רוצה פרטים על לימודי הייטק ללא תואר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הייטק ללא תואר

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי הייטק ללא תואר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הייטק ללא תואר


מקצועות הייטק ללא תואר


תעשיית ההייטק נמצאת בצמיחה מהירה וככל שהטכנולוגיות מתפתחות ומתקדמות, כך נוספים תפקידים בתחומים חדשים. על כן קיים מגוון של תפקידים ומשרות שאותם אפשר למלא, חלקם מיועדים לבוגרי תואר ראשון במקצועות רלבנטיים בלבד, וחלקם מתאימים לבוגרי קורסים והכשרות מקצועיות לתעודה.


בתעשיית ההייטק, אחד מהגורמים המשמעותיים ביותר לקבלה לעבודה הוא ניסיון מקצועי. בעוד שבלימודים אקדמיים לתואר ראשון, הסטודנטים רוכשים כלים תיאורטיים לפתרון בעיות ולמחקר, השתתפות בקורסי הייטק למיניהם מקנה הכשרה מעשית ממוקדת יותר, שמתאימה למי שמעוניינים לרכוש כישורים ספציפיים עבור השתלבות בשוק העבודה.


עבור מילוי חלק מהתפקידים נדרש תואר אקדמי, אך ישנם גם תפקידים שהדרישות עבורם מתמקדות יותר ביצירתיות, יכולת יוזמה ולמידה עצמאית. מסיבה זו, מי שרוצים להשתלב בעבודה במקצועות ההייטק מכינים לרוב פרויקטים לתיק העבודות שאותם הם מציגים בפני מעסיקים בעת ראיונות עבודה – וכך מדגימים את הניסיון המקצועי, ויכולת פתרון הבעיות שלהם, נוסף על יוזמה ומוטיבציה.


רבים ממוסדות הלימוד שבהם מוצעים מסלולי לימוד בתחום ההייטק, כוללים ליווי והדרכה בהכנה של פרויקטים מסוג זה, וכן התנסות מעשית כחלק מתכנית הלימודים. כך הם מאפשרים למשתתפים לצבור ניסיון פרקטי ולהבין את אופני העבודה בתעשייה.

 

הסטודנטים נדרשים להגיש מטלות שונות ולתרגל בבית – על מנת לפתח את ההבנה ולרכוש את השליטה בנושאים הנלמדים, יש להתמיד ולפתח את הכישורים גם מחוץ לשעות הלימוד.


כמו כן, ברוב מוסדות הלימוד הסטודנטים מתבקשים להגיש פרויקט גמר המסכם את החומר הנלמד; היתרון של הגשת פרויקט כזה הוא גם בתרגול העבודה שנעשית בפועל בתעשייה, גם בצבירת הביטחון שבעשייה מסוג זה, וגם בכך שניתן לכלול את הפרויקט בתוך תיק עבודות ולהציג אותו מול מעסיקים פוטנציאליים.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים לתעודה ברוב מוסדות הלימוד מתקיימים במתכונות גמישות, כאשר לעתים קרובות יש אפשרות לבחור בין מסלול לימודי בוקר ובין מסלול לימודי ערב. משכם תלוי בהיקף וברמה של הקורס הנלמד – קורס ברמת מתחילים יכול להיות קצר יחסית, וקורס מקיף יותר יכול לקחת אף כשנה.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה ללימודי הייטק משתנים, כאשר ברוב הקורסים וההכשרות המקצועיות, המועמדים נדרשים להחזיק ברמת שליטה טובה באנגלית וכן בזיקה למחשבים ולטכנולוגיה.

 


לימודי הייטק ללא בגרות


חלק ממוסדות הלימוד לא דורשים כלל תעודת בגרות כתנאי קבלה – פעמים רבות, מה שנחוץ לסטודנטים הוא יכולות למידה וקליטה מהירות, נחישות ונכונות להשקיע שעות למידה בבית, וכן שליטה בשפה האנגלית, זיקה טכנולוגית וידע בשימוש ביישומי מחשב. בין מקצועות ההייטק שבהם אפשר להשתלב ללא בגרות, ניתן למנות: קידום אתרים, בנייה ועיצוב אתרים לדסקטופ ולמובייל, שיווק דיגיטלי ברשתות החברתיות, פיתוח אפליקציות למערכת ההפעלה אנדרואיד, אבטחת מידע וניהול רשתות.


כמו כן, מי שרוצים להשתלב במשרות מבוקשות כמתכנתים, יכולים לעשות זאת אם הם שולטים בתכנות ברמה גבוהה, ואם יש להם תיק עבודות אטרקטיבי. ניתן לרכוש שליטה זאת באמצעות השתתפות בקורסים ללמידת שפות תכנות כגון פייתון, JAVA, שפת C וכן הלאה. עבור ההשתתפות בקורסים אלו לרוב לא נדרשת תעודת בגרות.


לימודי הייטק למתחילים


מי שמתעניינים בלימודי הייטק למתחילים, יכולים לבחור בין מגוון מוסדות לימוד שמציעים לימודי קורסים והכשרות מקצועיות לתעודה:


ג'ון ברייס הדרכה (פרישה ארצית): במוסד לימודים זה קיים היצע של קורסים והכשרות הממוקדים בדרישות המקצועיות של תפקידים אליהם גם מי שאין להם תואר או ניסיון קודם יכולים להתקבל. הפרישה הארצית של הקמפוסים מאפשרת ללמוד בקורסי ההייטק במרכז הארץ, וכן בצפון ובדרום.

 

בין הקורסים שבהם ניתן להשתתף:

 

  • קורס פול סטאק: דרישות הקבלה אל קורס זה הן 12 שנות לימוד וההבנה בסיסית ביישומי מחשב.

 

  • קורס JAVA: תנאי הקבלה לקורס JAVA בג'ון ברייס, יש לעבור מבחן באנגלית ובמתמטיקה.

 

  • קורס תחזוקה ותיקון סמארטפונים, טאבלטים וניהול מעבדה: הקורס מהווה הכשרה עבור טכנאים מקצועיים.


נוסף על כך, מוצעים בג'ון ברייס גם קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד, קורס QA, וקורסים שכדי להשתתף בהם נדרש לסיים בהצלחה מכינה מקצועית: קורס קידום אתרים, וקורס הכשרת מנהלי בסביבת בסיסי נתונים DBA.


מכללת SVCOLLEGE (פרישה ארצית): במוסד לימודים זה, קיימת אפשרות ללמוד באחד מהסניפים שנמצאים בפרישה ארצית, ובחלק מהקורסים גם ללמוד אונליין. כמו כן, עבור כל הקורסים במכללה מציעים התלמדות מעשית והשמה בחברת הייטק לבוגרים שעומדים בתנאים.


המכללה מציעה מגוון של קורסים לתעודה המתאימים למי שאין להם ניסיון בתחומים הנלמדים, וביניהם:

 

 

  • קורס בניית אתרים ואפליקציות WEB: עבור קורס זה נדרש ידע בסיסי באנגלית, ובמהלכו מפתחים ובונים אתר ו – 2 אפליקציות שיכולות להיכנס לתיק העבודות, ולומדים שפות תכנות ותגיות כגון CSS3, ו - HTML5.

 

  • קורס QA – דרישות הקבלה לקורס זה הן שליטה באנגלית ברמה בסיסית.

 

 

  • קורס ניהול רשתות ואבטחת מידע: קורס IT בשיתוף פעולה עם חברת CISCO העולמית. הקורס מהווה הכנה לקראת בחינת ההסמכה שלהם, הנקראות CCNA, ועבור השתתפות בו נחוץ ידע בסיסי באנגלית.


מכללת הייטק – לימודים למתקדמים


במבחר מוסדות לימוד מוצעים מסלולי לימוד למתקדמים, וכן הכשרות מקצועיות המיועדות למי שכבר עובדים במקצועות ההייטק השונים, ורוצים להמשיך ולפתח את יכולותיהם ולרכוש מיומנויות חדשות.


בין האפשרויות:


NAYA College (הרצליה):
במכללה זו, מבית חברת NAYA Technologies, מוצעים קורסים שמתאימים גם למי שאין להם תואר, אך יש להם ניסיון בתחומי ההייטק הרלבנטיים. כך נפתחות מגוון הזדמנויות להתפתחות מקצועית וקידום הקריירה גם עבור עובדים בתעשיית ההייטק שאין להם רקע אקדמי. בין הקורסים שבהם ניתן להשתתף: קורס DevOps, קורס בינה עסקית, קורס Data analyst, ועוד.


המשתתפים יכולים לבחור בין השתתפות פיזית בקורסים, ובין השתתפות אונליין, לצד הסטודנטים שלומדים בכיתה.

 


לימודי הייטק לתואר ראשון: תנאי קבלה


לעתים, מי שמשתלבים בתעשיית ההייטק במשרות התחלתיות ללא תואר, מעוניינים להשתתף בלימודי תואר ראשון על מנת להעלות את רמות שכרם, להגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהם, ולהעשיר את ידיעותיהם המקצועיות בתחום.


תואר ראשון במדעי המחשב אינו התואר היחיד שמועיל לעובדי הייטק – הם יכולים להשתתף בלימודי הנדסה על ענפיה השונים, לימודי מתמטיקה, פיזיקה, ביואינפורמטיקה, ותחומים נוספים.

 

 


משרות הייטק ללא ניסיון וללא תואר – אפשרויות תעסוקה


לעתים קרובות, על מנת להתקבל למשרה בהייטק, יש לעבור מספר שלבים, ביניהם בחינות שונות שבודקות את יכולת פתרון הבעיות, היצירתיות והיוזמה של המועמדים, וכן בוחנות את התאמת תכונות האופי של המועמד. הראיון האישי מתקיים לרוב מאוחר יותר, לאחר מעבר בחינות המיון.


היתרון של רבים ממוסדות הלימוד לתעודה הוא הדגש ששמים על הכנה לראיונות עבודה. הדרישות של שוק העבודה מתעדכנות ומשתנות, ובזכות הקשרים ושיתופי הפעולה שמקיימים מוסדות לימוד אלו עם חברות הייטק, הם יכולים לעדכן את תכניות הלימוד בהתאם. הסדנאות הייעודיות למציאת עבודה מקנות הבנה בתכנים שאותם כדאי לכלול בקורות החיים, במשרות שכדאי להגיש אליהן מועמדות בתור התחלה, ובשאלות שעשויים לשאול בעת הראיון האישי. חלק מהסדנאות כוללות סימולציות שמאפשרות לסטודנטים לתרגל מענה על שאלות קשות של מראיינים, לשים לב לנקודות תורפה אפשריות ולדעת לענות עליהן.


ברבים ממוסדות הלימוד מוצעים שירותי השמה, בהם יכולים להיעזר סטודנטים ובוגרים בעלי ציונים מתאימים. כך מסייעים לבוגרים למצוא עבודה במהירות, לצבור ניסיון תעסוקתי שבאמצעותו הם יכולים לקדם את הקריירה ולהעלות את רמות השכר.


השכר בהייטק גבוה יחסית לממוצע במשק גם במשרות התחלתיות ללא ניסיון, וקיימות אפשרויות לקידום, בפרט מי שמשתתפים בהכשרות המשך, מעמיקים את ידיעותיהם המקצועיות ורוכשים כישורים חדשים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי הייטק ללא תואר?

רוצה לדעת יותר על לימודי הייטק ללא תואר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור