רוצה פרטים על קורס הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

*חדש: לא החלטת מה ללמוד?
לחץ/י לסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים עם המנטורים המובילים בישראל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה

 

בעידן הטכנולוגי של היום, מרבית מהתקשורת מתרחשת באמצעים ממוחשבים. הדבר עלול להגדיל את הפער ממנו סובלים אלו המתמודדים עם לקויות למידה, המתבטאות בקשיי קריאה וכתיבה. לצד זאת, ההתפתחויות הטכנולוגיות והעלייה במודעות לאתגרים של בעלי לקויות למידה, יוצרות גם דרכי התערבות חדשות ואסטרטגיות למידה מתקדמות שיכולות להקל על ההתמודדות עם קשיים אלו.

 

אנשי חינוך שעוסקים בהוראה מתקנת, מתאימים את דרכי ההתערבות ואסטרטגיות הלמידה על פי קשייו הספציפיים של כל תלמיד במגוון תחומי ידע: קריאה, כתיבה, מתמטיקה, אנגלית, ועוד.

 

מורים להוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה מחזיקים בידע המקצועי שמאפשר להם לאבחן קשיים לימודיים, ולהתאים לתלמידים את דרכי ההתערבות ההולמות לחיזוק יכולות האוריינות, לשפר את יכולות הקריאה שלהם, ולהביע את עצמם בכתב בצורה טובה יותר. הם עוזרים לתלמידים להציב לעצמם יעדים ומטרות בהתאם ליכולותיהם ולאתגרים עמם עם מתמודדים, ומסייעים להם לרכוש את המיומנויות שמאפשרות להם להדביק את קצב הלמידה בבית הספר.

 

נוסף על כך, מורים להוראה מתקנת הם בעלי מודעות גם לפן הרגשי והחברתי של ההתמודדות עם לקויות למידה בקריאה ובכתיבה; פעמים רבות הלקות יכולה להיות מלווה בסטיגמה, בושה, וקשיי הסתגלות חברתיים. על כן, לעתים קרובות העוסקים בהוראה מתקנת מקנים דרכי התמודדות עם הסטיגמה, ומסייעים לתלמידיהם לפתח ביטחון עצמי בכישוריהם ולממש את הפוטנציאל שלהם.

 

ניתן לרכוש את הידע הנחוץ לגבי הגישות השונות להוראה מתקנת וכן את אסטרטגיות הלמידה לחיזוק האוריינות ויכולות הבנת הנקרא וההבעה בכתב, באמצעות השתתפות בקורסים שונים להוראה מתקנת.

 

תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים תיאוריות עדכניות לגבי לקויות למידה, ולומדים להכיר גישות ושיטות שונות באמצעותן מבצעים הוראה מתקנת בתחומי הקריאה והכתיבה. תוך שילוב בין התיאוריה לבין הכלים הפרקטיים, הם מפתחים ראייה כוללת לגבי לקויות למידה.

 

הידע המקצועי הנלמד בקורס מגיע מתחומי הלשון, המורפולוגיה, האורתוגרפיה והסמנטיקה. נוסף על ההבנה המעמיקה בתהליכי רכישת יכולות לקריאה וכתיבה, ושלבי הקניית האוריינות, הסטודנטים גם רוכשים כלים פדגוגיים להוראה מתקנת פרטנית ובכיתה.

 

בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס, הסטודנטים רוכשים דרכי התערבות שמסייעות לטפח פונולוגיה, שטף קריאה, ועוד. כמו כן, הם מקבלים את הכלים באמצעותם הם יכולים לפתח תהליכי זיכרון אצל התלמידים, כולל יכולות אחסון ושליפה. לומדים סוגי קריאה שונים: סריקה, רפרוף, כתיבה עיתונאית לעומת אנציקלופדית.

 

חלק חשוב מתכנית הלימודים סובב סביב הצבת המטרות, בניית פרופיל לומד ותכנית למידה לכל ילד, והערכת מצבם האקדמי, הרגשי והחברתי של התלמידים. הסטודנטים לומדים כיצד לכתוב דוחות אבחון וכן לאמוד את המאפיינים השונים של כל תלמיד, וכך להתאים להם תכניות ואסטרטגיות למידה, יעדים ומטרות אישיים, ולהעריך את התקדמותם בהתאם לקצב הייחודי שלהם.

 

 

מתכונת הלימודים


מספר שעות הלימוד בקורס משתנה בהתאם להיקפו, לכמות התכנים הנלמדים במהלכו ולרמת ההעמקה בכל אחת מהסוגיות. חלק גדול מהקורסים עומדים על כ – 30 שעות אקדמיות, כאשר ישנם מסלולי הכשרה הכוללים מספר קורסים, שמשכם ארוך יותר.

 

חלק מהקורסים נערכים במתכונת הרצאות פרונטליות, אולם יש מוסדות לימוד שמציעים מערכים מקוונים בהם הסטודנטים יכולים לצפות בשיעורים אונליין בזמן שמתאים להם. הדבר מקל על שילוב הלימודים עם עבודה.

 

ברוב הקורסים יש להגיש מטלות לאורך הקורס, ובסיומו להגיש פרויקט מסכם או להיבחן בבחינת גמר.

 

 

נושאי הלימוד

 

 

 • סוגי קריאה
 • מרכיבי הכתיבה
 • הקריאה כתהליך
 • פיתוח מיומנויות הבעה בכתב
 • הערכת עמידה ביעדים ומטרות
 • מורפולוגיה, פונולוגיה וסמנטיקה
 • היבטים רגשיים של לקויות למידה
 • לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז
 • אסטרטגיות לטיפוח קריאה וכתיבה
 • התאמת האסטרטגיות לפי מאפייני התלמיד
 • ועוד

 

קהל יעד

 

מרבית הקורסים בהוראה מתקנת בכתיבה ובקריאה מתאימים לאנשי חינוך, מורים, יועצים, ופסיכולוגים וכן עובדי הוראה מתחום החינוך המיוחד. כך, הקורסים מאפשרים לאנשי מקצוע אלו לפתח את הידע המקצועי ואת ההבנה הקיימים ברשותם, ולהתמקצע בתחום זה.

 

חלק מהקורסים מתאימים גם להורים לילדים בעלי קשיי למידה והפרעות קשב וריכוז, שרוצים להרחיב את ידיעותיהם בנושא ולרכוש כישורים באמצעותם הם יכולים לסייע לילדיהם.

 

 

תעודה

 

כדי לקבל תעודת סיום קורס הוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה, על המשתתפים לעמוד בחובות ובדרישות הייחודיות לכל קורס: בחלק מהקורסים ישנה חובת נוכחות, ובחלקם יש לסיים בממוצע מסוים.

 

 

על מוסדות הלימוד


מכללת לוינסקי לחינוך (פרישה ארצית): היקף הקורס שמועבר במכללה הוא 60 שעות אקדמיות, והלימודים נערכים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים. מטרתו המרכזית של הקורס היא הקניית הידע התיאורטי והמעשי הנחוצים לאנשי חינוך בתחום ההוראה המתקנת, ועל כן נדרש להשתתף קודם בקורס מבוא להוראה ללקויי למידה, המוצע גם הוא במכללה. במהלך הקורס, הם רוכשים כלים פרקטיים באמצעותם הם יכולים להתאים לתלמידים באופן אישי גישות התערבות המסייעות להם להתמודד עם קשיים בקריאה ובכתיבה, כגון קשיי זיכרון, שליפה, שיום, חוסר בשטף קריאה ועוד.

 

רכזת ההוראה בקורס היא בעלת תואר שני בטיפול ובאבחון לקויות למידה, קשב וריכוז, בוגרת קורס מאמנים לאנשים עם הפרעת קשב וריכוז מטעם איגוד ICA.

 

אגודת ניצן לקידום ילדים ובוגרים עם ליקויי למידה, הפרעת קשב, וקשיי הסתגלות ותפקוד (תל אביב): באגודת ניצן מוצעים מגוון שירותים וביניהם אבחונים וטיפולים למי שסובלים מקשיי למידה או הפרעות קשב, אימון להורים, וכן השתלמויות לעובדי הוראה. בין היתר, ניתן להשתתף במסגרת האגודה במסלול הכשרת מומחים להוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה. מדובר במסלול שכולל מספר קורסים אליהם ניתן להירשם בנפרד, וביניהם קורסים המתמקדים בהוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה.

 

קורס הוראה מתקנת בכתיבה שהיקפו 30 שעות אקדמיות, ובמהלכו המשתתפים לומדים לאתר קשיים בכתיבה אצל כל תלמיד והלתאטים שיטות הוראה הן ברמה הפרנטית והן ברמה הכיתתית לקשיים אלו. כמו כן, המשתתפים לומדים על המרכיבים בתפקוד ובמוטורוקיה של הכתיבה.

 

קורס הוראה מתקנת בקריאה, בו המשתתפים לומדים על תהליך הקריאה ומאפייניו, וכן מקבלים גישות שונות להוראת הקריאה. הם סוקרים קשיים שונים עמם מתמודדים לקויי למידה בעת הקריאה, ולומדים לגבש תכניות התערבות, ומעקב אחר האפקטיביות של ההתערבות. היקף קורס זה הוא 60 שעות.

 

קורס אסטרטגיות למידה ופיתוח מיומנויות הבנת הנקרא וההבעה בכתב, שהיקפו 30 שעות אקדמיות, ועוסק בעיקר באסטרטגיות למידה שונות המתאימות לסיטואציות כמו קושי בזיכרון חומר מילולי, הכנה לקראת מבחנים, ניהול זמן, והתאמתן לפי צרכי כל תלמיד.

 

מכון אותיות: המכון מהווה מרכז הכשרה לעובדי הוראה בשיטת "אותיות מדברות", וכן מרכז למידה והוראה מתקנת עבור ילדים ונוער. מוצעות במכון מספר תכניות השתלמות בנושאי הוראה מתקנת, וביניהם השתלמויות הנוגעות בכתיבה ובקריאה: השתלמות בדיוק ושטף בקריאה, השתלמות בנושא שגיאות כתיב, השתלמות בנושא מודעות פונולוגית, ועוד. כמו כן, ניתן להשתתף במסגרת המכון גם במסלולי אפקטיביות בקריאה ואפקטיביות בקריאה, שכוללים כ - 30 שיעורים המועברים אונליין.

 

השיטה אותה מלמדים במכון, שמשמש גם כמרכז להקניית כישורי למידה לילדים ונוער מתקשים, מאושרת על ידי משרד החינוך ומהווה שיטה פונטית שמבססת קשר בין אותיות וצלילים לבין הפונולוגיה – השיטה הדרגתית כאשר בהתחלה כל צליל מוצמד לתנועת הפה שלו ורק לאחר מכן ממשיכים ללמוד משפטים מורכבים.

 

 • רוצים לסייע למי שמתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז להתמודד עם אתגרים? קראו עוד על קורס אימון ADHD

 

אפשרויות תעסוקה


ההכשרה בהוראה מתקנת בקריאה ובכתיבה מתאימה לעובדי הוראה ואנשי חינוך שרוצים להתפתח מבחינה מקצועית וכך להתקדם בקריירה החינוכית במסגרות פורמליות ובלתי פורמליות.

 

מעבר לכך, בוגרי קורסים אלו יכולים לעסוק בהוראה מתקנת באופן עצמאי, לתת שיעורים פרטיים לתלמידים, ייעוץ ואימון להורים לילדים בעלי לקויות למידה, ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה?

רוצה לדעת יותר על קורס הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס הוראה מתקנת בקריאה וכתיבה

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה

התקבלו 197 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp