רוצה פרטים על קורס גננות פרטיות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ניהול גן ילדים פרטי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס גננות פרטיות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכשרת גננות לגנים פרטיים

 

 

בעלי אהבה גדולה לילדים המעוניינים לבנות קריירה בתחום מלא שליחות יכולים לפנות לקורסים להכשרת גננות פרטיות. אלה הן תכניות לימודי תעודה שבהן מקבלים את הידע והכלים הנדרשים לפתיחה וניהול של מסגרות חינוכיות לגיל הרך במגזר הפרטי.


חשוב להבדיל בין קורסים אלה לתכניות המכשירות גננים וגננות לגני עירייה במסגרת לימודי חינוך לגיל הרך. בוגרי הקורסים לתעודה יכולים בסיום הלימודים לפתוח גן ולנהלו כעצמאיים, שלא במסגרת מערכת החינוך.

 
כיום עם הגברת הפיקוח על מוסדות החינוך והשיח הציבורי על הכשרת אנשי החינוך במסגרות, עולה החשיבות להסמכה מסודרת של אנשי הצוות במוסדות אלה. הורים רבים מעוניינים לשלוח את ילדיהם למוסדות שבהן אנשי הצוות עברו קורסים ייעודיים ומחזיקים בידע המקצועי הנחוץ לניהול המעון. הידע הנרכש בקורסים יכול לסייע בפתיחת דלת לניהול והקמה של יוזמות כגון פעוטונים, משפחתונים וגנים פרטיים. הבוגרים יכולים לתרום לחינוך דור העתיד ולסייע בקידום ופיתוח מערכת החינוך הפרטית, שהיום עוברת שינויים משמעותיים.

 

 

 

תכנית הלימודים

 
במהלך הקורסים המשתתפים רוכשים את הכלים הנדרשים להפעלת מסגרות לגיל הרך. מרבית התכניות מכשירות לעבודה עם פעוטות מגיל לידה עד שלוש, ישנם מסלולים מסוימים המציעים הכשרה עד ארבע שנים.

 
המשתתפים מכירים עקרונות חינוכיים הנוגעים להתפתחות של ילדים בשנות החיים הראשונות מבחינה פיזית, חברתית ורגשית. כמו כן, נרכשות מיומנויות ניהול גן והתמודדות עם אתגרים מקצועיים כגון ניהול צוותים ותהליכים בעסק. כישורים אלה יכולים לסייע בעת הקמת העסקים הפרטיים ותפעולם.

 

 בחלק הן התכניות נלמדים עקרונות לשילוב אמנויות ומדעים בגן, כגון מתמטיקה, ספרות, תיאטרון ומוזיקה, בהתאם לצורכי הילדים ולשכבות הגיל. נוסף על כך דנים בהתנהלות מול הורי הילדים ובשיתופי פעולה עמם כחלק מן התהליכים השוטפים המתקיימים במסגרת החינוכית.

 

מתכונת הלימוד

 

מרבית התכניות מתקיימות במסלול דו שנתי, אולם ניתן למצוא גם קורסים קצרים שהיקפם כשנה. היות ומדובר בתכניות המיועדות לעובדים בפועל במעונות, הן מתקיימות לרוב כקורסי ערב או במסלולים בהם נערכים שיעורים פעם או פעמיים בשבוע.

 
במסלולי הלימוד משולבים שיעורים עיוניים שבהם עוסקים בעקרונות תיאורטיים של הפעלת המסגרות, לבין שיעורים פרקטיים שבהם מתרגלים בפועל מיומנויות חינוכיות חשובות. לעיתים משולבת בהכשרה גם התנסות מעשית בפעוטונים ומעונות. מטרת התנסויות אלה היא לסייע למשתתפים לצבור ניסיון מעשי בשטח ולהכיר מקרוב את הכלים הנלמדים.

 

נושאי לימוד

 
משתתפים בקורסים לומדים מגוון רחב של נושאים העוסקים בהוראת ילדים בגילים מוקדמים. הנה כמה מן התחומים הנידונים במהלך ההכשרות:

 

 

  • ניהול גן ילדים
  • פענוח ציורי ילדים
  • חינוך אמנותי בגנים
  • יישומי מחשב לגננות
  • פסיכולוגיה של פעוטות
  • חשיבות המשחקים בגן
  • ספרות ילדים וניצני אוריינות
  • משחק חברתי ותיאטרון בובות
  • כישורים חברתיים אצל תינוקות
  • ועוד


לימודי חינוך לגיל הרך


יש להבדיל בין תכניות לימודי התעודה לבין לימודי חינוך לגיל הרך, מסלול לתואר ראשון המכשיר אנשי ונשות חינוך להשתלבות בגני הילדים ובחטיבות הצעירות. לעומת בוגרי הקורסים המשתלבים בגנים ומעונות פרטיים, בוגרי התואר יכולים לעבוד כאנשי הוראה במערכת החינוך ולשמש עובדים במגזר הציבורי מטעם משרד החינוך. דבר זה בא לידי ביטוי בין היתר בדרגות הוותק המקצועי וכן בשכרם של אנשי ההוראה, שנחשבים לעובדי משרד החינוך. כמו כן, יש לציין כי לימודים לתואר הם מקיפים יותר ועוסקים בשלל סוגיות תיאורטיות ומעשיות בגיל הרך. גם אורכם של הלימודים שונה, התואר נפרש על פני ארבע שנים מהן שנה רביעית היא שנת סטאז' בגנים.

 

תנאי קבלה וקהל יעד

 
קורסים אלה מתאימים לבעלי זיקה לתחום החינוך ובפרט הגיל הרך, המעוניינים לפתח את הידע והכלים המקצועיים לעבודה בגנים ומעונות בשוק הפרטי. התכנית יכולה להתאים במיוחד גם לעובדים ועובדות במעונות פרטיים שברצונם להקים יוזמות משלהם ולנהל גנים.

 
תנאי הקבלה משתנים בין המוסדות, אולם במרביתם יש צורך בניסיון קודם בעבודה עם תינוקות ופעוטות. רוב מוסדות הלימוד דורשים כי המועמדים יעבדו בפועל בגנים ומעונות בזמן ההכשרה. כמו כן, בדרך כלל עליהם להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. מתקיימות ועדות קבלה שבהן נבדקת ההתאמה של המועמדים למסלול על סמך הרקע המקצועי הקודם והיכולות האישיות.

 

תעודות

 
בסיום הקורסים מקבלים המשתתפים העומדים בכל התנאים תעודת גמר, המוענקת להם בדרך כלל על ידי המוסד המלמד. בחלק מן המקרים, התעודה מוכרת על ידי ארגון הגנים הפרטיים בישראל, ארגון העוסק בקידום המוסדות לגיל הרך במגזר הפרטי ומציע שירותים לעובדים במסגרות אלה כגון ייעוץ וימי עיון.

 
תעודה זו מאפשרת להם להקים ולהפעיל גני ילדים במגזר הפרטי, לגיל לידה עד שלוש שנים. חשוב להדגיש כי לא מדובר בתעודת הוראה, שכן תעודת הגמר איננה מאפשרת עבודה במערכת החינוך הפורמלית או עבודה וניהול בגני עירייה. לשם כך יש להשלים לימודי חינוך לגיל הרך ולעמוד בכל תנאי משרד החינוך. בחלק ממוסדות הלימוד, ישנה אפשרות לבוגרי הקורסים לבצע את ההשלמה לחינוך לגיל הרך באופן מרוכז תוך התחשבות בקורס במסגרת פטורים בהיקף מסוים, אולם מומלץ לוודא אפשרות זו מול המוסדות באופן ממוקד.

 
אפשרויות תעסוקה וביקוש בתחום

 
בוגרי הקורסים העומדים בכל התנאים יכולים להקים גנים פרטיים ולנהלם כעסקים עצמאיים. כמו כן, באפשרותם להשתלב כאנשי חינוך במסגרת גנים קיימים בשוק הפרטי שבהם ישנה דרישה לאנשי צוות. כיון ישנה דרישה ברחבי הארץ למוסדות איכותיים שיכולים לתת מענה לאוכלוסיית הגיל הרך. חשוב לציין כי בוגרי קורסים אלה אינם יכולים להשתלב בגני עירייה ולצורך כך עליהם לסיים לימודי חינוך מיוחד ולהיות בעלי תעודת הוראה.

 

מוסדות לימוד

 
בין המוסדות שבהם מתקיימים קורסים בתחום זה אפשר למצוא:

 
מכללת לוינסקי לחינוך (תל אביב) – תכנית זו מתקיימת במסגרת לימודי התעודה הנערכים במכללה, הם מתמקדים הן בניהול גן והן בכלים מתחום החינוך. מדובר בתכנית דו שנתית שבה כ – 600 שעות אקדמיות. נלמדים גם עקרונות שילוב אמנות, מוזיקה ומתמטיקה בעבודה עם פעוטות. בין התכניות הנוספות לתעודה הנערכות במכללה זו ניתן למנות הוראה מתקנת, ניתוח התנהגות, אבחון דידקטי, טיפול בילדים על הספקטרום האוטיסטי ועוד.

 
המכללה האקדמית בית ברל (כפר סבא) – במכללה נערכת תכנית הכשרה לאנשי מקצוע לגילאי לידה עד שלוש במסגרות הפרטיות. התכנית מתקיימת בשיתוף עם ארגון הגנים הפרטיים. בתכנית דו שנתית זו לומדים ביום שבועי אחד. במכללה קורסים נוספים, כגון הנחיית הורים, רכזי הערכה בית ספריים, ניתוח התנהגות ועוד. במוסד הלימוד גם שלל תכניות לימודים לתואר ראשון ושני בענפי החינוך והאמנויות.

 
המכללה האקדמית אחוה, לימודי תעודה (סמוך לגדרה) – ההכשרה מתבססת על שילוב בין לימוד פדגוגיה לבין עבודה מעשית במוסדות. ההכשרה היא לאנשי חינוך לגיל לידה עד ארבע שנים. במוסד זה ניתן למצוא עוד שלל תכניות פיתוח מקצועי למורים כגון טיפול באמנויות, שילוב ילדים אוטיסטים, בישול ככלי חינוכי, הכשרת בגני מנהלים והכשרות נוספות.

 
מכללת סמינר הקיבוצים (תל אביב) – במסגרת לימודי התעודה במוסד זה ניתן למצוא קורס מחנכות לגיל לידה עד שלוש, מסלול דו שנתי המותאם לנהלי משרד הכלכלה. הקורס כולל הכשרה מעשית בגני ילדים ומעונות. בין התכניות הנוספות לתעודה בתחום החינוך המתקיימות במכללה אפשר למנות תכניות בתחומי ההורות, הטיפול, האימון, מדיה ועוד ענפים רלבנטיים לאנשי הוראה.

 
מרכז הרפז (תל אביב) – מרכז להכשרת אנשי ונשות מקצוע למסגרות פרטיות לגיל הרך אשר בו מוצע קורס לתעודה. ההכשרה משלבת את תחום זה עם תחום ניהול גן ילדים. השיעורים בהכשרה זו נערכים יומיים בשבוע, אורך התכנית שנה והיא נערכת במתכונת קורס ערב.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס גננות פרטיות?

רוצה לדעת יותר על קורס גננות פרטיות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד קורס גננות פרטיות

חוות דעת של סטודנטים: לימודי חינוך לתעודה

התקבלו 196 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp