית ההנדסה והטכנולוגיה, ובפרט בהייטק.


תכנית זו מתכתבת עם ביקוש רב בתעשייה של היום למהנדסים שיש ברשותם ידע בתכנות, אלגוריתמיקה ותוכנה לצד הידע ההנדסי. הידע הנרכש בלימודים יכול לסייע בהרחבת המנעד התעסוקתי של הבוגרים, תשתית ידע זו מסייעת להשתלבות הן בתחומי החשמל והאלקטרוניקה והן בקשת רחבה של ענפי התוכנה.


בוגרי הנדסת חשמל יכולים להשתלב בשלל תפקידים במגזרי התעשייה, הודות לידע המדעי וההנדסי הנרחב שברשותם. באפשרותם להשתלב בחברות הייטק, במפעלים ציבוריים ופרטיים, בתעשייה הביטחונית ועוד. בעזרת הידע המשולב במדעי המחשב הבוגרים יכולים להשתלב גם בענף הפיתול והתכנון באלגוריתמיקה, בפיתוח של יישומים ומערכות תוכנה במערכות אלקטרוניות וחשמליות ואפיקים נוספים.

 


תכנית הלימודים


בתכנית זו הסטודנטים רוכשים ידע נרחב בתחומים הנדסיים ומדעיים. במקביל הם רוכשים שלל כלים ומיומנויות שבעזרתן יכולים מהנדסי העתיד לפתח ולתכנן שלל מערכות מתקדמות ולהתמודד עם אתגרים בתעשיות ומגזרים כגון שבבים, תמונה ומידע, עיבוד אות, תקשורת אלחוטית, מערכות שמע וקול ואלקטרואופטיקה. כמו כן, מיומנויות אלה יכולות לתרום בענפים כגון מערכות בקרה במכונות, רובוטיקה, מטוסים ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

ניתן ללמוד במסלול יום ארבע שנתי או במסלול משולב חמש שנתי, שבו לומדים בערבים ובימי שישי.


בתכניות אלה הסטודנטים לוקחים חלק במגוון קורסי חובה ובחירה בשני המקצועות הנלמדים. הלימודים כוללים גם התנסות מעשית בחברות וארגונים מובילים במשק.


כמו כן, הסטודנטים משתתפים במעבדות שונות שבהם הם מתרגלים בפועל את העקרונות הנלמדים. לקראת סיום הלימודים עליהם לערוך פרויקט גמר שבו מתנסים בפיתוח של פתרונות עבור התעשייה, בהנחייה של מרצה.


על מוסד הלימוד


במכללה מתקיימות תכניות נוספות שבהן ניתן לשלב את לימודי מדעי המחשב ותחומי ההנדסה, בהן לימודי הנדסה מכנית ומדעי המחשב, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ומדעי המחשב ולימודי הנדסה רפואית ומדעי המחשב.


בתכניות המשולבות הללו הסטודנטים יכולים לקבל ידע הנדסי נרחב ובמקביל לרכוש מיומנויות כתיבת קוד ותכנות וידע באלגוריתמיקה. השילוב מתכתב עם מגמת ביקוש הולכת וגוברת בתעשייה למהנדסים ששולטים בתכנות, במגוון של אפיקים. הכלים המשולבים הנרכשים בלימודים יכולים לסייע לבוגרים להרחיב את היצע אפשרויות התעסוקה ולהגיע לתפקידים מבוקשים ומשמעותיים. בתכניות נכללות גם התנסויות מעשיות המתקיימות בשיתוף חברות מובילות בתעשיית ההייטק, כדי לאפשר לסטודנטים לרכוש כלים וידע פרקטיים לקראת המשך דרכם בתעשייה.


במוסד הלימוד מתקיימים עוד שלל מסלולים לתואר ראשון ושני. בין התכניות לתואר שני אותן ניתן ללמוד במכללה ניתן למצוא תואר שני בהנדסת מערכות, תואר שני במערכות תבוניות, תואר שני בהנדסה וניהול, תואר שני בהנדסת אנרגיה ועוד. מסלולים אלה מתאימים לבוגרי הלימודים המעוניינים להמשיך להעמיק את הידע ההנדסי שברשותם ולפתח מיומנויות מחקריות מתקדמות.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות הלימודים ומסיימים אותם בהצלחה זכאים לקבל תואר ראשון B.Sc מטעם אפקה המכללה האקדמית להנדסה תל אביב.

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה