רוצה פרטים על קורס ירי מעשי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס ירי מעשי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס ירי מעשי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ירי מעשי


דיוק, עוצמה ומהירות


ירי מעשי הוא אחד מענפי הספורט התחרותי, במהלכו המשתתפים מתחרים בירי במצבים ונסיבות מגוונים: ירי בתנועה או כלפי מטרות נעות, ירי תוך כדי התגברות על מכשולים ומאחורי מחסות, ועוד.


הירי מתבצע תוך שימוש בכלי נשק שונים: אקדחים, רובים או רובי ציד. המטרה העיקרית של הספורטאים בענף זה היא לירות במטרות תוך שילוב של דיוק, עוצמה ומהירות. ענף זה נבדל מענף הקליעה, משום שהירי מתבצע תוך הדמיית מצבי לחימה מציאותיים.


ירי מעשי כענף ספורט תחרותי התחיל ב – 1950 בארצות הברית, ומאז עוסקים בו במדינות רבות נוספות ברחבי העולם.
שימוש בנשק מצריך ממי שעוסקים בו להחזיק ברמת מודעות גבוהה לנושאי הבטיחות ועמידה בנהלים שמסייעים לשמור עליה. מסיבה זו, קיים גוף בינלאומי המרכז את תחרויות הקליעה, הקונפדרציה העולמית לירי מעשי או I.P.S.C, ושלוחתו בארץ ידועה כהתאחדות הקליעה הישראלית.


על מי שרוצים להשתתף בענף ספורטיבי זה, לקחת חלק במועדוני קליעה ולהתאמן בירי מעשי, להשתתף בקורס ירי מעשי תחת פיקוח התאחדות הקליעה, שאותו מעבירים מדריכי ירי מעשי בעלי הסמכה וניסיון.

 


אימון ירי מעשי - תכנית הלימודים


מטרתה של תכנית הלימודים להכשיר את המשתתפים בעיסוק בטוח בירי מעשי ספורטיבי, והנושאים הנלמדים נקבעים על ידי התאחדות הקליעה הישראלית.


התכנים הנלמדים בקורס כוללים, לצד רכישת היכרות עם רכיבי אקדחים וסוגי תחמושת, ואופני הפעולה והירי, גם דגש על נהלי בטיחות בעת ירי במטווח, תחזוקה בטוחה של האקדח, טעינה ופריקה באופן בטיחותי, ועוד.


המשתתפים בקורס לומדים כיצד לירות בסיטואציות שונות, וביניהן ירי מאחורי מחסות, ירי בעת תנועה, פגיעה במטרות ממתכת ומקרטון בזוויות שונות ובמרחקים שונים – כולל צליפה ממרחקים ארוכים, ירי ביד אחת ובשתי ידיים, ירי תחת תנאים מגבילים, ועוד.


כמו כן, חלק מהתרגולים כולל ירי בלילה ובחשיכה, וכן ביצוע ירי ממצבי נשיאה שונים (נרתיק גלוי או חבוי), שליפה ודריכה מהירות של כלי הנשק, ועוד.


בענף הירי המעשי, המשתתפים יורים כלפי מטרות משלושה סוגים, מה שמאפשר גיוון ואתגרים מסוגים שונים: מטרות נייחות מנייר, מטרות מתנדנדות מנייר, ומטרות מתכלת נופלות. מרחקי הירי קצרים יחסית, ולרוב מגיעים עד כ – 45 מטרים – האתגר העיקרי בספורט זה הוא הירי תוך כדי תנועה, אל מטרות שלעתים נעות גם הן.


האימונים והתרגילים בתחרויות השונות בנויים כך שהם שומרים על רמת מתח גבוהה אצל המשתתפים.

 

  • רוצים ללמוד את רזי ענפי הספורט השונים? קראו עוד על קורסי ספורט


מתכונת הלימודים


תכני הלימוד של הקורס נקבעים מראש על ידי התאחדות הקליעה, ועל כן משכו דומה במקומות הלימוד השונים – כ – 40 שעות לימוד.


הקורס משלב בעיקר התנסות מעשית ואימוני ירי, אך במהלכו המשתתפים רוכשים את הידע התיאורטי הנדרש לגבי האקדח, רכיביו, ירי בנסיבות ובתנוחות שונות, וכן לגבי נהלי הבטיחות השונים.


בסיום הקורס, על המשתתפים לעמוד בהצלחה בבחינת גמר, אותה מעביר בוחן מטעם התאחדות הקליעה הישראלית.


מועדוני ירי מעשי


ניתן להשתתף בקורס ירי מעשי במבחר גופים ייעודיים ומועדוני קליעה ברחבי הארץ, שיש להם אישור מטעם התאחדות הקליעה הישראלית. בכל מוסדות הלימוד המאושרים, את הקורס מעבירים מדריכי ירי מנוסים ובעלי הסמכה לעסוק בהדרכת התחום.


חברת PROGUN: החברה מתמקדת בעריכת תחרויות ירי מעשי ובתחרויות ירי שנערכות מטעם גופים ביטחוניים בארץ. כמו כן, במסגרתה מתקיים קורס ירי מעשי, תוך הקפדה על הקניית שימוש בטוח בכלי הירי.


