תואר שני בבנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בבנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה

תואר שני בבנקאות ושוק ההון במכללה האקדמית נתניה


שוק ההון הוא עולם דינמי ותחרותי, כאשר מי שפועלים בו באופן מקצועי נדרשים להתעדכן באופן תדיר בהתפתחויות פוליטיות, כלכליות, משפטיות, וכן להיות בקיאים בשינויים טכנולוגים ובהשלכות העסקיות של יישומם במשק, בארץ ובעולם.


על כן, נחוצה לאנשי מקצוע בתחום הכשרה מקיפה ומעמיקה, היכרות עם התיאוריה וכן ניסיון מעשי נרחב – על מנת לעמוד בקצב של האירועים ולדעת לזהות הזדמנויות להשקעות ולשינוי אסטרטגיה.


ניתן לרכוש את עולם הידע הרב תחומי הזה באמצעות השתתפות בלימודי תואר שני בבנקאות ושוק ההון. בין מוסדות הלימוד האפשריים לתואר שני זה, ניתן למנות את המכללה האקדמית נתניה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים לומדים את תחומי הבנקאות והמימון באופן מקיף, תוך התמקדות בדרכים שההתפתחויות הטכנולוגיות משפיעות על המערכת הפיננסית, וכן בהשפעות העתידיות הצפויות שלהן.


הקורסים השונים מתקיימים בדגש טכנולוגי, כאשר הסטודנטים מעמיקים בחידושים כמו תעשיית הפינטק, סוקרים נושאים מתחום הסייבר, ולומדים כיצד להעריך שווי של סטארט אפים וארגונים עסקיים, לפתח אסטרטגיות בנקאיות ופיננסיות, ועוד.


חלק מתכנית הלימודים מוקדש גם לסקירת תחום המשכנתאות והנדל"ן: הערכת סיכונים, היבטים טכנולוגיים ופיננסיים בבחירת אפיקי השקעה, וכן הלאה.

 


מתכונת הלימודים


על מנת להקל על הסטודנטים לשלב את הלימודים עם עבודה, המפגשים מתקיימים פעם בשבוע.


התכנים הנלמדים משלבים בין העיוני לבין הפרקטי, כאשר הסטודנטים לומדים תיאוריות מתקדמות בתחומי הפיננסים והבנקאות, וכן רוכשים כלים מעשיים שיכולים לסייע להם לקדם את הקריירה בתחום.


בין היתר, הסטודנטים יכולים להתנסות מעשית במסחר בבורסה באמצעות השתתפות בסימולציות בחדר עסקאות.


במכללה האקדמית נתניה מוצעות מבחר מלגות המיועדות לבוגרי תואר ראשון של המכללה. נוסף על כך, קיים היצע מלגות גם על רקע סוציו אקונומי, מלגות הצטיינות, מלגות התנדבות ומלגות נוספות בקריטריונים שונים. מומלץ לבדוק מול מוסד הלימודים על מנת לקבל את המידע המדויק והעדכני ולברר את הזכאות.


נושאי הלימוד

 

 

  • עולם הסייבר
  • מודיעין עסקי
  • תעשיית הפינטק
  • נדל"ן ומשכנתאות
  • אסטרטגיה בנקאית
  • הערכת שווי חברות
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


סגל המרצים במכללה מונה בנקאים בכירים וכן אנשי מקצוע בעלי ניסיון במערכת הפיננסית; בין היתר, מלמדים בקורסים השונים חברים בדירקטוריון בבורסה לניירות ערך, מנכ"ל משרד האוצר לשעבר, נגיד בנק ישראל לשעבר, כלכלנים ראשיים בבנקים מובילים, ועוד.


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית נתניה היא מוסד לימודים להכלה גבוהה שפועל בהוראה ובמחקר תחומים מגוונים. בין התארים השניים המוצעים במכללה זו, ניתן למנות תואר שני במנהל עסקים, תואר שני בהתנהגות ארגונית, תואר שני בנדל"ן, תואר שני במשפטים ללא משפטנים, ועוד.


במכללה שמים דגש על התעדכנות בפיתוחים הטכנולוגיים העכשוויים, ועל כן משלבים במהלך ההוראה עזרים טכנולוגיים, ממוחשבים, וכן מולטימדיה. הסטודנטים יכולים לקחת חלק במעבדות בנושאים שונים, וכן באולפני רדיו וטלוויזיה.


על מנת להקנות לבוגרי הלימודים במכללה את הידע המקצועי ואת היכולת להתאים עצמם לפי הדרישות המתעדכנות של המשק, מקפידים במכללה לעדכן את תכניות הלימוד בהתאם להתפתחויות בתעשייה.

 


תנאי קבלה


יכולים להשתתף בתכנית לימודים זו, מי שברשותם תואר ראשון ממוסדות לימודים אקדמיים מוכרים בארץ או במדינות אחרות בעולם, בממוצע של 83 או יותר.


מעבר לכך, בשיקולי הקבלה לוקחים בחשבון גם את הניסיון והרקע המקצועיים של המועמדים.


חלק מהמועמדים מחויבים בלימודי השלמה, על פי הקורסים שבתואר הראשון שלהם. מי שנדרשים להשלים קורסים, צריכים לעשות זאת בציון של 60 לפחות בכל אחד מהקורסים, ולסיים אותם בציון ממוצע משוקלל של 70 או יותר.

 


תעודה


הסטודנטים שמסיימים את לימודיהם בהצלחה ועומדים בדרישות האקדמיות, זכאים לתואר שני M.A בבנקאות ושוק ההון מטעם המכללה האקדמית נתניה.


אפשרויות תעסוקה


תואר שני זה מיועד למי שעוסקים בתחומי הבנקאות והפיננסים ורוצים לקדם את הקריירה שלהם בתחום, לעלות בדרגה או להשתלב בתפקידים ניהוליים – הידע המעמיק, הכלים המעשיים ויכולות המנהיגות, היוזמה והנטוורקינג שרוכשים במהלך התואר, יכולים לסייע להם במטרה זו.


כמו כן, הוא מתאים לבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים שרוצים לפתוח דלתות למקצוע חדש, ומתעניינים בעולמות הכלכלה, הפיננסים וההשקעות.

 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה
Whatsapp Whatsapp