קורס פיתוח מיזמים תיירותיים בכפר במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

אהבת? שתף ב:

קורס פיתוח מיזמים תיירותיים במרחב הכפרי במכללה האקדמית ספיר – לימודי חוץ


בשנים האחרונות עוברים היישובים הכפריים בישראל שינויים משמעותיים, המעצבים את פניהם מחדש. היישובים שואפים לאזן בין השאיפה לשמר את החקלאות כענף מרכזי בקיומם ולשמור על השטחים הפתוחים, לבין הצורך ביצירה של בסיס כלכלי עבור התושבים מעבר לקיים כיום. משום כך מפעילים לאחרונה מיזמים שונים בענפים כגון תיירות כפרית וחקלאות תיירותית, כדי למנף את הפוטנציאל התיירותי והכלכלי של היישובים וליצור עבור התושבים ובעלי התפקידים בהם הזדמנויות עסקיות וכלכליות חדשות.


במשרד החקלאות ופיתוח הכפר יזמו קורס פיתוח מיזמים תיירותיים במרחב הכפרי, קורס מסובסד שהוא פרי שיתוף פעולה עם המכללה האקדמית ספיר – המרכז ללימודי חוץ. בתכנית זו מעניקים ליזמים ולבעלי תפקידים שונים ביישובים את ההכשרה וההכוונה הנחוצים להקמת שלל סוגי יוזמות בעזרתן ניתן לפתח ולהעצים את היישובים הכפריים.


תכנית הלימודים


בקורס זה מתמקדים בייחודיות של מיזמים עסקיים בהתיישבות הכפרית בארץ. במהלך ההכשרה המקצועית, המשתתפים יכולים להכיר שלל תהליכים להקמה ותפעול של מיזמים והם מתוודעים להיבטים התכנוניים, המשפטיים, השיווקיים והניהוליים החיוניים לפעילותם השוטפת. הם סוקרים סוגים שונים של מיזמים שאותם ניתן להפעיל במסגרת היישוב כדי להגדיל את רווחיותו וליצור הזדמנויות עבור תושביו. כמו כן, הם דנים בהתמודדות עם אתגרים העלולים לעלות לאורך שלבי ההקמה והניהול של היוזמות תוך היכרות עם תהליכים מן השטח.

 

 

מתכונת הלימוד

 

היקפו של קורס זה הוא כ – 40 שעות לימוד אקדמיות, הוא מחולק ל – 5 מפגשים המתקיימים אחת לשבועיים, בשעות הבוקר והצהריים. במפגשים משלבים בין לימודים תיאורטיים לבין תרגולים ודיונים.


הקורס מתקיים בראשון לציון, במשרד החקלאות ופיתוח הכפר – הקריה החקלאית.

 

על מוסד הלימוד


במסגרת הקורסים המסובסדים על ידי משרד החקלאות הנערכים במוסד הלימוד, מתקיים גם קורס ניהול לבעלי תפקידים ביישובים. בתכנית זו יכולים בעלי התפקידים להכיר שלל גישות ותהליכים עדכניים המתחוללים במרחב הכפרי ולעסוק באופן בו שינויים אלה משפיעים על הדרישות מן המנהלים. התכנית מותאמת לצורכים הייחודיים של מנהלים בהתיישבות כפרית תוך היכרות עם היבטים בחוק, מדיניות, ניהול וקהילה.


במרכז ללימודי חוץ של המכללה נערכות עוד שלל הכשרות מקצועיות בענפים מבוקשים. מסלולים אלה מתאימים הן למעוניינים לעבור הסבה מקצועית והן לעובדים שברצונם לקדם את הקריירה. תכני הקורסים מותאמים לדרישות ארגונים ומעסיקים והם מתעדכנים בהתאם לתמורות והתפתחויות במשק כדי לספק לסטודנטים את הידע הנרחב והמותאם לצורכיהם. לרוב התכניות משלבות פרויקטים ותרגילים מעשיים כדי לאפר היכרות עם האתגרים בשטח.


בין הענפים הנלמדים ניתן למנות ניהול, חשבונאות, חשמל, תעשייה, עיצוב, חינוך, הנחייה ועוד. קורסים המתקיימים בו כוללים בין היתר קורס יזמות עסקית וכן ענפים כגון צמיחה דמוגרפית, ניהול קהילתי, הכשרת דירקטורים, שיווק במדיה דיגיטלית, ניהול שיווק ומכירות ועוד. מדי שנה לומדים כ – 2,000 סטודנטים בתכניות לימודי התעודה השונות ולאחריהן פותחים דלתות לשלל הזדמנויות בשוק העבודה.

 

תנאי קבלה


הכשרה מקצועית זו מיועדת לבעלי תפקידים במרחב הכפרי אשר ברצונם לרכוש את הכלים לפיתוח של יוזמות תיירותיות ביישובים שלהם. בין היתר, יכולים ללמוד בקורס יושבי ראש וועדים, מזכירי יישובים, ממלאי תפקידים ביישובים ועוד. כמו כן, התכנית יכולה להתאים לתושבים במרחב הכפרי שיש להם שאיפות לפיתוח יזמות תיירותית. כדי לקבל את המידע המלא והעדכני ביותר לגבי תנאי הקבלה לקורס, אנו ממליצים לפנות ישירות אל מוסד הלימוד, תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה

 

למשתתפים שמשלימים בהצלחה את כל דרישות הקורס מוענקת תעודת גמר על ידי המכללה האקדמית ספיר ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תנאי קבלה ללימודי כלכלה וחשבונאות
אלונה
ללא תגובה
משך ותנאים לקבלה לקורס רפלקסולוגיה
קרן
ללא תגובה
קורס לגברים בלבד בעיסוי
נהוראי
ללא תגובה
הסבה לעבודה סוציאלית בספיר
שיימא
ללא תגובה
לימודי בדיקות תוכנה לנוער בסיכון
שירה רחמים
ללא תגובה
מתי מתחיל קורס חשמלאי מוסמך?
פאדי
ללא תגובה
שכר ממוצע במשק לבוגרי תואר בתרבות יצירה והפקה
עדן
ללא תגובה
מתעניין בקשר ללימודי טכנאי מחשבים וסלולר
אמיל אליהו
2 תגובות
מעבר מהאוניברסיטה הפתוחה למכללת ספיר
נור
ללא תגובה
ממוצע בגרות ופסיכומטרי לחינוך לגיל הרך
אליה רובין
1 תגובות
לימודי משפטים ללא פסיכומטרי
מוריה
1 תגובות
תנאי קבלה והליך רישום ללימודי אגרונומיה
דניאל
1 תגובות
האם פסיכומטרי הוא תנאי הכרחי לקבלה למשפטים?
סיגל
1 תגובות
עלות מכינה להשלמת שעות באומנות
סיטאר גיל
1 תגובות
תנאי קבלה ללימודי חקלאות ומזון
אור גל
2 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם