קורס אבטחת מידע וסייבר - המכללה האקדמית ספיר - חוץ

קורס אבטחת מידע וסייבר - המכללה האקדמית ספיר - חוץ

קורס אבטחת מידע וסייבר - לימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר

 

לתשומת לבכם - המסלול אינו פעיל


מאגרי נתוני העתק שבהם ארגונים וחברות נעזרים כיום, מייעלים ומשפרים את הפיתוח, הייצור, ואת חוויית הלקוחות במגוון שירותים: בנקאות ואשראי, תקשורת וטלוויזיה, רפואה, מחשבים ואינטרנט, מפעלים תעשייתיים ועוד ענפים רבים נוספים במשק.


עם העלייה ביכולת לאגור ולנתח מידע, כך עולים גם הניסיונות להתקיף, לחבל ולגנוב במאגרים אלו – על כן, אבטחת מידע ולוחמת סייבר הפכו להיות תחומים בעלי חשיבות מכרעת עבור כל גוף עסקי ומוסד ציבורי.


ניתן לקבל את ההבנה המקצועית ואת הכלים הפרקטיים לצורך עיסוק בתחום הסייבר באמצעות השתתפות בהכשרות מקצועיות וקורסים המוצעים במוסדות לימוד שונים, וכך לרכוש את הידע העדכני לגבי סוגי ההתקפות המשתכללים, ושיטות הגנה המתוחכמות שאותן מפתחים כדי להילחם באיומים על בטחון המידע.


בין האפשרויות לקורסים בהם יכולים להשתתף מי שרוצים לפתח קריירה בתחום הסייבר, ניתן למנות את קורס אבטחת מידע וסייבר במכללה האקדמית ספיר – לימודי חוץ. הקורס מתקיים כשיתוף פעולה עם חברת סיסקו העולמית ועם חברת הדרכה שעוסקת בתחומי המחשוב, הרשתות ואבטחת המידע.

 

קורס זה מתאים למתחילים המעוניינים להיכנס לעולם הסייבר ולהתחיל מן היסודות, במהלכו ניתן לרכוש את הכלים להבנה באיזה מתוך התחומים בסייבר המשתתפים מעוניינים להתקדם.

 

תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית הלימודים להקנות לסטודנטים את הידע המקצועי, היכולות והכלים לאיתור ולהגנה מפני התקפות גורמים עוינים על מאגרי המידע של חברות וארגונים. במהלך הקורס, הסטודנטים לומדים להכיר את עולם המחשוב, באמצעות רכישת תכנים מרכזיים מתחומי המחשבים, הרשתות והתקשורת.


כמו כן, הסטודנטים מקבלים שליטה במערכות הפעלה שונות, כולל מערכת ההפעלה לינוקס, שהשימוש בה נפוץ בתחום הסייבר. בקורס שמים דגש על זיהוי נקודות תורפה ברשתות האבטחה הארגוניות, באמצעות איסוף נתונים מרשתות פנימיות וחיצוניות, וכן הבנה בכשלים אפשריים של הגורם האנושי.


הם סוקרים סוגים שונים של התקפות סייבר – ביניהן, ווירוסים, תוכנות רוגלה, סוסים טרויאנים, ודרכים שונות בהן האקרים מנסים להזיק לגופים ציבוריים ועסקיים. לאחר מכן הם לומדים שיטות שונות להגנה מפני התקפות אלו, ומקבלים היכרות עם ציוד אבטחה וטכנולוגיות סייבר מתקדמות.

 


מתכונת הלימודים


אורכו של הקורס הוא כ – 3 שבועות. המפגשים נפרשים על פני 5 ימים בשבוע, החל משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים. קיימת בקורס חובת נוכחות של השתתפות ב- 80% לפחות מהמפגשים.


היקפם של הלימודים הוא כ - 120 שעות לימוד אקדמיות. הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי וכן כלים פרקטיים, כאשר במהלך הקורס הם מתנסים מעשית ביישום החומרים הנלמדים בקורס, תוך לקיחת חלק בסימולציות ובהדגמות חיות.


נושאי הלימוד

 

 

 • מוצרי אבטחה
 • זמינות ארגונית
 • מבוא למחשבים
 • עולם לוחמת הסייבר
 • היכרות עם מודל CIA
 • ווירוסים, רוגלה ונוזקה
 • שיטות הנדסה אנושיות
 • מבוא לרשתות תקשורת
 • סריקות רשת פנימיות וחיצוניות
 • מערכות הפעלה בדגש על לינוקס
 • ועוד


על סגל ההוראה


הקורס מתקיים בשיתוף פעולה עם חברת הדרכה והכשרות מקצועיות בתחומי המחשוב, הרשתות ואבטחת המידע – סגל ההוראה בקורס כולל מרצים מחברה זו, שברשותם ידע תיאורטי וכן ניסיון מהתעשייה, כמו גם רקע נרחב בהדרכת תחומים אלו.


על מוסד הלימודים


המכללה האקדמית בספיר פועלת מאז שנת 1963 כמוסד אקדמי להשכלה גבוהה. במכללה, שממוקמת ליד העיר שדרות, מוצעים מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני.


נוסף על מסלולי הלימוד לתואר אקדמי, ניתן גם להשתתף בלימודים לתעודה ובהכשרות מקצועיות במרכז ללימודי חוץ והמשך שפועל במסגרת המכללה. תחומי הלימוד במרכז מגוונים, וכוללים קורסים בחינוך, ניהול עסקים, עיצוב, צילום ומדיה, חשבונאות, ייעוץ והנחייה, וכן תכניות פיתוח מקצועי לעובדי הוראה.


בין הקורסים שמוצעים בתחום התקשורת, החשמל והאלקטרוניקה, ניתן למנות: קורס CCNA, קורס ניהול רשתות מחשבים, ועוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לאנשי מקצוע שיש להם רקע וניסיון טכנולוגיים, כולל מנהלי מחשוב ואנשי מחשבים, שרוצים להתמקצע בתחום הסייבר ואבטחת המידע.


אפשרויות תעסוקה


לוחמת הסייבר ואבטחת המידע הם ענפים מבוקשים בתעשיית ההייטק, כמו גם במגוון ארגונים וחברות במשק, להם מידע ונתונים הזקוקים להגנה.


אנשי מקצוע מיומנים בתחום יכולים להרוויח משכורות גבוהות – כך למשל, בתפקיד אבטחת המידע ניתן להרוויח בין 25-30 אלף שקלים בחודש לאחר 5 שנות עבודה בתחום.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp