רוצה פרטים על קורס NPI?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס NPI

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס NPI? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס NPI העברה מפיתוח לייצור

 

המונח NPI (New Product Introduction) ידוע גם בשם העברה מפיתוח לייצור. אנשי NPI מציעים שירותי תמיכה הנדסית וייעוץ לכלל המחלקות בארגון לאורך תהליך חייהם של מוצרים – החל מהתכנון הראשוני ועד לגמר הייצור והשיווק ללקוחות. זהו תפקיד שיש לו חשיבות רבה בשלל תעשיות, כגון הייטק, התעשייה המכנית, מכשור רפואי וביוטק ועוד.


קורס NPI מיועד למהנדסים ולבעלי ניסיון בתחומי הייצור והטכנולוגיה, שמעוניינים לקבל את הכלים הנחוצים להתקדמות לתפקידי NPI. במהלך לימודי התעודה יכולים המשתתפים להיחשף לטכניקות מקצועיות דרכן ניתן להעלות את רמות האיכות והיעילות בתהליכי העבודה, החל מהפיתוח ועד לייצור.

 

מה זה NPI – תפקיד NPI


תחום ה – NPI מתמקד בסך הפעולות שנחוצות להבאת מוצר חדש לייצור סדרתי. פעולות אלה מתחילות בתכנון המוצר ומסתיימות בשיווקו ללקוח. אנשי NPI אחראיים לוודא כי כל השלבים בתהליך זה עובדים כנדרש. הם מעבירים את המידע הרב בין הצוותים השונים שלוקחים חלק בחיי המוצר – מצוותי הפיתוח לצוותי הייצור בפועל.


במסגרת תפקידם הם אחראיים על הפיקוח על קשת רחבה של פעילויות לרבות אישור ובחירה של ספקים, בדיקות איכות, תכנון, משא ומתן עסקי ושיווקי ועוד. זהו תפקיד שיש לו משמעות קריטית הן במהלך הייצור והן בשלבים העסקיים כגון מכירה ושיווק, ומכאן שחשיבותו לארגונים גדולה. הם אמונים על יעילות, רציפות בייצור ועמידה במכלול הדרישות של הלקוח תוך שמירה על מסגרות התקציב והזמנים.

 

קורס NPI - קורס העברה מפיתוח לייצור


במהלך קורס NPI נחשפים למהות תהליכי העברה מפיתוח לייצור ולאופן היישום שלהם בתעשייה. משתתפים לומדים על השלבים השונים המרכיבים את תהליך ההעברה מפיתוח לייצור, לרבות יצירת תכניות טכנולוגיות כלליות, הכנת מפרטים טכניים המתארים חומרים והרכבות הנחוצים לאורך הייצור, יצירת אבות טיפוס המדמה את מראה המוצר הסופי, הערכת איכות של אב הטיפוס שיוצר, ייצור והשקת המוצר.


כמו כן, עוסקים בדילמות שעשויות לעלות בתהליך ההעברה מהפיתוח לייצור. בין היתר דנים ביחסים שבין המשתתפים המעורבים בפרויקט על שלביו השונים, שלבי תיעוד התהליך והפקת המסקנות והלקחים בסיומו ועוד. הם בוחנים פתרונות לבעיות אפשרויות שעשויות לעלות לאורך פיתוח וייצור מוצרים, כדי לייעל את התהליך.


בקורסים סוקרים מגוון אירועים מן התעשייה ומנתחים מקרי בוחן, שמהם ניתן ללמוד על שיטות עבודה איכותיות וכדאיות. המשתתפים יכולים גם לדון במצבים ואתגרים מתוך ניסיונם האישי בתעשייה ולדון בפתרונות אפשריים יחד עם עמיתיהם בקורס.

 

NPI engineer - מהנדס NPI


מהנדסי NPI הם מומחים בתהליך העברת מוצרים מן הפיתוח אל הייצור, כאשר מהות תפקידם היא ייעוץ והדרכה למחלקות השונות בארגון האחראיות על המוצר משלבי התכנון הראשונים ועד למוצר מוגמר. הם אחראיים על פיקוח על תכנון המוצר, על הייצור בפועל, על אבטחת האיכות ועל מיתוגו והעברתו ללקוח. הם פועלים הן מול מחלקת מחקר ופיתוח והן מול מחלקות הייצור.


מהנדסים אלה יכולים לפעול בענפים שונים כגון הנדסת מכונות, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת אלקטרוניקה ועוד. כך הם יכולים להשתלב במבחר סוגי ארגונים תעשייתיים ויצרניים, במפעלים, בסטארט אפים טכנולוגיים ועוד.


במסגרת ביצוע תפקידם מהנדסים אלה נדרשים להבין בהכנה של תכניות באמצעות תוכנות ממוחשבות ולהתמצא בתחום ניהול הפרויקטים, בדגש על פרויקטים מורכבים ומרובי ממשקים. זהו תפקיד שבו נדרש סל רחב של כישורים וכן ניסיון והיכרות עם מגוון התהליכים בחיי המוצר.


