מכלל הכשרה מקצועית אונליין

שירות אישי - צור קשר

מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית
מכלל הכשרה מקצועית

בית הספר מכלל להכשרה מקצועית – קורסים אונליין במקצועות הבנייה

 

על מוסד הלימוד


מכלל הוא מכון ללימודי תעודה במקצועות הבנייה. במוסד הלימוד מכינים את המשתתפים לבחינות רשם הקבלנים בענפים שונים. קורסים אלה מותאמים לסילבוס של בחינות הרשם ונכללים בהל כל הנושאים אשר עשויים להופיע במבחנים.


תכניות הלימוד המתקיימות במוסד זה נערכות כקורסים אונליין, מסלולים אלה מתקיימים בפלטפורמת לימוד שבה יכולים המשתתפים ללמוד ממגוון מכשירים כגון מהמחשב האישי, מהסמארטפון או ממכשירי טאבלט. באמצעות המתכונת המקוונת המשתתפים יכולים ללמוד בכל מקום ובכל זמן ולהתאים את הלמידה לצורכיהם וללוח הזמנים שלהם.


במוסד הלימוד שואפים לסייע לבעלי עסקים במקצועות הבנייה לרכוש את הידע והכלים לקידום העסקים שלהם, בהתאם לחקיקה ולתקני הבטיחות הנדרשים. בית הספר נוסד מתוך היכרות עם צורכי השוק ועם הצורך הצורך בהכשרה מסודרת לרישום הקבלנים. תכניות אלה מועברות על ידי אנשי מקצוע מנוסים שמעבירים מן הידע שברשותם אל התלמידים ומסייעים להם לרכוש ידע והבנה בסוגיות מרכזיות בענפים כגון בטיחות ובניה. תכניות אלה בנויות לפי דרישות הנהלים והתקנים העדכניים ובהם שמים דגש על צורכים משתנים בשוק העבודה.


תכניות הלימוד בבית הספר מתכתבות עם תמורות משמעותיות העוברות על תחום הבניה, בהן השאיפה לצמצם את היקף מפגעי הבטיחות וליקויי הבניה. לאחרונה נחתם תיקון לתקנות רישום הקבלנים, בהתאם לתקינה החדשה קבלנים המעוניינים להירשם בפנקס הקבלנים ולקבל רישיון מקצועי נדרשים לעבור בחינות ייעודיות הנערכות על ידי רשם הקבלנים. בבחינות אלה נבדקת הבקיאות שלהם בנהלי העבודה ובתקנות הבטיחות הנגזרות מכך. ההסדרה המקצועית בענף זה באה לידי ביטוי גם בהזמנת פרויקטים, שכן היום מזמיני עבודות יכולים לדרוש הצגה של רישיון חוקי מטעם אנשי המקצוע.


כמו כן, במהלך ההכשרות עוסקים בתחום התקשורת עם בעלי מקצוע ועם לקוחות, כדי להקנות למשתתפים מיומנויות מקצועיות חשובות שיכולות לסייע להם לנהל פרויקטים ביעילות רבה יותר ולהרחיב את קהל לקוחותיהם.


בסיומם של הקורסים הנערכים בבית הספר יכולים המשתתפים לגשת לבחינות ההסמכה לקבלני שיפוצים. בוגרי המכללה זכאים למבחן מקוצר ב – 50 אחוזים בבחינות רשם הקבלנים, הם יכולים לענות על 50 שאלות במקום 100 שאלות. נוסף על כך, מי שאינם עוברים את הבחינה או שעוברים אותה באופן חלקי זכאים לגשת לבחינה הבאה ואינם נדרשים להמתין פרק זמן של כשחצי שנה עד לבחינה נוספת.

 

 

מסלולי הלימוד בבית הספר


במוסד הלימוד מתקיימים מספר מסלולים הנערכים כאמור במתכונת מקוונת, כקורסים אונליין. תכניות הלימוד השונות מיועדות בעיקר לבעלי ניסיון קודם בתחום הנלמד, המעוניינים להרחיב את הידע והכלים שברשותם בתחום זה.


בין המסלולים הנלמדים בבית הספר:


קורס קבלן שיפוצים אונליין - קורס קבלני שיפוצים כולל 17 פרקים וכן שאלות לתרגול עצמי המקיפות את מכלול הנושאים הנוגעים לבחינה. כמו כן מתקיימים ימי עיון מרוכזים עם מרצי התכנית. במסגרת הקורס המקוון המשתתפים נחשפים לשלל הנהלים והתקנות העדכניים הרלבנטיים לקבלנים תוך שהם מתמקדים בהתאמת העבודה לדרישות העדכניות בשוק הבניין הדינמי. בין היתר סוקרים היבטים בניהול עובדים, ניהול פרויקטים בבניה, איכות עבודות ועוד. הנושאים הנלמדים כוללים בין היתר קריאת תכניות בניה, בטיחות בעבודה, לוחות זמנים ועלויות, חישובי כמויות, חומרי הבניין ועוד. התכנית כוללת הכנה לבחינות ההסמכה החיוניות לקבלת רישיון. היקפו הכולל של קורס זה הוא כ – 80 שעות.


קורס מיזוג אוויר אונליין - בקורס זה מתמקדים בתקנות הבטיחות בכל הנוגע למיזוג אוויר. התכנית כוללת עשרה פרקים ושאלות לתרגול עצמי. כמו כן נערכים בה ימי עיון מרוכזים עם המרצים בשלל אזורים בארץ. לאורך התכנית יכולים המשתתפים להכיר את מכלול הנושאים הנדרשים בתחום זה.


קורס חשמלאי אונליין - בקורס זה עוסקים המשתתפים בסוגיות בתחום החשמל הרלבנטיות לקבלנים במהלך העבודות. בקורס 10 פרקים, שאלות לתרגול עצמי וימי עיון מרוכזים.

 

קורס איטום מבנים אונליין - בתכנית זו יכולים הקבלנים להכיר תקינה רלבנטית בתחום האיטום. היקף תכנית זו 10 פרקים, נכללות בה שאלות לתרגול עצמי וימי עיון מרוכזים באופן המקיף את כל הנושאים הרלבנטיים לאנשי המקצוע.

 

קורס מתקני תברואה אונליין - קורס זה מתמקד בהיבטים בתחום התברואה שלהם נדרשים הקבלנים בהתאם לתקינה החדשה. בתכנית זו 10 פרקים.

 

מתכונת הלימוד


כאמור נערכים הקורסים בבית הספר בפלטפורמת לימוד מקוונת, המשתתפים יכולים לקחת חלק בשיעורים דרך מגוון מכשירים, בכל זמן ומקום. כל קורס מחולק למספר פרקים שבכל אחד מהם עוסקים בנושאים רלבנטיים ואקטואליים בתחום הבנייה. כל שיעור נפרש על פני פרק זמן שבין עשר לעשרים דקות. בסיומו מופיעות כמה שאלות שמטרתן לסכם את החומר הנלמד באותו שיעור ולוודא כי המשתתפים שולטים בו ומבינים אותו כנדרש.


המשתתפים יכולים להתאים את קצב הלימוד לצורכיהם וללוח הזמנים שלהם. באפשרותם להמשיך מהמקום שבו עצרו בכל כניסה למערכת. כמו כן, ניתן לחזור אחורה ולעבור מחדש על החומרים במקרה הצורך וכן ישנה אפשרות לחזור על שיעורים מספר פעמים לפי צורכי הלומדים. המרצים זמינים לסטודנטים לצורך מענה על שאלות לאורך הלמידה וסיוע בנושאים לימודיים.


בסיום כל קורס מופיע מאגר שאלות שלקוחות מתוך מבחני עבר שנערכו על ידי רשם הקבלנים. כך מתאפשרת הכנה מסודרת וממוקדת לקראת המבחנים תוך היכרות עם סוגי השאלות שעשויות להופיע בהן, אופיין ותכניהן.


כמה ימים לפני מועד הבחינה מתקיים שיעור פרונטלי עם מרצי בית הספר. בשיעור זה המרצים עונים על שאלות מקצועיות של המשתתפים וכן נערכים תרגולים של פתרון שאלות מבחינות בשנים קודמות בהיקף של כמה שעות.

 

צוות המרצים

 

בקורסים המקוונים של מוסד זה מלמדים מרצים מומחים מענפי הבניין השונים. ביניהם:


אדריכל ובוגר קורס בניהול איכות הבניה, אשר חבר בלשכת המהנדסים והאדריכלים; בעל תואר דוקטור אשר מעניק שירותי ייעוץ בתחום הבטיחות בעבודה וכן כתב ספרים בתחום זה; הנדסאי בניין שמשמש ראש המדור לאיטום וחומרי ציפוי במכון התקנים; מתכנן ויועץ חשמל בתחום הנדסת התאורה לתעשייה ולמגורים, שהוא שותף במשרד מהנדסים; מהנדס אזרחי שהוא חבר בוועדת התקינה במכון התקנים בתחום הבנייה הירוקה; חבר בוועדות התקינה בתחום הגז והאינסטלציה, אשר שימש לאורך השנים בכמה תפקידי מהנדס בודק במכון התקנים; עורך דין אשר שימש יועץ למשרד השיכון והבינוי באגף רישום הקבלנים; ועוד.

 

למי מיועדים הקורסים


תכניות הלימוד השונות המתקיימות בבית הספר מכלל מיועדות לקבלנים בעלי ניסיון מקצועי בתחום, המעוניינים לגשת למבחני ההסמכה הרשמיים לצורך קבלת רישיון בענף זה. היקף הניסיון הנדרש לצורך קבלה לקורסים הוא חמש שנים לפחות במקצועות הבניין. מסלולי לימודי התעודה הללו מתאימים לקבלני שיפוצים במגוון ענפים והתמחויות ובהם מובא בחשבון הידע והניסיון שברשות המשתתפים וכן הצורכים המקצועיים שלהם בשטח.

 

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp