תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

תואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית במרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן

 

המעוניינים להשתלב בתפקידים משמעותיים בתחום הטיפול האבחון לגיל הרך יכולים ללמוד בתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית המתקיימת במרכז האקדמי למשפט ולעסקים שברמת גן. במגמה זו לתואר שני בפסיכולוגיה שמים דגש על יישום גישה רב תרבותית, אקולוגית וקהילתית וזאת בהתבסס על ידע ומחקר עדכניים לרבות ידע התפתחותי נוירופסיכולוגי.

 

תכנית הלימודים


בתכנית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית הסטודנטים מקבלים את הכלים הנדרשים לאבחון ולטיפול בתחום ההתפתחותי בילדים בגיל הרך. במגמה שואפים להכשיר אנשי מקצוע שלהם ידע נרחב באבחון התפתחותי לצד הבנה של התפתחות פתולוגית ורגילה בתחומים כגון התפתחות רגשית והתפתחות חברתית.


הסטודנטים שמים דגש על היכרות עם התערבויות חדשניות ועל עבודה צד צוותים חינוכיים והורים. כמו כן, הם שמים דגש על היכרות עם שיטות עדכניות לטיפול ולאבחון ילדים על הקשת האוטיסטית, במסגרת שיעורים ייחודיים בתחום זה.

 

מתכונת הלימוד


היקף התכנית לתואר שני בפסיכולוגיה הוא שנתיים. היא מתקיימת במתכונת גמישה המותאמת לשילוב לימודים ועבודה. בשנת הלימודים הראשונה לומדים יום בשבוע בשעת הבוקר והצהריים. נוסף על הימים המוקדשים ללימודים פרונטליים הסטודנטים משולבים לימי פרקטיקום בשדה.


סטודנטים מצטיינים יכולים לקבל מלגות מיוחדות.


בתכנית זו שמים דגש רב על יישום בפועל של החומר הנלמד. הסטודנטים לוקחים חלק בהתנסות מעשית, בהרצאות אורח, בימי עיון ובסדנאות שבהם הם מקבלים הכנה לשוק העבודה.


החל מהסמסטר השני בתכנית הסטודנטים משובצים לפרקטיקום שהיקפו 500 שעות. הפרקטיקום מתקיים במוסדות בתחום התפתחות הילד כגון קופות חולים, גנים שיקומיים ומכונים להתפתחות הילד בבתי חולים.

 

נושאי הלימוד

 

סטודנטים בתכנית לתואר שני עוסקים במגוון נושאים וביניהם גם:

 

 • טיפול במשחק
 • התערבויות באוטיזם
 • גישות בפסיכותרפיה
 • הפרעות קשב וריכוז
 • ליקויי שפה בגיל הרך
 • נוירולוגיה התפתחותית
 • אתיקה בטיפול פסיכולוגי
 • התערבות במצבי משבר
 • התפתחות חברתית ורגשית
 • פסיכו דיאגנוסטיקה בגיל הרך
 • יסודות טיפול קוגניטיבי התנהגותי
 • ועוד

 

סגל הוראה


סגל המורים של התכנית מורכב מאנשי מקצוע מנוסים בתחום. תכנית זו מותאמת לדרישותיה של החטיבה ההתפתחותית של הסתדרות הפסיכולוגים ומשרד הבריאות. כמו כן, מוסד הלימוד נמצא בקשרים עם קופות החולים ובתי החולים למטרת שיבוצם של הסטודנטים לפרקטיקום במכונים להתפתחות הילד ובתכנות התפתחותיות, לצורך הכשרתם של הסטודנטים גם למתן מענה לילדים על הקשת האוטיסטית.

 

על מוסד הלימוד


בפקולטה לפסיכולוגיה של המרכז האקדמי למשפט ולעסקים שברמת גן מתקיימים מסלולים שונים לתואר ראשון ולתואר שני. בין התכניות לתואר שני ניתן למצוא גם תכנית לתואר שני בפסיכולוגיה חינוכית, מסלול לתואר שני המכשיר את הסטודנטים להשתלבות במסגרות חינוכיות לשלל קבוצות גיל, מהגיל הרך ועד לבני נוער. בפקולטה שואפים להכשיר את הסטודנטים לשדה העשייה הרלבנטי ולהציג בפניהם שלל אפיקים להתפתחות אקדמית ומקצועית. הסטודנטים יכולים להשתמש בידע ובכלים הפרקטיים הנרכשים במסגרת לימודיהם במרכז האקדמי כדי לקדם את הקריירה ולהעשיר את עשייתם המקצועית. במוסד הלימוד ניתן למצוא תכניות לתואר שני בענפי ידע נוספים, כגון תואר שני במשפטים, תואר שני בניהול, תואר שני בבנקאות ושוק ההון ועוד.

 

 

תנאי קבלה


לתכנית זו מתקבלים מועמדים בוגרי לימודי פסיכולוגיה או לימודי מדעי ההתנהגות בלבד. כדי להתקבל, עליהם להיות בלי ממוצע 89 (88.5) ומעלה בכל קורסי המתודולוגיה והפסיכולוגיה במסגרת התואר הראשון וציון 90 בבחינת מתא"ם.


לחלופין יכולים להתקבל מועמדים ברשותם ציון 110 בבחינת מתא"ם, שממוצע הציונים שלהם בקורסי המתודולוגיה והפסיכולוגיה בין 88.5 - 85. מתקבלים גם בעלי ממוצע של 94 בכל קורסי הפסיכולוגיה והמתודולוגיה שלהם ציון 87 ומעלה במתא"ם.


מועמדים שהם בוגרי לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון מחו"ל השקול לתואר בארץ נדרשים לציון 110 ומעלה בבחינת מתא"ם או במבחן GRE.


מועמדים שברשותם תואר שלישי, שלהם תואר ראשון בפסיכולוגיה, אינם נדרשים להציג ציון בבחינת מתא"ם.

 

 

תעודה


סטודנטים העומדים בכל התנאים בהצלחה מקבלים תואר שני MA בפסיכולוגיה התפתחותית.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
Whatsapp Whatsapp