תואר כפול בלימודי מתמטיקה והנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון

שירות אישי - צור קשר

תואר כפול בלימודי מתמטיקה והנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון

לימודי מתמטיקה והנדסת מכונות לתואר כפול באוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

כענף מדעי שנחשב "טהור", המתמטיקה עומדת בבסיס מגוון עפים מדעים וטכנולוגיים. מהנדסים משתמשים ביישומים מתמטיים בתהליכים רבים במסגרת עבודתם, כחלק מפיתוח, מחקר ותכנון. גם בענף המכונות, המהנדסים נזקקים לא אחת לידע מתמטי מתקדם. כמו כן, כישורי החשיבה המופשטת שבהם מחזיקים מתמטיקאים יכולים לסייע רבות למהנדסים בבואם להתמודד עם אתגרים.


באוניברסיטת בן גוריון מתקיימת תכנית לתואר כפול בלימודי מתמטיקה והנדסת חשמל. זוהי תכנית למצטיינים שבה סטודנטים יכולים לקבל רקע מעמיקה בהנדסה ובמתמטיקה כאחד, באמצעות שילוב בין לימודי מתמטיקה לתואר ראשון ולימודי הנדסת מכונות. המסלול מיועד למצטיינים ובמסגרתו רוכשים שלל כלים מתמטיים והנדסיים, מפתחים חשיבה מופשטת ואנליטית ובונים מיומנויות שיכולות לסייע בעת ההשתלבות לשוק העבודה. הידע הרב תחומי שברשות הבוגרים פותח דלת לתפקידי פיתוח ומחקר בתעשייה, כגון בענף ההייטק, בתעשייה המכנית ובענפים נוספים. כמו כן, הבוגרים יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בשני הענפים וכך לפתח את כישורי המחקר האקדמי.

 

 

תכנית הלימודים


בתכנית זו לתואר כפול הסטודנטים רוכשים כלים הן בתחום המתמטיקה והן בענף הנדסת המכונות.


במהלך לימודי מתמטיקה הסטודנטים נחשפים לשלל גישות ותחומים במתמטיקה טהורה ויישומית. הם מפתחים מיומנויות כמותיות ואנליטיות ולומדים כיצד להתמודד עם מגוון אתגרים ובעיות במתמטיקה.


בלימודי הנדסת מכונות מתמקדים במגוון תחומים כגון מכטרוניקה, בקרה, מערכות אנרגיה, ביו מכניקה ועוד. הסטודנטים לומדים על תהליכי הפיתוח והתכנון של מערכות מכניות מגוונות תוך רכישת ידע הנדסי ומדעי נרחב. הם מתוודעים לטכנולוגיות חדשניות מן התעשייה, לשיטות עבודה הנדסיות, לדילמות של מהנדסים ולהיבטים נוספים המהווים חלק מתפקידם של מהנדסי מכונות בתעשייה.


מתכונת הלימוד


הלימודים נפרשים על פני תשעה סמסטרים. במסגרתם הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים משתי המחלקות - הן קורסים מן המחלקה למתמטיקה והן קורסים מהמחלקה להנדסת מכונות. בין הקורסים הללו נכללים קורסי חובה וקורסי בחירה וכן סמינריונים. הם משתתפים גם במעבדות ובפרויקטים שבהם הם יכולים לתרגל את הכלים הנלמדים הלכה למעשה ולבחון סוגיות מתמטיות והנדסיות שונות.


סטודנטים מצטיינים בתכנית זו יכולים לקבל מלגות בכפוף לתנאים. כמו כן, במחלקה למתמטיקה מציעים מערך חונכות כדי לסייע לסטודנטים במהלך הלימודים.

 

על מוסד הלימוד


סטודנטים מצטיינים באוניברסיטת בן גוריון יכולים לקחת חלק בתכניות נוספות לתואר כפול. בין המסלולים הללו נכללים לימודי הנדסת תעשייה וניהול ומתמטיקה ולימודי הנדסת חשמל ומחשבים ומתמטיקה.


נוסף על כך, פועלות תכניות נוספות במחלקה למתמטיקה. סטודנטים יכולים ללמוד בצירופים של מקצועות אחרים, כגון לימודים במחלקה ראשית מתמטיקה עם חטיבה נוספת מתחום המדעים, או עם חטיבה נוספת ממדעי החברה. כמו כן, פועלות תכניות דו מחלקתיות שבהן משלבים שני ענפים משיקים.


במחלקה ניתן להמשיך גם לתארים מתקדמים, שמיועדות למעוניינים לפתח את כישורי המחקר ולפנות לקריירה אקדמית מחקרית במתמטיקה. בין היתר מתקיימות תכניות לתואר שני ולתואר שלישי.


תנאי קבלה


זוהי תכנית לסטודנטים מצטיינים החל משנה א', הקבלה אליה מותנית בעמידה בתנאי הקבלה של שתי המחלקות אשר מרכיבות את תכנית התואר הכפול.


במסגרת תנאי הקבלה יש צורך בציון פסיכומטרי 650 ומעלה, כמו כן ציון 135 בחשיבה הכמותית. עליהם להציג גם ציון סכם הנדסה 540. נוסף על כך, יש צורך בבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון 85 ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון 82. חשוב להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בסיום הלימודים מקבלים הסטודנטים תואר כפול - B.Sc. בהנדסת מכונות ו - B.Sc. במתמטיקה מטעם אוניברסיטת בן גוריון בנגב. באפשרות הבוגרים להירשם בפנקס המהנדסים.


כמו כן, בוגרים המעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני במחלקה למתמטיקה או במחלקה להנדסת מכונות ללא צורך בהשלמות.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון

Whatsapp Whatsapp