רוצה פרטים על לימודי מנהל עסקים ונדל"ן?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מנהל עסקים ונדל"ן? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מנהל עסקים עם התמחות בנדל"ן לתואר ראשון


שוק הנדל"ן המקומי מגלגל מיליארדי שקלים בשנה, והוא רק מוסיף להתפתח. הן במגזר הציבורי והן בשוק הפרטי ישנה היום דרישה הולכת וגוברת למנהלים איכותיים לפרויקטים חדשניים. מנהלים מוצלחים בתחום זה נדרשים להבין לא רק בתורת המקרקעין וההשקעות אלא להכיר את שלל הענפים שנוגעים לעסקה מוצלחת כגון מימון, מיסוי, שיווק וכלים רבים נוספים.


המעוניינים לקבל את הכלים הנדרשים להתחיל קריירה בענף זה יכולים ללמוד בתכניות לימודי מנהל עסקים בהתמחות נדל"ן. ההתמחות מתקיימת במרבית המקרים במסגרת לימודי מנהל עסקים או כחלק מתואר ראשון בניהול. במהלכה נלמדים כלים מרכזיים בתחום ייזום וניהול פרויקטים במקביל לרכישת הידע הניהולי במסגרת התואר. מכלול הכלים שרוכשים הסטודנטים במהלך לימודיהם במסלול זה יכול לסייע להם לפתוח דלת לקריירה בשלל תפקידים מאתגרים ומספקים בתחום המקרקעין והיזמות.

 

תכנית הלימודים


הסטודנטים בהתמחות זו לומדים מושגים מרכזיים בתחום זה במקביל ללימודיהם בתחום הניהולי והעסקי. כחלק מקורסים ייעודיים של ההתמחות הם סוקרים תהליכים ומגמות חשובים בשוק המקומי והעולמי ומתוודעים להיבטים כלכליים, משפטיים וחברתיים של התחום. כמו כן, הם רוכשים מיומנויות פרקטיות בתחומים כגון יזמות נדל"ן וניהול של פרויקטים, שיווק באופן המותאם לצורכי אוכלוסיות מגוונות וכן ניהול של השקעות תוך הבנת מושגים במיסוי, בנקאות וכלכלה.


לאורך הלימודים בהתמחות הסטודנטים מעמיקים באסטרטגיות יעילות לניהול בענף. הם לומדים על דרכים להערכת שווי וכדאיות של פרויקטים פוטנציאליים ולאיתור של פרויקטים רווחיים. כמו כן, הם נחשפים לשינויים שמתחוללים בשוק ולמגמות עתידיות אפשרויות לענף זה.


תואר ראשון בניהול נדל"ן


נכון להיום, תואר ראשון בנדל"ן אינו מתקיים בארץ כמסלול עצמאי לתואר ראשון. עם זאת, ניתן ללמוד את התחום בהתמחות במסגרת לימודים לתואר בתחומים משיקים, כגון לימודי כלכלה, לימודי כלכלה וניהול ותכניות נוספות. תכניות אלה מאפשרות לסטודנטים לקבל כלים בתחום המקרקעין במקביל להרחבת האופקים בתחומים נוספים. כמו כן, ניתן ללמוד את תחום זה במסגרת מסלולים רבים ללימודי תעודה אשר חלקם מתאימים גם לחסרי ניסיון קודם בענף.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים. מרבית המסלולים מתקיימים כלימודי ערב במנהל עסקים וכך מתאימים לאנשים עובדים שמעוניינים לשלב את עבודתם עם הלימודים. ישנם מוסדות שבהם הבחירה בהתמחות נעשית בעת ההרשמה לתואר ונערכת כבר מהשנה הראשונה ואילו במוסדות אחרים היא מתקיימת בשנה מתקדמת יותר בתואר.


תכניות הלימודים משלבות בין קורסים עיוניים לבין תרגולים וסדנאות מעשיים. חלק ממוסדות הלימוד מאפשרים לסטודנטים גם לקחת חלק בפרקטיקום מעשי שבו משתלבים הסטודנטים בארגונים וגופים בתחום ניהול הנדל"ן. הפרקטיקום יכול לסייע לצבור ניסיון מקצועי ולהכיר את התהליכים המקצועיים המתחוללים במשק הלכה למעשה. תכניות התמחות אלה גם יכולות לפתוח הזדמנויות ליצירת קשרים עסקיים להמשך דרכם של הסטודנטים.


