קורס ניהול לבעלי תפקידים ביישובים במכללה האקדמית ספיר - חוץ

קורס ניהול לבעלי תפקידים ביישובים במכללה האקדמית ספיר - חוץ

קורס ניהול לבעלי תפקידים ביישובים במכללה האקדמית ספיר – המרכז ללימודי חוץ


המרחב הכפרי הישראלי עובר בעשורים האחרונים תמורות משמעותיות, כגון הפרטת קיבוצים, סוגים חדשים של יישובים שמוקמים ורפורמות המשנות את התנהלות היישובים הקיימים. שינויים אלה מגדירים מחדש גם את אופן הניהול של אותם יישובים. מנהלי יישובים נדרשים כיום לסל נרחב ורב תחומי של כישורים, החל מקביעת מדיניות, דרך ניהול נושאים שוטפים על סדר היום הקהילתי ועד להיבטים בתכנון וחקיקה.

 

בעלי תפקידים ביישובים כפריים המעוניינים לרכוש ידע פרקטי לניהול וקבלת החלטות יכולים ללמוד בקורס ניהול לבעלי תפקידים ביישובים המתקיים במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר. במהלך תכנית זו ללימודי תעודה יכולים המשתתפים לפתח את הבנתם על התהליכים האקטואליים ביישובים במרחב הכפרי תוך היכרות עם הצורכים המיוחדים של מנהלים ביישובים אלה. את התכנית מעבירים מומחים בתחום ההתיישבות הכפרית אשר חולקים מתוך ניסיונם והידע המקצועי שברשותם בתחום.


קורס זה נערך במסגרת קורסים מסובסדים מטעם משרד החקלאות.

 

תכנית הלימודים


מטרת קורס ניהול זה היא לחשוף את המשתתפים לגישות עדכניות בתחום ניהול יישובים כפריים. הם שמים דגש על צורכים ייחודיים של מנהלים בהתיישבות הכפרית של היום ועל גישות ליזמות ופיתוח באזורים הללו.


תחילה מתוודעים המשתתפים לשינויים המתחוללים במרחב הכפרי הישראלי, ולאחר מכן מעמיקים בהיבטים בחקיקה, תקנות ואגודות שיתופיות. כמו כן, מפתחים המשתתפים מיומנויות ניהול וקבלת החלטות, לרבות בניית של סגנונות ניהול אישיים והיכרות עם שיטות ניהול למערכי שירותים ביישובים כפריים בתקופת שינוי. הם דנים גם בסוגיות מרכזיות בעולם היזמות העסקית תוך התאמה לצורכים הייעודיים של המרחב הכפרי, ומגמות עכשוויות בפיתוח קהילתי ופיתוח עסקי המתאימות למסגרות יישוב אלה.


מתכונת הלימוד


תכנית זו נפרשת על פני 44 שעות לימוד אקדמיות והיא מחולקת ל – 10 מפגשים. השיעורים מתקיימים בשעות הצהריים.


הקורס נערך במחוז הנגב של משרד החקלאות ופיתוח הכפר, במרכז גילת.


התכנית היא בעלת אופי חווייתי וכך לצד שיעורים עיוניים והרצאות של מומחים מתחום ניהול המרחב הכפרי מתקיימות גם סדנאות שבהן מתרגלים טכניקות ניהול ומתנסים בתהליכי קבלת החלטות. כך המשתתפים יכולים להיחשף לדילמות ואתגרים מן השטח ולצבור ניסיון פרקטי בהתמודדות עמם.


על מוסד הלימוד


במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר מתקיימים קורסים נוספים מטעם משרד החקלאות. בין התכניות הללו נכלל קורס פיתוח מיזמים תיירותיים במרחב הכפרי, תכנית זו מתאימה לתושבים ובעלי תפקידים ביישובים כפריים המעוניינים להתמקצע בפיתוח יוזמות תיירותיות ייחודיות.


כמו כן, נערכים במוסד הלימוד שלל קורסים נוספים בתחומים כגון ניהול, הנחייה, חשבונאות, עיצוב, תעשייה וניהול, חשמל ועוד. מטרת התכניות הללו היא לסייע לאנשי מקצוע לשדרג את הידע המקצועי שברשותם וכן לתרום לתהליכי הסבה מקצועית לענפים בעלי ביקוש במשק. קורסים אלה מתאימים למגוון אוכלוסיות וקהלים והם נערכים במתכונות נוחות לאנשים עובדים. דרישות הקורסים מותאמים לדרישות של ארגונים בשוק העבודה של היום, מתוך שאיפה להכין את המשתתפים לקראת התמודדות עם אתגרים מקצועיים בעתיד. בין התכניות שאותן ניתן ללמוד במוסד זה ניתן למנות קורס אקו חקלאות, קורס הכשרת מנחי קבוצות, קורס ניהול ופיתוח קהילתי, קורס יזמות עסקית, קורס צמיחה דמוגרפית, קורס דירקטורים ועוד מבחר תכניות לימודי תעודה.


תנאי קבלה וקהל יעד


תכנית זו מתאימה לבעלי תפקידים ביישובים במרחב הכפרי שברצונם לפתח את מיומנויות הניהול שברשותם ולהכשיר עצמם לתפקידים בכירים ביישובים שלהם. יכולים ללמוד במסלול מזכירי יישובים, יושבי ראש וועדים, פעילים ביישובים ועוד. כמו כן, התכנית יכולה להתאים לעתודה ניהולית במרחב הכפרי. כדי לקבל את המידע העדכני והמלא אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד.

 

תעודה


משתתפים שעומדים בהצלחה בכל חובות הקורס ומשלימים אותו בהצלחה זכאים לקבל תעודת גמר המוענקת על ידי המכללה האקדמית ספיר ומשרד החקלאות ופיתוח הכפר.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp