קורס מדריכי טיולים בחו"ל במכללת ספיר לימודי חוץ

קורס מדריכי טיולים בחו"ל במכללת ספיר לימודי חוץ

קורס מדריכי טיולים בחו"ל במכללה האקדמית ספיר - המרכז ללימודי חוץ

 

מיליוני ישראלים יוצאים מהארץ לטיולים מדי שנה, רבים מהם יוצאים לחופשה מספר פעמים בכל שנה. היקפי התיירות היוצאת מהארץ הולכת ועולה בהתמדה, מה שמעלה גם את הביקוש למדריכי טיולים איכותיים שיכולים ללוות את המסעות והקבוצות. כדי להפוך את הטיול של אותם תיירים למהנה וחווייתי, על המדריכים להחזיק בסל רחב של כלים, בהם ידע כללי נרחב, יכולות תקשורת בין אישית, התמצאות בלוגיסטיקה ובבירוקרטיה במדינות השונות ועוד. כל אלה יחד יכולים להפוך טיול מעוד חופשה לחוויה בלתי נשכחת.


המעוניינים לפתח קריירה בתחום התיירות יכולים לקחת חלק בקורס מדריכי טיולים בחו"ל המתקיים במרכז ללימודי חוץ של המכללה האקדמית ספיר. קורס זה מתמקד בהכשרתם של מדריכי טיולים, מנהלי חבילות תיור לחו"ל ושל מלווי קבוצות לחו"ל והוא נערך בשיתוף עם חברה בתחום התיירות. לאחר תום הקורס, בוגרים שעומדים בכל המטלות והחובות הלימודיים יכולים להשתלב בחברות תיירות כמדריכי טיולים ולהוביל טיולים משלל סוגים ברחבי העולם. בתכנית נרכש ידע רב תחומי בשלל היבטים החיוניים למדריכים, מה שיכול לסייע לבוגרים בניהול והדרכת טיולים חווייתיים, מקצועיים ומגוונים בקרב מבחר אוכלוסיות יעד.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס זה מתמקדים הסטודנטים בכלים מעשיים החשובים לעבודתם של מדריכי טיולים לחו"ל בפן הלוגיסטי והמינהלי וכן בפן העיוני וההדרכתי. התכנית מבוססת על שילוב בין פרקטיקה ומיומנויות לוגיסטיות לבין מתודיקת הדרכה יישומית.


הסטודנטים לומדים על מגוון היבטים המשמשים את מדריכי הטיולים ואת מלווי הקבוצות לחו"ל. הם מכירים יעדים שונים בעולם, לומדים על תולדותיהם ומתכננים מערכי הדרכה המותאמים להם. במקביל הם מרחיבים את הידע שברשותם בתחומים כגון היסטוריה, תרבות, אקטואליה וגיאוגרפיה, ידע זה יכול לשמש אותם בעת ההדרכות בהמשך דרכם כדי להעשיר את הסיורים ולהפוך אותם לחווייתיים יותר.


נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות ניהוליות להובלת קבוצות של מטיילים. בין היתר הם דנים באסטרטגיות להתמודדות עם מצבי משבר, בגישות לעמידה מול קהל ובמיומנויות מנהיגות שיכולות לסייע למדריכים. כמו כן, נלמדים תהליכים לוגיסטיים וארגוניים אשר באים לידי ביטוי בטיולים, כגון נהלים באירוח, תחבורה ותעופה והתנהלות מול מדריכים מקומיים.

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל 26 מפגשים, אלה מתקיימים בשעות הבוקר והצהריים בימי שישי.


המסלול מבוסס של שילוב בין הרצאות עיוניות פרונטליות לתרגילים מעשיים וסיורים. הסטודנטים לוקחים חלק בסיורים לימודיים בארץ באתרים כגון יד ושם, נמל התעופה בן גוריון ומקומות נבחרים בירושלים. כמו כן, באפשרותם לקחת חלק בסדנה בת ארבעה ימים המתקיימת בחו"ל.


בקורס משולבות סימולציות וסדנאות שבהם מתנסים בהדרכה בקבוצות קטנות. מרצי הקורס מסייעים לסטודנטים ומלווים אותם לאורך התכנית. לקראת סיומה של התכנית על הסטודנטים לעבור מבחן מסכם ולהגיש פרויקט גמר.

 

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס לומדים מגוון של נושאים החשובים בהכשרתם של מדריכי טיולים, הנה כמה מן התחומים שהם דנים במהלך התכנית:

 

 

  • נהלי שדה תעופה
  • הכנת תיקי מדריכים
  • אתרים יהודיים בעולם
  • מדריכים כמתווכי תרבות
  • תרבויות, תפישות עולם ומנהגים
  • הפיכת חומרים עיוניים למערכי הדרכה
  • דינמיקה קבוצתית ותקשורת בין אישית
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית ספיר ניתן לקחת חלק במגוון לימודי תעודה, הפועלות במסגרת המרכז ללימודי חוץ. תכניות אלה מיועדות למעוניינים לפתח את הקריירה, להרחיב את אפשרויות התעסוקה ולרכוש כלים מקצועיים חדשים.


בחטיבת הניהול העסקי של המרכז ללימודי חוץ מתקיימות הכשרות נוספות, כגון קורס ניהול עסקי ויזמות, קורס ניהול שיוק וקידום מכירות, קורס שיווק במדיה דיגיטלית, קורס יזמות ותיווך נדל"ן ועוד. במרכז פועלות חטיבות נוספות, כגון חטיבה לייעוץ והנחיה, חטיבה בחינוך, חטיבה בחשבונאות, חטיבה בעיצוב חטיבה בתעשייה ועוד. בקורסים השונים שמים דגש על צורכי המשק ומתאימים את התכנים להתפתחויות עכשוויות, כדי לסייע לסטודנטים לפתח את סל הכלים הנחוץ להמשך הדרך המקצועית.


תנאי קבלה


לקורס יכולים להתקבל מועמדים מעל גיל 21, שברשותם ידע בשפה האנגלית. עליהם לעבור ראיון קבלה לבדיקת התאמתם.
התכנית מתאימה במיוחד לנשים ולגברים רחבי אופקים ובעלי אהבה ללמידה ולהעברת ידע לאחרים, וכן לבעלי כישורי מנהיגות וזיקה לתחום ההדרכה והנחיית הקבוצות. היא מיועדת גם למי שמעוניינים להרחיב את אפשרויות התעסוקה או לעבור הסבה מקצועית וכך לפתוח אפיק הכנסה נוסף.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר
Whatsapp Whatsapp