הידע הנרכש במהלך קורסי NPI יכול לשמש גם מהנדסים ועובדים בתעשייה המעוניינים להשתלב בתפקידי מהנדסי NPI. במהלך הקורסים סוקרים שלל כלים מקצועיים החשובים בתהליכי NPI, אשר יכולים לסייע לאנשי המקצוע בהמשך דרכם. תפקידי מהנדס NPI כוללים לרוב דרישות רבות מצד המעסיקים, כאשר במהלך הקורס ניתן להכיר את דרישות התפקיד ואת אחריותו בפועל.

 

קהל יעד


קורס NPI מתאים במיוחד לעובדים בתעשייה הטכנולוגית המעוניינים לרכוש כלים חדשניים ופרקטיים לייעול ייצור ופיתוח. בין היתר, יכולים ללמוד בו אנשי פיתוח, מנהלי מחלקות ייצור, מנהלי תצורה, מנהלי מוצר וכן מהנדסים ממגוון ענפים כגון הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסת חשמל, הנדסת איכות ועוד.


במרבית המקרים, הקורסים מיועדים לבעלי ניסיון בתחומי הייצור והפיתוח ולבעלי רקע טכנולוגי נרחב. כחלק מתהליך הקבלה, עשויים להתקיים מבחני מיון והערכה או ראיונות אישיים, שבהם נבדק הרקע הקודם של המועמדים. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת וממוסד למוסד.

 

העברה מפיתוח לייצור שכר


רמות השכר של אנשי העברה מפיתוח לייצור משתנות מארגון לארגון וכן בהתאם לתחום העיסוק המסוים שבו פועלים העובדים. עובדים יכולים להעלות את שכרם החודשי דרך צבירת וותק וניסיון בתפקיד. בתפקידים בכירים, כגון ראשי צוותים, רמות השכר נוטות להיות גבוהות במיוחד.


אנשי NPI בתחומי ההנדסה והמו"פ בתחילת דרכם מגיעים לרמות שכר שבין 15,000 – 18,000 שקלים לחודש בממוצע. אחרי פרק זמן של כחמש שנים ניתן להעלות את רמות השכר לטווח של בין 19,000 – 23,000 שקלים לחודש. בכירים ובעלי ותק רב בתחום עשויים להגיע גם לרמות שכר שבין 25,000 – 30,000 שקלים לחודש.


בתחום המכניקה רמות שכר של אנשי NPI מתחילים נעות בין 13,000 – 15,000 שקלים לחודש. אחרי מספר שנות ותק עולות לרוב רמות השכר לטווח של 18,000 – 20,000 שקלים. ראשי צוותים עשויים להגיע גם לשכר שבין 25,000 – 30,000 שקלים לחודש בממוצע.

 

מכללות קורס NPI


אתם ודאי רוצים לדעת היכן נערך הקורס, מה עלות הלימודים ומתי מתקיים יום פתוח בקרוב. נציגי השירות האישי שלנו כאן עם תשובה לכל שאלה שלכם. אנו ממליצים לכן להיעזר בשירות האישי שלנו חינם וכך לחסוך כסף וזמן יקר.

 

אפשרויות תעסוקה – NPI דרושים

 

הדרישה למהנדסי NPI קיימת בתחומים שונים במשק, כגון בתעשיית ההייטק, בתעשייה המכנית, בתעשייה האלקטרונית, בתחום המכשור והטכנולוגיה הרפואית ובענפים הנדסיים וטכנולוגיים שונים.


במסגרת תפקידם, מהנדסים אלה מעניקים תמיכה הנדסית בשלל תהליכי הפיתוח, התכנון, הייצור והמכירה של המוצרים. הם עובדים מול המחלקות השונות כגון ייצור ומו"פ, כותבים הנחיות ובוחנים דרכים לשיפור תהליכים.


מרבית משרות מהנדסי NPI מיועדות לבעלי ניסיון של מספר שנים בתחום, שברשותם רקע מקצועי בתפקידים דומים. לרוב המעסיקים מעוניינים במועמדים בעלי ניסיון ורקע משמעותי בהובלת מוצרים מהפיתוח לייצור שברשותם ניסיון מוכח בענף.


ברבות מבין המשרות ישנה דרישה לתואר ראשון לפחות בתחומי הנדסה רלבנטיים, בדרך כלל הנדסת תעשייה וניהול או הנדסת מכונות. לעיתים על המועמדים להיות בעלי שליטה גם בתחום המכשור הרפואי. כמו כן, יש דרישה לניסיון בשימוש בתוכנות כגון סולידוורקס או ERP.


כמו כן, כחלק מביצוע התפקיד ישנה דרישה לניסיון משמעותי בתחום ניהול הפרויקטים המורכבים. היות ומדובר בתפקיד המערב עבודה מול גורמים ומחלקות רבות בארגון ומחוצה לו, נחוצים גם יחסי אנוש מצוינים, מיומנויות תקשורת בין אישית גבוהות ויכולות התמודדות עם לוחות זמנים צפופים ועם לחצים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס NPI?

רוצה לדעת יותר על קורס NPI?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: תעודה, מקצוע

התקבלו 89 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp