הנדסאי אדריכלות נוף בהנדסאים באריאל

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסאי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על הנדסאים באריאל - הנדסאי אדריכלות נוף.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הנדסאי אדריכלות נוף - הנדסאים באריאל

 

תנופת הבנייה ברחבי הארץ מעלה את הדרישה לאיזון נכון בין השטחים הבנויים לאזורים ירוקים. מגמה זו מעלה את החשיבות לתחום התכנון הנופי, העוסקים בו מתכננים את המרחבים הפתוחים שסביבנו, החל מגנים ציבוריים או טיילות ועד לכיכרות עירוניות או שטחים ירוקים במבני הציבור.


המעוניינים בקריירה המשלבת בין יצירתיות וטכנולוגיה יכולים ללמוד בתכנית הנדסאי אדריכלות נוף המתקיימת בהנדסאים באריאל. במסלול זה ניתן לרכוש את הכלים לתכנון שלל שטחים ציבוריים ופרטיים. הסטודנטים רוכשים כלים שיכולים לסייע לפתוח דלת להשתלבות בשלל מקומות תעסוקה, הן כעצמאיים ובמשרדי אדריכלים והן במוסדות ציבור כגון עיריות ורשויות מקומיות. באפשרותם לשמש מתכנני גנים, מבצעים ומקימים של עבודות פיתוח במשרדי תכנון או תפקידי פיקוח על אותן עבודות, מתכננים בגופים ממלכתיים וכן משווקים של מוצרי חוץ כגון בניה קלה, בריכות נוי, תאורת גנים, ריצוף ועוד.

 

תכנית הלימודים


במהלך תכנית לימודי ההנדסאי הסטודנטים רוכשים ידע ומיומנויות בענפי תכנון הנוף על כל היבטיו לרבות עיצוב של קרקע, תכנון קירות וסלעיות, תכנון הצמחייה ותכנון של רחבות, בריכות ושבילים. במהלך התכנית נרכשים כלים תיאורטיים ופרקטיים בענפי ההנדסה, העיצוב, האמנות, מדעי הטבע והטכנולוגיה, כדי לסייע לסטודנטים לפתח את סל הכישורים החיוני להנדסאי אדריכלות נוף בתעשייה.


נוסף על כך, הם דנים בהיבטים סביבתיים, חברתיים, סביבתיים ואקולוגיים הנוגעים לתחום אדריכלות הנוף ובמקביל מתנסים בתכנון ובעיצוב של שלל סוגי מתחמים ציבוריים ופרטיים כגון חצרות בתים משותפים או פרטיים, מתחמי חוץ במבני ציבור או שטחים ציבוריים פתוחים.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים מתקיימים במסלול אוקטובר ואורכם שנתיים. הם נערכים במתכונת לימודי יום, השיעורים מתקיימים בארבעה ימים בשבוע ונפרשים על פני ארבעה סמסטרים. התכנית כוללת תכנים מעשיים כגון פרויקטים ותרגילים שבהם הסטודנטים מתנסים בפועל בכלים הנלמדים.


חיילים משוחררים ובוגרי השירות הלאומי יכולים לקבל 80% מימון, עד חמש שנים ממועד השחרור ובכפוף לנהלים של מה"ט. מועמדים מצטיינים במיוחד, שלהם ממוצכ ציוני בגרות גבוה, יכולים לקבל מלגת הצטיינות בגובה עד 1,500 שקלים.

 

על מוסד הלימוד


הנדסאים באריאל היא מכללה טכנולוגית שבה מכשירים הנדסאים מומחים במגוון רחב של תחומים. המכללה פועלת בקמפוס אוניברסיטת אריאל מה שמסייע לחשיפת הסטודנטים למעבדות ומתקני הוראה מתקדמים ולפרויקטים חדשניים. כיום לומדים במוסד זה מכל 1,700 סטודנטים במבחר התמחויות ותחומי ידע.


המסלולים הנלמדים במכללה נחלקים לשני אשכולות – מקצועות ההנדסה והטכנולוגיה ומקצועות העיצוב והתקשורת. בין היתר מתקיימים באשכול השני לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאי עיצוב מדיה, עיצוב תעשייתי, סאונד ועוד. בכל אחד מן המסלולים המתקיימים במוסד הלימוד הסטודנטים רוכשים כלים וידע הנחוצים להתמודדות עם מצבים משתנים בתעשייה הישראלית באופן המותאם לדרישות השוק.


כדי לסייע לסטודנטים בהשתלבות בתעסוקה בתום הלימודים, מציעים במוסד הלימוד שירותי השמה. המכללה מפעילה קשרי עבודה עם שלל מעסיקים בתחומים הנלמדים והיא עורכת סדנאות הכנה לשוק העבודה, ירידי תעסוקה ומפגשים עם מעסיקים מובילים.

תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאים הם בהתאם להנחיות מה"ט, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרו מלאה או בעלי בגרות חלקית ובה ציון עובר במקצועות – בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד.


נוסף על כך, יכולים להתקבל בעלי תעודת בוגרי מכינה טכנולוגית (מכינת קדם הנדסאים) שעומדים בכל דרישות המכינה. מועמדים מעל גיל 35 שמציגים תעודת סיום 12 שנות לימוד אשר מוכרת על ידי משרד החינוך יכולים גם הם להתקבל למסלול. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בסיום התכנית סטודנטים העומדים בכל הדרישות בהצלחה מקבלים תעודת הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה יש לעמוד במספר חובות, בין היתר לעבור מספר בחינות גמר ולהגיש את הפרויקט המסכם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל

עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל

ssssssssss

פורום הנדסאים

תעסוקה נדרשת במכשור רפואי
פיני
1 תגובות
הנדסאי מיזוג או הנדסאי מכשור ובקרה?
ציון
1 תגובות
השלמת תואר ראשון להנדסאי מדיה
אנונימית
1 תגובות
המשך לימודים להנדסאי כימיה
מונא
1 תגובות
התחשבות בטעות נגררת במבחן מהט קונסטרוקציות בטון
דולב פולאד
1 תגובות
ניסיון קבלה להנדסה לאחר סיום הנדסאי
נתנאל
1 תגובות
פתרון מבחן מה"ט מכונות חשמל 2019 מועד ב
יאיר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

  • 3.9

    המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא הנדסאי

ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב מאמינה שלימודי ההנדסאים הם כלי חשוב בהתקדמות המשק הישראלי. "ההשכלה הטכנולוגית היא בסיס למקצועות עתידיים. המומחיות שלימודי ההנדסאים מעניקים הם הבסיס לכל מערכת." לדבריה, הלימודים פותחים דלת למגוון רחב מאוד של אפיקי תעסוקה. "הנדסאים הם ללא תקרת זכוכית, הם מנוף להצלחה."
"הסטודנטים צריכים להתייחס ברצינות ללימודי ההנדסאים, שהם תובעניים אך מגיעים עם המון תפוקה לצדם... הנדסאי טוב הוא איש מקצוע מיומן, ואם התברך גם באישיות המתאימה, הוא יכול לטפס במעלה הסולם ולהגיע רחוק."
ד"ר יוכבד פנחסי אדיב
יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות
Whatsapp Whatsapp