מועדון ירי מעשי אלון (כפר סבא): במועדון זה עוסקים באימון לוחמים, הכשרה מאבטחים, והכשרות נוספות בתחומי הירי וכלי הנשק, ביניהן קורס מפקחי מטווחים, הכשרת מדריכי ירי, הכשרת מנהלי מטווחים, הכשרת אחראי חדר נשק וכן הכשרת מנהל ארגון חמוש. כמו כן, במועדון ניתן להשתתף בקורס ירי מעשי.


קורס ירי מעשי במרכז


מועדון טקטיקבול (פרישה ארצית): מועדון ספורט זה מתמחה בענף האיירסופט, ספורט שבו עורכים הדמיות לחימה דו צדדיות, כולל שימוש בהעתקי ציוד לחימה שדומים למקור (אקדחים, רובים, ועוד).


למועדון יש מספר סניפים ברחבי הארץ, כולל בצומת בילו, בבית ברל, באשדוד, וביקנעם עילית.


מאיר רוט בע"מ (ראשון לציון): חברה זו עוסקת בתחום הנשק, וכן מעבירה הדרכות שונות בתחומי הירי: ירי מבצעי, מפקחי מטווח, מדריכי ירי, וקורס ירי מעשי. בקורס המשתתפים רוכשים שליטה בשימוש באקדח, החל מהבסיס ועד לתפעול מצבי ירי מורכבים.

 


קורס ירי מעשי חיפה והצפון


מועדוני קליעה באזור הצפון מעבירים הכשרות ירי מעשי, המאפשרות לתושבי הצפון והסביבה להתאמן קרוב למקום מגוריהם, וכך לשלב את הקורס ביתר קלות עם סדר היום שלהם.


נשק הצפון (עפולה): בנשק הצפון, העוסקים בתחום הנשק והתחמושת, ניתן להשתתף בקורס ירי מעשי בו לומדים לתפעל את הנשק במגוון של תרחישים. כמו כן, בחברה זו עוסקים גם בהכשרות להוצאת רישיון לנשק וכן לחידוש הרישיון, קורס מפקחי מטווח וקורס מדריכי ירי.

 

  • רוצים לרכוש את הידע לגבי חילוץ אנשים ממצבים מסוכנים? לפרטים נוספים על קורס חילוץ


תנאי קבלה – רישיון ירי מעשי


כדי להשתתף בקורס ירי מעשי, אין דרישה להחזקת רישיון נשק. עם זאת, מי שאין להם רישיון כזה מתבקשים לספק אישור מהמשרד לביטחון פנים, וכן להציג אישור ולהירשם להתאחדות הקליעה הישראלית, על מנת להשתתף בקורס.


לקורס לא מתקבלים מועמדים שיש להם רישום פלילי. כמו כן, הוא מיועד למי שבריאותם תקינה.


הקורס מתאים לנשים וגברים שגילם מעל 16. מועמדים מתחת לגיל 18 נדרשים להביא אישור מהוריהם או מאפוטרופוס.

 


תעודה


התעודה שאותה מקבלים מסיימי הקורס העומדים בדרישותיו ובחובותיו, היא תעודת יורה, מטעם התאחדות הקליעה הישראלית.


תעודה זו מאפשרת למחזיקים בה לקחת חלק במועדוני ירי מעשי, שנמצאים בפרישה ארצית, וכך לעסוק בענף ספורטיבי זה, ובין היתר להשתתף בתחרויות ובאליפויות בארץ ובעולם.

 


קורס ירי מעשי מומלץ


ירי מעשי הוא ענף ספורטיבי שבו נדרשת היכרות מעמיקה עם הציוד ועם נהלי בטיחות. מסיבה זו, על מנת לעסוק בו יש חובת מעבר בחינת הסמכה ורישום בהתאגדות הקליעה.


קורס ירי מעשי, אם כן, מומלץ למי שרוצים להתחיל לעסוק בענף ספורט זה. מי שירי מעשי הוא עבורו יותר מאשר עיסוק ספורטיבי או תחביב, יכולים לאחר מכן להשתתף בקורסי הסמכה למדריכי ירי, וכך לפתח קריירה בתחום – מדריכי ירי יכולים להתקדם גם הם למנהלי מטווח, מפקחי מטווח, לאמן בגופי הביטחון השונים, ועוד.


כמו כן, קיימים קורסים נוספים שבהם ניתן להשתתף למי שרוצים לפתח את יכולותיהם בתחום הירי. ניתן למנות, למשל, את קורס ירי מבצעי, שבו מפתחים את מיומנות השימוש באקדח או בנשק אישי אחר, תוך תרגול ירי בסיטואציות שונות – ירי מתוך חלונות או דלתות, ירי תחת מצבי לחץ, שליפה של כלי הנשק ודריכתו במהירות, ועוד.

 

  • רוצים להעשיר את עולמכם עם תחביב או ידע חדש? קראו עוד על קורסי העשרה

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס ירי מעשי?

רוצה לדעת יותר על קורס ירי מעשי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אם אין לך מושג מה מתאים לך ללמוד


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: תעודה, מקצוע

התקבלו 89 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp