קורס עוזר בטיחות באורט קריית ביאליק

שירות אישי - צור קשר
קורס עוזר בטיחות באורט קריית ביאליק

קורס עוזרי בטיחות בבניה באורט קריית ביאליק

 

שמירה על בטיחות בבנייה הפכה בעשור האחרון למטרה לאומית. כחלק מן השאיפה לצמצם את היקף תאונות העבודה בפרויקטים בבניה ולשמור על התקנות והחוקים כיננו לאחרונה תפקיד חדש - עוזר בטיחות בבנייה. בעלי תפקיד זה עובדים לצדם של מנהלי העבודה בבניין והם משתמשים בידע שלהם בחוק ובניסיונם הפרקטי בבנייה כדי לפקח על הנעשה באתר ולדווח על כל הפרה או חריגה מן החוק בנושא הבטיחות.

 

עובדים בתחום הבנייה שברצונם לקחת חלק בתהליך התייעלות הבטיחות באתרי הבנייה יכולים ללמוד בקורס עוזר בטיחות הנערך באורט קריית ביאליק. הקורס מתקיים בפיקוח ובהסמכה של משרד העבודה והרווחה ובמהלכו לומדים על מגוון נהלים ותקנות בתחום הבטיחות בבנייה ועל יישומם בפועל באתרים.

 

קראו גם על לימודי תעודה בנדל"ן


תכנית הלימודים


במסגרת הקורס נלמדים שלל תחומי האחריות של עוזרי בטיחות באתרי בנייה תוך היכרות עם האחריות המקצועית לפי דין ועם תקנות הבטיחות הנוגעות לאנשי המקצוע. המשתתפים סוקרים את סוגי ציוד הבטיחות המתחייב בעבודה באתר בנייה וכן בוחנים את סוגי המשטחים, דרכי הגישה והכלים באתר הבנייה ואת העבודה הבטוחה והיעילה בהם. לאחר מכן, נסקרות דילמות שנוגעות למנהלי עבודה בבנייה ולעוזרי הבטיחות הפועלים לצדם, כאשר הם נדרשים לטפל במפגעי בטיחות או לדווח על הפרות בחוק בתחום הבטיחות בעבודה.

 

מתכונת הלימוד


הקורס להכשרת עוזרי בטיחות נפרש על פני פרק זמן של כחודש וחצי. הוא כולל 45 שעות לימוד המחולקות ל - 9 מפגשים. השיעורים נערכים פעמיים בשבוע, בשעות הערב והמתכונת המותאמת לשילוב עם עבודה. כדי לסייע למשתתפים בקורס להכיר מקרוב את תפקיד עוזר הבטיחות, משולבים בו תרגילים פרקטיים שונים וכן סיור לימודי לאתר בנייה. באופן זה הם יכולים להיחשף לתהליכי עבודה ולאתגרים בשטח ולפתח מיומנויות מקצועיות.

 

נושאי הלימוד


משתתפי הקורס עוסקים במגוון סוגיות הרלבנטיות לעבודתם של עוזרי בטיחות באתרי בנייה. בין הנושאים שבהם דנים במהלך הקורס:

 

 

  • עבודה בגובה
  • ציוד מגן אישי
  • משטחי עבודה
  • כלים טעוני בדיקה
  • אחריות עוזר הבטיחות
  • תקנות לבטיחות בעבודה
  • דרכי גישה, פיגומים וגידור
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד

 

בתחום הבניין, מתקיימים מסלולי לימוד נוספים באורט קריית ביאליק. בין היתר נערך קורס מנהלי עבודה בבניין שמתאים לעובדים בבנייה, ברזלנות וטפסנות שמעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית. כמו כן, נערכים במכללה לימודי הנדסאי הנדסה אזרחית, הידועים גם כלימודי הנדסאי בניין. הלימודים כוללים מגמת ביצוע מבנים ומגמת תכנון מבנים.


נוסף על כך, ניתן לקחת חלק בעוד שלל תכניות לימוד במקצועות כגון חשמל, תוכנה, מכונות, תעשייה ועוד. אלה כוללות הן לימודי הנדסאי והן לימודי תעודה. המטרה המרכזית בתכניות הללו היא לאפשר למשתתפים לרכוש כלים פרקטיים לפיתוח מקצועי, במסגרת לימוד פרקטי המותאם לצורכי התעשייה והמשק.

 

תנאי קבלה וקהל היעד


התכנית מיועדת לעובדים מנוסים בתחום הבנייה שברצונם להרחיב את תחומי האחריות המקצועית ולקדם את הקריירה.
בין תנאי הקבלה למסלול זה, עליהם להוכיח באמצעות הצהרת מעסיקים לפחות שנתיים של ניסיון בביצוע של עבודות בנייה או בנייה הנדסית. הצהרת המעסיקים צריכה להכיל מספר מסמכים רשמיים, לרבות חותמת, חתימה ולוגו של מעסיקים, סוגי הפרויקטים שבהם פעלו המועמדים, פירוט של מהות העבודות שביצעו בפועל באותם פרויקטים, משך העסקתם באותם פרויקטים ופרטים נוספים אודות האתרים. ניסיון מקצועי זה רלבנטי לניסיון שנצבר מעל גיל 18 בלבד ובפרויקטים המתבצעים באופן חוקי.

 

תעודה

 

תעודת "עוזרי מנהלי בטיחות" מוענקת לבוגרי הקורס שעומדים בכל הדרישות, בהסמכה של משרד העבודה והרווחה. לצורך קבלת דיפלומה זו עליהם לעבור בחינה מסכמת בציון של 70 ומעלה, המבחן מתקיים במתכונת אמריקאית (שאלות רבות ברירה) והוא כולל 40 שאלות שעוסקות בחומר הנלמד.

Whatsapp Whatsapp