כמו כן, חלק ממסלולי הלימוד משלבים גם לימודי תעודה בנדל"ן, כדי לסייע לסטודנטים להרחיב את סל הכלים הפרקטי שברשותם ולפתוח עבורם הזדמנויות קריירה נרחבות. לימודי התעודה עוסקים בדרך כלל בתחומים כגון שמאות מקרקעין, תיווך מקרקעין, וייעוץ משכנתאות. במקרים בהם קבלת הדיפלומות מצריכה מעבר מבחנים ממשלתיים, מוסדות הלימוד מכינים את הסטודנטים לקראת אותן בחינות.


תנאי קבלה וקהל יעד


הקבלה ללימודים במסלולי ההתמחות מתבססת במרבית המקרים על שקלול ממוצע הציונים בבגרות ובפסיכומטרי, אם כי תנאי הקבלה וסף השקלול הנדרש משתנים ממוסד למוסד ומשנה לשנה. על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, מרבית המוסדות שמים דגש על ההישגים בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד. מוסדות הלימוד עורכים גם ראיונות קבלה אישיים למועמדים כדי לבחון את התאמתם לתכנית. במרבית המקרים אין צורך בידע מקצועי בתחום הנלמד כדי ללמוד בהתמחות אולם מועמדים שיש ברשותם ניסיון בענף יכולים במקרים מסוימים לקבל יתרון בעת הקבלה.


למועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף מציעים חלק מן המוסדות מכינה למנהל עסקים. בסיום המכינה מתקיימים מבחנים שאותם יש לעבור בציון גבוה. ציוני המכינה מחליפים בדרך כלל את תעודת הבגרות וכך למועמדים המתקבלים על סמך הציונים במכינה נדרש גם ציון בפסיכומטרי במרבית המקרים.


תעודה ואפשרויות תעסוקה


סוג התואר המוענק לבוגרי התכנית משתנה, לעיתים ניתן תואר ראשון BA במנהל עסקים ולעיתים תואר ראשון BA בניהול. כמו כן, חלק מן המוסדות מעניקים גם תעודות מקצוע בענפים שונים בתחום ההתמחות. בדרך כלל, כדי לקבל תעודות אלה יש צורך לעבור מבחנים חיצוניים ממשלתיים.


תכניות הלימודים פותחות בפני הסטודנטים מגוון של אפשרויות תעסוקה בשוק הצומח. הם יכולים להשתלב כמנהלי פרויקטים ועוזרי מנהלי פרויקטים, יזמים, משווקי, יועצים, מנהלי ייזום בפרויקטים בתכנית תמ"א 38, ותפקידים נוספים. כמו כן, בוגרים שעוברים בחינות הסמכה ומקבלים דיפלומות מתאימות יכולים לעסוק בענפים כגון שמאות מקרקעין או ייעוץ משכנתאות. מגוון התפקידים הללו מצויים הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי במסגרת עיריות, רשויות מקומיות ומשרדי ממשלה.


MBA בתחום


בוגרים שמעוניינים להמשיך ולהעמיק את הכלים המקצועיים והידע שברשותם יכולים להמשיך לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות מקרקעין. במוסדות מסוימים ידועים מסלולים אלה כתואר שני בלימודי נדל"ן. התכניות מקנות כלים מתקדמים בייזום ופיתוח בשוק הבניה לצד מיומנויות פיתוח עסקי, קבלת החלטות והערכת שווי. כמו כן, מסלולי הלימוד מאפשרים לפתח את יכולות המחקר בשני התחומים ובחלק מן המקרים הם גם כוללים תזה המאפשרת המשך לתואר שלישי.

 

מוסדות הלימוד


הלימודים בתכנית זו מתקיימים במספר מוסדות לימוד באזורים שונים בארץ. ביניהם נכללים המוסדות הבאים:

 

  • האקדמית גליל מערבי (עכו) - בין ההתמחויות האפשרויות במסגרת תואר ראשון בניהול באקדמית גליל מערבי מוצעת התמחות מימון נדל"ן ובנקאות. התמחות זו משלבת ידע בתחום הבניה והיזמות עם כלים במימון ובתחום הניהול. הסטודנטים עוסקים בסוגיות כגון השקעות וניהולן, כלכלה עירונית וייזום וכן מתנסים בתרגולים פרקטיים בחדר עסקאות. הם יכולים ללמוד בהתמחויות נוספות כגון התמחות ניהול לוגיסטיקה, התמחות ניהול אסטרטגי במשאבי אנוש או התמחות ניהול עסקים קטנים. כמו כן, מתקיימים במוסד הלימוד לימודי כלכלה, תואר ראשון בלוגיסטיקה, לימודי סוציולוגיה, לימודי חשבונאות ותכניות נוספות.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מנהל עסקים ונדל"ן?

רוצה לדעת יותר על לימודי מנהל עסקים ונדל"ן?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודי מנהל עסקים ונדל"ן
Whatsapp Whatsapp