רוצה פרטים על קורס ביצועיסט?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מבצע גרפי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ביצועיסט? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מבצע גרפי


מבצעים גרפיים, או ביצועיסטים, הם מצרך נחוץ בבתי דפוס והוצאה לאור, בחברות ומשרדי פרסום, ארגונים שעוסקים בעיצוב אתרים, במחלקות עיצוב גרפי בעיתונים ובמגזינים; הם אנשי המקצוע האחראים על היישום והביצוע בפועל של עבודת העיצוב הגרפי.


ביצועיסטים מסייעים לגבש את הרעיון שעומד מאחורי המותג, ומחזיקים בשליטה באמצעים הממוחשבים ובתוכנות הגרפיות, באמצעותן הופכיכם את הרעיון למציאות.


כדי לרכוש את הידע המקצועי, המיומנויות הטכנולוגיות וההבנה האסתטית שנחוצים לאנשי מקצוע אלו, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות ובקורסים, המוצעים במוסדות לימוד שונים.


ברוב המוסדות, מסלולי הלימוד כוללים התמקצעות בתוכנות כגון אילוסטרייטור, פוטושופ, ואינדיזיין, וכן סקירה של השלבים בעת עבודה על פרויקט: המחשת הרעיון באמצעות מצגת, התאמת ערוצי מדיה לרעיון, הכנת לוגואים, דפי פרסום, מודעות, קטלוגים, ועוד.


תכנית הלימודים


הלימודים ברוב הקורסים כוללים הקניית היכרות עם יסודות התחום והמונחים המקצועיים שלו. מטרתה של תכנית הלימודים להקנות לסטודנטים את הכלים לבצע פרויקט עיצובי החל משלב הרעיון ועד לשלב הייצוא לדיגיטל או לדפוס.


תכנית הלימודים כוללת רכישת שליטה ביישומי המחשב ובתוכנות הגרפיות הנדרשות לביצועיסטים: לרוב הן מתמקדות בתוכנות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין.


הסטודנטים לומדים כיצד להתאים צבעים, לתקן ולערוך אותם, להשתמש באפקטים מגוונים ובסידורים שונים למלל, וכן ליצור עיצובים תלת מימדיים. הם לומדים כיצד לעבוד בשכבות בפוטושופ ורוכשים טכניקות מתקדמות לעבודה עם כלל התוכנות, כולל כיצד מכינים את יצירותיהם לדפוס, לייצר קבצי PDF וליצור מצגות.


הבקיאות בתוכנות השונות מאפשרת לסטודנטים ליצור לוגואים, מודעות ופוסטרים, יצירות תלת מימדיות, כרטיסי ביקור, ועוד.


בחלק מהקורסים השונים ללימוד התחום, מקדישים זמן לסקירת תחום ה – UI/UX, הידוע גם כתחום עיצוב חוויית המשתמש. כך הסטודנטים לומדים כיצד לתכנן ולעצב ממשק משתמש איכותי, ומקבלים זווית ראייה נוספת ממקצוע המשיק ומשלים את תחום עיסוקם.

 


מתכונת הלימודים


היקף ההכשרות משתנה בהתאם למטרותיהן ולרמה שבה מעמיקים בתכנים הנלמדים.


כך למשל, חלק מהקורסים מהווים הכנה לקראת מבחני "מבצע גרפי לתוכנות מתקדמות" מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בהם הנבחנים נדרשים להציג מיתוג לעסק ובו הצעה ללוגו, פוסטרים לפרסום, כרטיסי ביקור, ועוד. כדי לסיים בהצלחה הסמכה זו, יש להשלים כ – 300 שעות אקדמיות במוסד לימודים מוכר על ידי המשרד.


קורסים אחרים יכולים להגיע להיקף של יותר מ – 100 שעות אקדמיות, כאשר בחלק ממוסדות הלימוד הם נפרשים על פני שנה, ובחלקם הם מחולקים כך שניתן לסיימם תוך מספר חודשים.


ברוב הקורסים הסטודנטים מתבקשים להגיש פרויקט גמר שמסכם את החומר הנלמד בקורס, ומהווה הזדמנות ליישם את התיאוריה בפועל.


הפרויקט, ושלל המטלות שאותן נדרשים הסטודנטים להגיש במהלך הקורס, יכולים להיות הבסיס לתיק עבודות, שהוא מצרך נחוץ בעת חיפושי העבודה בתחום. חלק מהקורסים כוללים גם הנחייה לגבי בניית תיק העבודות, והקניית ההבנה בדרישות העדכניות בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

נושאי הלימוד משתנים מקורס אחד למשנהו, אך רבים מהם כוללים נושאים כגון:

 

  • טיפוגרפיה
  • תלת מימד
  • תורת הצבעים
  • מבוא לפוטושופ
  • שימוש באינדיזיין
  • סידור ועריכת מלל
  • יסודות בהבאה לדפוס
  • עקרונות עבודה באילוסטרייטור
  • ייצוא יצירות בפורמטים דיגיטליים
  • ועוד


על מוסדות הלימוד


קיימים מספר מוסדות ברחבי הארץ שבהם מוצע קורס ביצועיסט, כאשר יש להבדיל בין קורסים מסוג זה, שהם קצרים וממוקדים יותר, לבין קורס מעצב גרפי, שהוא לרוב ארוך יותר, ובו שמים דגש רב יותר על הצד התיאורטי.


חלק ממוסדות הלימוד מהווים מרכזי הדרכה מטעם חברות שונות לעיצוב גרפי, כגון אדובי, וחלקם מוסמכים להכנה לקראת הבחינות מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


ג'ון ברייס הדרכה (פרישה ארצית): במכללה זו מוצע מסלול לימודים הכולל שני קורסים: מבצע גרפי לתוכנות מתקדמות, ו – web design. כך, מתאפשר לסטודנטים לקבל כלים לעיצוב אתרים, אפליקציות ופרויקטים לאינטרנט ולמובייל.


במסגרת המסלול, הסטודנטים רוכשים הבנה רחבה בעיצוב טקסטים, איור, קמפיינים פרסומיים, אריזות וחומרים לדפוס. כמו כן, הסטודנטים לומדים כיצד לערוך ולעבד תמונה, ומשתתפים בסדנת צילום על מנת להכיר לעומק את היבטי הקומפוזיציה, הפוקוס, עומק השדה, וזוויות צילום, שאחר כך מעבדים בתוכנות העריכה.


התוכנות שנלמדות במהלך הקורס הן פוטושופ, אינדיזיין, ואילוסטרייטור. במסגרת ההתמחות בעיצוב חוויית משתמש ובעיצוב לווב, הסטודנטים לומדים גם את שפת התגיות HTML, הפורמט לעיצוב עמודי אינטרנט CSS3, וכן מקבלים כלים לעבודה עם אתרי וורדפרס.


הקורס מקיף וסוקר תכנים רבים, על כן משכו 545 שעות לימוד, מתוכן 70 שעות מוקדשות לעבודה ולתרגול עצמיים. הסטודנטים נפגשים פעמיים בשבוע בשעות הערב.


אורט בראודה להנדסאים (כרמיאל): במכללה מוצע קורס לתעודה, שמיועד למי שרוצים לקבל הסמכת "מבצע גרפי לתוכנות מתקדמות" מטעם משרד העבודה. משכו של הקורס כ – 300 שעות לימוד אקדמיות, המחולקות ל – 75 מפגשים. מפגשיו נערכים פעמיים בשבוע בשעות הערב, כאשר אורכו של כל מפגש הוא כ – 4 שעות אקדמיות.


בית הספר חשיפה – האוניברסיטה הפתוחה לימודי חוץ (תל אביב): בחשיפה ניתן להשתתף בקורס שהיקפו 100 שעות לימוד אקדמיות, שנפרשות על פני 5 חודשים ומחולקות ל – 20 מפגשים. המפגשים נערכים פעם בשבוע במתכונת ערב, או בימי שישי, וכך מקלים על שילוב הלימודים עם עבודה או עם חיי משפחה.


התוכנות הנלמדות הן פוטושופ, אילוסטרייטור, ואינדיזיין. לצד מעבדות המדיה וחדרי העריכה שפועלים במסגרת חשיפה, קיים לרשות הסטודנטים מערך תרגולים, במסגרתו הם יכולים לחזק את יכולותיהם המעשיות ולקבל הנחייה ממדריך בעל מומחיות.


הדרישות בקורס הן עמידה בחובת הנוכחות, של 80% מהמפגשים, וכן הגשת המשימות שניתנות במהלך הלימודים.


המרכז האקדמי ויצו חיפה – לימודי חוץ: הקורס נפרש על פני שנה, ומשכו כ – 120 שעות לימוד אקדמיות. במהלכו, הסטודנטים לומדים את עבודת הסטודיו על מכלול היבטיה, ומקבלים את הכלים לעיצוב מגוון של עבודות ויצירות, באמצעות מספר אמצעים ממוחשבים, וכן לומדים לדעת איזו תוכנה מתאימה לכל רעיון או פרויקט. התוכנות שנלמדות במסגרת הקורס הן אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין. כמו כן, המשתתפים לומדים להשתמש בתוכנות כדי להפיק יצירות לדפוס.


קהל יעד


הקורסים השונים מתאימים למי שנמצאים בתחילת דרכם המקצועית, ורוצים להתמקצע בעבודה עם התוכנות השונות, ולרכוש יסודות לעבודה נכונה.


כמו כן, הם מיועדים גם למי שעוסקים בתחום ומעוניינים להגדיל את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ומי שצריכים להתכונן לקראת בחינות משרד העבודה כדי לקבל הסמכה רשמית.


כדי להשתתף בהכשרות אלו, לרוב נדרש להחזיק בשליטה טובה בשפה האנגלית וכן בהבנה ביישומי מחשב.


תעודה


התעודה שאותה מקבלים בסיום הקורס, מי שעומדים בחובותיו, משתנה בין מוסד לימודים אחד למשנהו, בהתאם להיקף הקורס ולמטרותיו.


הקורסים שמהווים הכנה לקראת בחינות משרד העבודה, מאפשרים לבוגרים שעומדים בהצלחה בבחינה לקבל דיפלומת "מבצעים גרפיים לתוכנות גרפיות מתקדמות", מטעם המשרד.


כדי להירשם לבחינות אלו, יש לעמוד בחובת הנוכחות של הקורס, להגיש את המטלות שניתנות לאורכו וכן את עבודת הגמר המסכמת.


מעבר לכך, קיימות הכשרות שמהוות הסמכה מקצועית מטעם חברת אדובי הבינלאומית, וכן קורסים שמזכים בתעודת גמר מטעם מוסדות הלימוד.


אפשרויות תעסוקה


כיום, כל חברה או עסק צריכים במערך הפרסום שלהם גרפיקאים כדי להגביר את הנוכחות שלהם ברשתות החברתיות, למתג אותם בצורה נכונה וכך להגדיל את בסיס הלקוחות שלהם.


ביצועיסטים יכולים להשתלב במגוון מקומות עבודה: משרדי פרסום, בענף התקשורת, מחלקות פרסום בחברות גדולות ובינוניות, וכן בחברות לעיצוב גרפי, בתי דפוס, חברות הוצאה לאור, ועוד.


מעבר לכך, ניתן לעסוק בגרפיקה כעצמאים או פרילנסרים. חלק מההכשרות מקנות כישורים מעולמות קרובים כגון עיצוב חוויית משתמש, בניית ועיצוב אתרים, באמצעותם הבוגרים יכולים להגדיל את אפשרויות התעסוקה והפרויקטים שאותם הם יכולים לעצב.


ההסמכה מטעם משרד העבודה, שמקנות חלק מההכשרות, יכולה לסייע לבוגרים למנף את הקריירה, להתקדם במקום עבודה קיים, או להתבלט על פני מועמדים אחרים בעת תחילת עבודתם במקצוע.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ביצועיסט?

רוצה לדעת יותר על קורס ביצועיסט?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס ביצועיסט

חוות דעת של סטודנטים: לימודי עיצוב

התקבלו 815 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp