קורס רוויט להנדסת מבנים במכללה האקדמית ספיר

שירות אישי - צור קשר
קורס רוויט להנדסת מבנים במכללה האקדמית ספיר

קורס תוכנת Revit להנדסת מבנים במכללה האקדמית ספיר – לימודי חוץ


רוויט (Revit) היא תוכנה למידול תלת ממדי שבה משתמשים גם בתחום ההנדסה האזרחית, בתהליכי התכנון של פרויקטים בבניה. המהנדסים משתמשים בתוכנה כדי לדמות חלקים במבנה, להגדיר הגדרות כגון פרטים בקוסנטרוקציה וכן לבחון את המרכיבים במערכות השונות במבנה המתוכנן כגון המים, המיזוג, החשמל, התאורה ועוד. בתוכנה מספר כלים המאפשרים להפוך את ביצוע המשימות הללו למהיר וקל יותר, מה שיכול להקל על אנשי המקצוע. היתרון המרכזי של התוכנה הוא כי היא מרכזת את שלל התהליכים במודל אחד, וכך ניתן להתנהל ביעילות מול שלל אנשי המקצוע הלוקחים חלק בפרויקט, מתחילת התכנון ועד לגמר. כמו כן, התוכנה מאפשרת ירידה לפרטים הקטנים, מה שיכול להקל במניעה של בעיות עתידיות.

 

מהנדסי בניין המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם ולהכיר תוכנה שימושית בתחום ההדמיה התלת ממדית יכולים ללמוד בקורס רוויט להנדסת מבנים המתקיים במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר. בקורס זה ניתן לבחון מקרוב את הפקודות המרכזיות בתוכנה וללמוד כיצד להשתמש בה כדי לדייק ולייעל תהליכי תכנון בפרויקטים בבניה.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס בוחנים המשתתפים את האפשרות לתכנון תלת ממדי בתוכנת רוויט, לצורך ביצוע פעולות כגון הכנת תכניות, רשימות ורישום פרטים על גביהן. הסטודנטים לומדים על הפקודות השונות בתוכנה ועל האופן בו משתמשים בהן להכנת פרזנטציות ותכניות בתלת ממד.


תחילה מכירים את סביבת העבודה ואת הפקודות השונות ולאחר מכן לומדים על שילובה של התוכנה בתהליך תכנון הנדסי. בין היתר נלמדים תהליכי תכנון והדמיה של יסודות מבנים, פרטים אדריכליים, מערכות המבנה ועוד. כמו כן הם לומדים כיצד מייצאים את הפרויקטים, כדי לעשות בהם שימוש במצגות ועבודה מול אנשי מקצוע אחרים במהלך הפרויקט.

 

מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני כ – 60 שעות והוא מחולק ל – 15 מפגשים. השיעורים נערכים אחת לשבוע בשעות הצהריים, כאשר אורך כל מפגש הוא כ – 4 שעות לימוד.


בקורס שמים דגש על שילוב של עבודה מעשית לצד ההרצאות העיוניות לצורך היכרות קרובה עם הפקודות השונות ברוויט. כמו כן, לקראת סיום התכנית המשתתפים עורכים פרויקט מסכם שבו הם יכולים ליישם את כל הידע הנלמד ולהתנסות בשימוש בתוכנה למטרת תכנון תלת ממדי לתחום הבניין.

 

נושאי הלימוד


במסגרת הקורס עוסקים הסטודנטים במגוון של נושאים הנוגעים לתוכנת REVIT, ביניהם גם:

 

 

  • אנוטציה
  • פרטי ברזל
  • סוגי מערכות
  • רשימות ביצוע
  • פרטי אדריכלות
  • ייצוא של פרויקטים
  • יצירת סביבת עבודה
  • שלד ומבנה בהקמת פרויקטים
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במסגרת חטיבת אלקטרוניקה, תקשורת וחשמל של המרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר פועלות הכשרות נוספות כגון קורס ניהול רשתות תקשורת, קורס CCNA לקבלת הסמכת חברת סיסקו לניהול רשתות מחשבים וקורס סייבר ואבטחת מידע. בקורסים הללו מתמקדים בהיכרות עם תוכנות ותהליכים מקצועיים שנדרשים בענפים טכנולוגיים כגון הייטק, מחשבים ובניין שיכולים לסייע למהנדסים ולאנשי מקצוע לקדם את הקריירה.


מתקיימים במרכז ללימודי חוץ שלל מסלולים נוספים ללימודי תעודה בענפים כגון תעשייה וניהול, עיצוב, חינוך, ניהול, חשבונאות ועוד. מאז הקמתו לפני כ – 40 שנה פועלים במרכז לאפשר לעובדים ממגוון תחומים לרכוש כלים להתפתחות מקצועית. תכניות הלימוד מותאמות לדרישות מקצועיות מן השטח ולצורכים הפרקטיים מאנשי המקצוע במסגרת עבודתם. מרבית הקורסים כוללים תרגילים ופרויקטים מעשיים כדי לאפשר למשתתפים להתנסות הלכה למעשה בחומר הנלמד ולצבור ניסיון לקראת השתלבותם בשוק העבודה בתפקיד החדש.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד למהנדסי בניין וכן לסטודנטים ללימודי הנדסה אזרחית במגמת בניין, המעוניינים להכיר תוכנה שימושית להדמיה לצורך שילובה בעבודתם השוטפת. במסגרת דרישות הקדם לתכנית, על המועמדים להיות בוגרי קורס אוטוקאד ולשלוט בשימוש בתוכנה זו.

 

תעודה


בסיום תכנית זו מקבלים הבוגרים תעודת גמר מטעם המכללה האקדמית ספיר. במסגרת הדרישות לקבלת התעודה, על המשתתפים לעמוד בכל דרישות הקורס ולהגיש את פרויקט הסיום.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp