הנדסאי אדריכלות נוף בהנדסאים באריאל

הנדסאי אדריכלות נוף בהנדסאים באריאל

הנדסאי אדריכלות נוף - הנדסאים באריאל

 

המסלול אינו פעיל

 

תנופת הבנייה ברחבי הארץ מעלה את הדרישה לאיזון נכון בין השטחים הבנויים לאזורים ירוקים. מגמה זו מעלה את החשיבות לתחום התכנון הנופי, העוסקים בו מתכננים את המרחבים הפתוחים שסביבנו, החל מגנים ציבוריים או טיילות ועד לכיכרות עירוניות או שטחים ירוקים במבני הציבור.


המעוניינים בקריירה המשלבת בין יצירתיות וטכנולוגיה יכולים ללמוד בתכנית הנדסאי אדריכלות נוף המתקיימת בהנדסאים באריאל. במסלול זה ניתן לרכוש את הכלים לתכנון שלל שטחים ציבוריים ופרטיים. הסטודנטים רוכשים כלים שיכולים לסייע לפתוח דלת להשתלבות בשלל מקומות תעסוקה, הן כעצמאיים ובמשרדי אדריכלים והן במוסדות ציבור כגון עיריות ורשויות מקומיות. באפשרותם לשמש מתכנני גנים, מבצעים ומקימים של עבודות פיתוח במשרדי תכנון או תפקידי פיקוח על אותן עבודות, מתכננים בגופים ממלכתיים וכן משווקים של מוצרי חוץ כגון בניה קלה, בריכות נוי, תאורת גנים, ריצוף ועוד.

 

תכנית הלימודים


במהלך תכנית לימודי ההנדסאי הסטודנטים רוכשים ידע ומיומנויות בענפי תכנון הנוף על כל היבטיו לרבות עיצוב של קרקע, תכנון קירות וסלעיות, תכנון הצמחייה ותכנון של רחבות, בריכות ושבילים. במהלך התכנית נרכשים כלים תיאורטיים ופרקטיים בענפי ההנדסה, העיצוב, האמנות, מדעי הטבע והטכנולוגיה, כדי לסייע לסטודנטים לפתח את סל הכישורים החיוני להנדסאי אדריכלות נוף בתעשייה.


נוסף על כך, הם דנים בהיבטים סביבתיים, חברתיים, סביבתיים ואקולוגיים הנוגעים לתחום אדריכלות הנוף ובמקביל מתנסים בתכנון ובעיצוב של שלל סוגי מתחמים ציבוריים ופרטיים כגון חצרות בתים משותפים או פרטיים, מתחמי חוץ במבני ציבור או שטחים ציבוריים פתוחים.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במסלול אוקטובר ואורכם שנתיים. הם נערכים במתכונת לימודי יום, השיעורים מתקיימים בארבעה ימים בשבוע ונפרשים על פני ארבעה סמסטרים. התכנית כוללת תכנים מעשיים כגון פרויקטים ותרגילים שבהם הסטודנטים מתנסים בפועל בכלים הנלמדים.


חיילים משוחררים ובוגרי השירות הלאומי יכולים לקבל 80% מימון, עד חמש שנים ממועד השחרור ובכפוף לנהלים של מה"ט. מועמדים מצטיינים במיוחד, שלהם ממוצכ ציוני בגרות גבוה, יכולים לקבל מלגת הצטיינות בגובה עד 1,500 שקלים.

 

על מוסד הלימוד


הנדסאים באריאל היא מכללה טכנולוגית שבה מכשירים הנדסאים מומחים במגוון רחב של תחומים. המכללה פועלת בקמפוס אוניברסיטת אריאל מה שמסייע לחשיפת הסטודנטים למעבדות ומתקני הוראה מתקדמים ולפרויקטים חדשניים. כיום לומדים במוסד זה מכל 1,700 סטודנטים במבחר התמחויות ותחומי ידע.


המסלולים הנלמדים במכללה נחלקים לשני אשכולות – מקצועות ההנדסה והטכנולוגיה ומקצועות העיצוב והתקשורת. בין היתר מתקיימים באשכול השני לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי עיצוב מדיה, עיצוב תעשייתי, סאונד ועוד. בכל אחד מן המסלולים המתקיימים במוסד הלימוד הסטודנטים רוכשים כלים וידע הנחוצים להתמודדות עם מצבים משתנים בתעשייה הישראלית באופן המותאם לדרישות השוק.


כדי לסייע לסטודנטים בהשתלבות בתעסוקה בתום הלימודים, מציעים במוסד הלימוד שירותי השמה. המכללה מפעילה קשרי עבודה עם שלל מעסיקים בתחומים הנלמדים והיא עורכת סדנאות הכנה לשוק העבודה, ירידי תעסוקה ומפגשים עם מעסיקים מובילים.

תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים הם בהתאם להנחיות מה"ט, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרו מלאה או בעלי בגרות חלקית ובה ציון עובר במקצועות – בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד.


נוסף על כך, יכולים להתקבל בעלי תעודת בוגרי מכינה טכנולוגית (מכינת קדם הנדסאים) שעומדים בכל דרישות המכינה. מועמדים מעל גיל 35 שמציגים תעודת סיום 12 שנות לימוד אשר מוכרת על ידי משרד החינוך יכולים גם הם להתקבל למסלול. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בסיום התכנית סטודנטים העומדים בכל הדרישות בהצלחה מקבלים תעודת הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה יש לעמוד במספר חובות, בין היתר לעבור מספר בחינות גמר ולהגיש את הפרויקט המסכם.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל