קורס מערכות מידע ארגוני - ERP - במכללה האקדמית אחוה

מכללת אחוה - לימודי תעודה

הסמכה למערכות מידע ארגוני (ERP) במכללה האקדמית אחוה


ככל שעולה השימוש במאגרי נתוני עתק, ומשתכללות הדרכים של חברות וגופים עסקיים לאסוף מידע ונתונים, גוברת הדרישה לאנשי מקצוע שברשותם ידע והבנה בשימוש במערכות לניהול מידע.


מערכת המידע הארגוני ERP נמצאת בשימוש רחב במשק והיא משמשת לתכנון המשאבים העומדים בפני ארגונים וחברות שונות. באמצעותה ניתן לעבד נתונים ולבצע אינטגרציה בין מערכות המידע השונות בארגון.


ניתן להשתתף בהכשרות והסמכות מקצועיות כדי ללמוד לעומק את רזי מערכת ה – ERP. הסמכות אלו מוצעות במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ.


עבור סטודנטים במכללה האקדמית אחוה, שרוצים לרכוש הסמכה שיכולה להוות עבורם יתרון בשוק העבודה התחרותי, ניתן להשתתף בקורס למערכות מידע ארגוני ERP שמתקיים באחוה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים לומדים כיצד להשתמש במערכת ה – ERP החל מהיסוד, וכך רוכשים שליטה בבנייתה, הזנת נתונים אליה, ושימוש בה כדי לייעל ולמקסם את התהליכים המתרחשים בארגונים בהם הם פועלים.


מטרת הקורס להכשיר את הסטודנטים לביצוע מעקב והערכה באמצעות התוכנה, להפיק דוחות מסוגים שונים על פי צרכי כל ארגון, לנתח את הנתונים לגבי העובדים בחברה, ולבצע אינטגרציה של ERP עם מערכות השכר בהן משתמשים בארגון.


מעבר לכך, הסטודנטים לומדים את תחום משאבי האנוש, את ההקשר הרחב שלו וכן את הממשקים השונים בין משאבי אנוש לבין תהליכים ארגוניים שונים. כמו כן, הם סוקרים מושגי יסוד ומקבלים הבנה ושליטה בעולם מערכות המידע.

 

 • מעוניינים להתמקצע בתחומי המחשב? קראו עוד על קורס תכנות


מתכונת הלימודים


לצד התכנים העיוניים, משולבים גם תרגולים מעשיים המיועדים להקניית כישורים פרקטיים לסטודנטים.


משך הקורס הוא סמסטר אחד, והיקפו כ – 60 שעות לימוד. אורכם של מפגשי הקורס הוא כ – 3.5 שעות למפגש.


המפגשים מתקיימים פעם בשבוע במתכונת ערב, על מנת להקל על שילובם עם תכנית הלימודים לתואר הראשון.


נושאי הלימוד

 

 

 • מבוא ל - ERP וסקירת מונחי יסוד
 • ממשק למשתמש במערכת פריוריטי
 • ניתוח נתוני עובדים, מועמדים ומשרות
 • אינטגרציה עם מערכת השכר הארגונית
 • הגדרת דרישות תפקיד ותהליך גיוס עובדים
 • הצבת יעדים וניתוח רב-שנתי של עמידה ביעדים
 • מעקב ביצועים והערכת עובדים באמצעות המערכת
 • בניה של דו"חות מותאמים אישית על פי צרכי הארגון
 • טיפול בעובדים בחברה ובמועמדים באמצעות מערכת ERP
 • ועוד

 


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית אחוה היא מוסד לימודים להשכלה גבוהה שממוקם בדרום הארץ. במכללה ניתן להשתתף בלימודים לתואר ראשון וכן לתארים מתקדמים בשלל עולמות ידע, כגון חינוך, מדעי החיים, פסיכולוגיה, מערכות מידע, ועוד.


המכללה מהווה גם מוקד של מחקר ופיתוח, ומשתפת פעולה עם גופים כגון המרכז הרפואי שיבא, חברות הדרכה טכנולוגיות, וגורמים נוספים בתעשייה.


כמו כן, במסגרת המכללה פועל מרכז ללימודי תעודה והשתלמויות, בו מוצעים קורסים והכשרות שונות, וביניהם: קורס מעבדנות רפואית, קורס כלבנות טיפולית, קורס הטמעת מערכות מידע, וקורסים נוספים.

 


תנאי קבלה


הסמכת ERP זו מתאימה לסטודנטים באחוה שלומדים לתואר ראשון בפסיכולוגיה בהתמחות משאבי אנוש או לומדים בתכנית הרב תחומית לתואר ראשון, ומתמקדים במשאבי אנוש או בניהול מערכות מידע.


על הסטודנטים להיות בשנתם השנייה או השלישית כדי להשתתף בהסמכה זו.


מי שמעוניינים להשתתף בהסמכת ERP ואינם לומדים באחוה, יכולים להתקבל אם ברשותם רקע אקדמי מתאים, על פי דרישות המכללה. מומלץ לבדוק את הקריטריונים מול מוסד הלימודים.

 


תעודה


כדי לעמוד בדרישות הקורס בהצלחה, יש לעבור את מבחן ההסמכה שנערך בסופו בציון של 80 או יותר. כמו כן, קיימת בקורס חובת נוכחות של 100% מן המפגשים.


בוגרי הקורס זכאים לתעודת סיום קורס ERP מטעם מנכ"ל PRIORITY, המכללה האקדמית אחוה ומרכז ההסמכות הטכנולוגיות TopEdu.


אפשרויות תעסוקה


ההסמכה למערכות מידע ארגוני מיועדת לסטודנטים לתואר ראשון שמתמחים בתחומי משאבי האנוש או ניהול מערכות המידע; ההסמכה, שניתנת מטעם מספר גורמים רשמיים, יכולה לפתוח להם דלתות במקצועות הקשורים בניהול משאבי אנוש, במחלקות כוח אדם, ובתפקידים שונים הקשורים בניהול מידע.

 

 • רוצים לשנות כיוון וללמוד להטמיע מערכות מידע? קראו עוד על הסבה ל - SAP

עוד מסלולי לימוד - מכללת אחוה - לימודי תעודה

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp