קורס קבלני שיפוצים אונליין במכלל הכשרה מקצועית

שירות אישי - צור קשר

מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית

קורס קבלני שיפוצים במכלל הכשרה מקצועית – קורס אונליין

 

לאחרונה משתנות הדרישות מאנשי המקצוע בתחום הבנייה. כיום ניסיון מקצועי כבר אינו מספיק לקבלני השיפוצים ויש צורך בקבלת הסמכה מוסדרת. ההחלטה על הסדרת ענף קבלני השיפוצים התקבלה אחרי דיונים ממושכים בסיומם נחתם תיקון לחקיקה הרלבנטית לרישום אנשי המקצוע. כעת הם יכולים להירשם בפנקס הקבלנים וכן לקבל רישיון. לצורך כך עליהם לעבור בחינה שעורך רשם הקבלנים, אשר בודקת את הידע והכשירות המקצועית.


במכלל הכשרה מקצועית ניתן לקחת חלק בקורס אונליין הנלמד באופן אינטרנטי, המאפשר הכנה לבחינת ההסמכה של רשם הקבלנים לצורך קבלת רישיון לקבלני שיפוצים. במהלך הקורס יכולים אנשי המקצוע לשדרג את הידע שברשותם וכן לקבל הכנה ממוקדת לקראת שלל הענפים הנכללים במסגרת הבחינה. התכנית בנויה לפי נהלים ודרישות עדכניים בתחום ומותאמת לדרישות שוק העבודה.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס מתמקדים בהיכרות עם מקצועות הבנייה הנדרשים לקבלני שיפוצים במסגרת עבודתם. המשתתפים מתוודעים לתקנות עדכניות ולתקנים וחוקים הנוגעים לתחום העיסוק. כמו כן, הם סוקרים את תחומי האחריות של אנשי המקצוע כגון תהליכי ניהול עובדים ופרויקטים, הבטחת טיב העבודות ועוד.


בין התחומים הנלמדים מושם דגש על בטיחות בעבודה ונידונים נושאים אקטואליים הנוגעים לענף השיפוצים. נוסף על כך, המשתתפים לומדים על קריאת תכניות בניה ותכניות המוכנות על ידי גורמים כגון אדריכלים. בהמשך הם מפתחים מיומנויות תקשורת בין אישית הנוגעים לעבודה מול אנשי מקצוע ולקוחות.

 

מתכונת הלימוד


הקורס מתקיים באמצעות הוראה מקוונת ונלמד דרך האינטרנט. אורכו הכולל 80 שעות והוא מחולק ל - 17 שיעורים וירטואליים. כל הרצאה נמשכת בין 15 - 30 דקות. מתכונת אונליין זו מאפשרת ללמוד בכל זמן ומקום לפי צורכי הסטודנטים וכך מותאמת ללוח הזמנים של אנשים העובדים בתחום הבנייה.


התכנית מתבססת על שילוב של הרצאות מצולמות שבהם צופים דרך המחשב, הסמארטפון או הטאבלט. כמו כן, לרשות הסטודנטים חומרי עזר נוספים, כגון סרטונים, מצגות ותרגילים. מתכונת הקורס היא גמישה וכך המשתתפים יכולים להתאים את קצב הלמידה לצורכיהם, לחזור על שיעורים במידת הצורך ולצפות בהרצאות מספר פעמים כדי להטמיע את החומר הנלמד. בסיום כל אחד מן הנושאים הנלמדים המשתתפים יכולים לפתור מבדק עצמי שבו מוודאים את הבנת החומר.


נוסף על כך, הקורס כולל כמה מפגשים פרונטליים אשר מתואמים מראש מול המשתתפים, שבהם ניתן להתייעץ עם המרצים על נושאים בבחינה ולתרגל פתרון של שאלות.

 

נושאי הלימוד


בין שלל הנושאים שבהם עוסקים בפרקים השונים של הקורס נכללים:

 

 

 • עבודות עץ
 • חישוב כמויות
 • גובה חלקי הבניין
 • ארגון אתר ועלויות
 • קריאת תכניות בניה
 • תביעות וליקויי בנייה
 • מערכות חימום וקירור
 • בניית מחיצות וקירות
 • בטיחות וגיהות בעבודה
 • יציבות מבנים ותורת הבנייה
 • ועוד

 

סגל הוראה


הרצאות הקורס מועברות על ידי אנשי מקצוע מנוסים מתחום הבניין, ביניהם: הנדסאי בניין המשמש יועץ במכון התקנים; מתכנן חשמל ותאורה וחבר בוועדה הישראלית להנדסת מאור בהסתדרות מהנדסי החשמל; דוקטור המספק שירותי הדרכה לארגונים בתחום הבטיחות בעבודה; מהנדס מכונות אשר מילא תפקידים כגון מהנדס בודק ומנהל ענף מערכות בניין במכון התקנים; יועץ סביבתי בעל ניסיון בתכנון מערכי מחזור לקוד בנייה; מומחה למיגון מבנים ששימש בעבר כמהנדס המיגון הראשי של פיקוד העורף; עורך דין אשר ייעץ שנים רבות למשרד השיכון; ומומחים נוספים.

 

על מוסד הלימוד


מכלל הוא בית ספר ללימודי תעודה שבו מתקיימים קורסים מקוונים במקצועות הבניין והשיפוצים. בית הספק מתמקד בהכנת אנשי המקצוע להתמודדות עם תמורות ואתגרים בשוק העבודה בהתאם לצורכים העכשוויים שבו, כדי לסייע להם לקדם את העסקים שלהם ולעמוד בדרישות החוק. במוסד זה נערכים קורסים המכינים את המשתתפים לקראת בחינות ההסמכה למקצועות הבנייה לרישום קבלנים. קורסים אלה מתאימים ללוח הזמנים של אנשי המקצוע דרך למידה גמישה דרך האינטרנט, ומותאמים לסילבוס של רשם הקבלנים מבחינת התכנים בבחינה.

 

קהל יעד


קורס זה מיועד לקבלני שיפוצים מנוסים וכן לבעלי מקצועות נוספים בעולם הבנייה, שברצונם להעמיק את הידע שברשותם ולשפר את היכולות העסקיות. יש לציין כי כדי לגשת לבחינת ההסמכה שעורך רשם הקבלנים לצורך קבלת הרישיון, יש צורך בניסיון מוכח של לפחות חמש שנים במקצועות הבניין.

 

לאחר תום הקורס

 

משתתפים המשלימים את הקורס יכולים לגשת למבחן ההסמכה שעורך רשם הקבלנים. בבחינה זו בודקים את הבקיאות בעקרונות מקצועיים שנחוצים לקבלני שיפוצים. מי שעוברים בהצלחה את הבחינה זכאים לקבל הסמכה רשמית מטעם הרשם, המאפשרת לעבוד בתחום.

למידע נוסף לחצו: מכלל הכשרה מקצועית
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp