לימודי הנדסת בניין בהתמחות הנדסה ימית SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסת בניין בהתמחות הנדסה ימית SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון

לימודי הנדסת בניין בהתמחות הנדסה ימית ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


ענף הבנייה הוא אחד מעמודי התווך לפיתוח ולצמיחה של כל חברה. בין אם מדובר בבניית מבני מגורים או במבנים לשימוש ציבורי, תעשייתי או מסחרי, מהנדסי בניין הם אנשי המקצוע שמתכננים, מנהלים ומבצעים את הפרויקטים בתחום.


על מנת להחזיק בידע המקיף שנחוץ לתכנון פרויקט מבנה, על מכלול ההיבטים שבהם יש להתחשב, ניתן להשתתף בלימודים אקדמיים ולקבל תואר ראשון בתחום.


בין מוסדות הלימוד האפשריים, ניתן למנות את SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון, בה מוצעים לימודי הנדסת בניין במגוון התמחויות.

 

בקמפוס אשדוד של המכללה, מתקיימים לימודי הנדסת בניין בהתמחות הנדסה ימית.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים מקיפה את מכלול הנושאים בהם מהנדסי בניין צריכים להיות בקיאים. בתחילתה, הסטודנטים רוכשים יסודות מתמטיים נחוצים בחשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגברה לינארית, סטטיסטיקה והסתברות, ועוד. כמו כן, הם סוקרים ידע פיזיקלי וכימי נדרש באמצעות לקיחת חלק במבואות לפיזיקה ולכימיה, ולומדים על חוזקם של חומרים מסוגים שונים, על תורת המכניקה בפיזיקה, וסוגיות פיזיקליות רלבנטיות נוספות.


בהמשך, הסטודנטים רוכשים היכרות עם סוגיות מרכזיות בהנדסה ימית. הם מקבלים הבנה בסביבה הימית, ובתהליכים המתרחשים בה, כולל גלים וזרמים, וכיצד להתחשב בהם בעת תכנון מרינות, נמלים, שוברי גלים ורציפים. כמו כן, הם לומדים שיטות ביצוע המשמשות להקמת פרויקטים בהנדסה ימית, ולומדים כיצד לתחזק אותם לאחר סיום הבנייה.


הלימודים רב תחומיים ובמהלכם הסטודנטים סוקרים ידע גם מעולמות קרובים - הגיאולוגיה ההנדסית, הכלכלה, לימודי הסביבה והאדריכלות; כך מוענקת להם הכשרה מולטי דיסציפלינרית שיכולה לסייע להם לקבל הבנה מקיפה על מכלול ההיבטים שבתכנון וביצוע פרויקטים הנדסיים בבניין.

 


מתכונת הלימודים


משך הלימודים הוא 4 שנים, המחולקות ל – 8 סמסטרים.


בחלק מהקורסים הלמידה מבוססת פרויקטים, ומתקיימת בשיטת Project Oriented, במסגרתה מתנסים מעשית בביצוע מטלות שונות בנושאי הנדסת בניין. הסטודנטים יכולים להשתתף בתחרויות בהן מתכננים ובונים מודלים של מגוון פרויקטים הנדסיים, ולוקחים חלק במעבדות בתחומים כמו חוזק חומרים, גרפיקה הנדסית, מכניקת זורמים, מעבדת מבנים, ועוד.


בשנה הראשונה והשנייה, הסטודנטים משתתפים בלימודי תשתית במקצועות מתמטיים, הנדסיים ומדעיים נדרשים. לאחר מכן, החל מהשנה השלישית, הסטודנטים מתמקצעים בהנדסה ימית תוך השתתפות בקורסים ייעודיים להתמחות.


בשנתם האחרונה לתואר, הסטודנטים מבצעים פרויקט גמר הנדסי, שאורכו שני סמסטרים, ובמהלכו הם יכולים ליישם את הידע הנרכש במהלך הלימודים.


נושאי הלימוד

 

 

  • ניהול הבניה
  • תכנון אדריכלי
  • תורת המדידה
  • מבוא להידרולוגיה
  • שיטות ביצוע בבניה
  • מבוא לרעידות אדמה
  • סטטיקת ויציבות מבנים
  • מבוא לגיאולוגיה הנדסית
  • הנדסה סביבתית ובניה ירוקה
  • ועוד


על מוסד הלימודים


ב - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון מלמדים מגוון מקצועות מענפי ההנדסה השונים, וכן עורכים מחקר אקדמי בסוגיות הנדסיות מרכזיות.


למכללה שני קמפוסים, בבאר שבע ובאשדוד, בהם מוצעים מסלולי לימוד לתואר ראשון בהנדסה, כגון לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסה כימית, לימודי הנדסת מכונות, ועוד.


בקמפוס אשדוד, ניתן להשתתף בלימודי הנדסת בניין במספר התמחויות, וביניהן הנדסת מבנים, מנהור ובנייה תת קרקעית, והנדסת תחבורה.


במכללה מדגישים את החשיבות בהשתלבות מיטבית של בוגריה, ועל כן פועל בה המרכז לפיתוח קריירה, שבשירותיו הסטודנטים יכולים להיעזר כדי לכתוב קורות חיים, להתכונן לקראת ראיונות עבודה, ולהשתמש ברשת הקשרים שהמכללה מקיימת עם גורמים בתעשייה.

 


תנאי קבלה


על המועמדים להחזיק בתעודת בגרות מלאה, שבה ציון 70 ומעלה ב – 5 יחידות במתמטיקה ובפיזיקה, וכן בציון מבחן פסיכומטרי או פסיכוטכני.


המועמדים נדרשים לעמוד מול ועדת קבלה שבוחנת את התאמתם ללימודים, כאשר המועמדים שמתקבלים לקורס הם אלו שברשותם ההישגים הגבוהים ביותר.


עבור מועמדים שאינם עומדים בדרישות, קיימת אפשרות לקבלה לאחר סיום מכינה קדם אדמית ייעודית להנדסה, המתקיימת במסגרת המכללה.

 

 

תעודה


מי שמסיימים את הלימודים בהצלחה, מקבלים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת בניין בהתמחות הנדסה ימית, מטעם SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון


הבוגרים מקבלים הכרה עבור רישום בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

 

 

עוד מסלולי לימוד - SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון