קורס בקרים מתוכנתים ובית חכם - אורט סינגאלובסקי תל אביב

אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב

קורס בקרים מתוכנתים ובית חכם - אורט סינגאלובסקי תל אביב


בקרים מתוכנתים ממלאים תפקיד חשוב בבקרה על תהליכים במגוון ענפים בתעשייה, החל מחקלאות ומפעלים לייצור תעשייתי ועד לבתים חכמים, בהם הבקרים מאפשרים שליטה מרחוק במערכות ובמכונות החשמליות.


כדי לבצע את פעולות התכנון, התכנות, התפעול והתחזוקה של בקרים מתוכנתים, יש להחזיק בידע על החומרה והתוכנה שלהם, לשלוט במספר שפות תכנות, להכיר את הרכיבים והטכנולוגיות שנמצאים בשימוש רחב בתעשייה, ועוד.


אנשי מקצוע בתעשייה שמעוניינים ברכישת ההיכרות עם בקרים מתוכנתים ובפרט עם טכנולוגיות בתים חכמים, שהביקוש להן צובר תאוצה, יכולים להשתתף בהכשרות מקצועיות המוצעות במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ. בין האפשרויות שעומדות בפניהם, ניתן למנות את קורס בקרים מתוכנתים ובית חכם במכללת אורט סינגאלובסקי, הנמצאת בתל אביב.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים סוקרים תכנים מרכזיים הן בתחום הבקרים המתוכנתים והן בתחום התכנון והתכנות של בתים חכמים, כולל חדרים ומשרדים חכמים. הם רוכשים היכרות ושליטה בשפות תכנות שנמצאות בשימוש נפוץ בתעשייה, וכך לומדים לתכנת בקרים: לתכנת את היציאות האנלוגיות של בקרי הספק, משני תדרים, חיישנים אנלוגיים, ועוד. גם בתחום הבתים החכמים, הם רוכשים ידע בתכנות מסכים חכמים, מערכות חכמות במבני מגורים ובסביבות משרדיות, ועוד.


נוסף על כך, הסטודנטים מקבלים היכרות עם החומרה של בקרים, כולל בקרים של חברת סימנס ובקרי יוניטרוניקס, ולומדים לעבוד עם הטכנולוגיות של חברת לוטרון ועם רכיבי Plug and Play.


מתכונת הלימודים


משכו של הקורס כ - 7 חודשים, והיקפו כ - 92 שעות לימוד. המפגשים נערכים במתכונת ערב ומתקיימים פעם בשבוע.


הלימודים משלבים בין הפן התיאורטי ובין הפן המעשי, בין היכרות עם התוכנה ועם כתיבת קוד ובין הבנה של החומרה ואופני הפעולה של הבקרים והבית החכם.


קיים מערך לימודים אינטרנטי, באמצעותו מתאפשרת לסטודנטים גישה לסרטוני סיכום שיעור, ולפתרונות המטלות בתחום התכנות שאותם מקבלים המשתתפים לביצוע במהלך הקורס. כך ניתן לתרגל ולחזור על החומר הנלמד גם בבית, מחוץ לשעות הלימודים.

 

 • רוצים לפתח קריירה בתחומים טכניים? קראו עוד על קורס טכנאי

 

 

נושאי הלימוד

 

 

 • תכנות
 • בקרי יוניטרוניקס
 • חיישנים אנלוגיים
 • פונקציות מתמטיות
 • תכנות מסכים חכמים
 • בקרים של חברת סימנס
 • תכנון חדרים ומשרדים חכמים
 • חומרה בבקרים ואופן פעולתם
 • כתיבה והרצה של תכניות בקרה
 • בקרים מתוכנתים בסביבה התעשייתית
 • ועוד


על מוסד הלימודים


באורט סינגאלובסקי, אחת מהמכללות של רשת המכללות אורט שממוקמת בתל אביב, מוצעות מגוון הכשרות מקצועיות בתחומים טכנולוגיים ומדעיים, מאז הקמתה בשנת 1961. מסלולי הלימוד במכללה כוללים מסלולי הנדסאים וכן מסלולים ללימודי תעודה.


בין התחומים הנלמדים במכללה זו, ניתן למנות מסלולי הנדסאים כגון הנדסאי חשמל, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי תוכנה, הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, ועוד. מסלולי ההנדסאים נמצאים תחת פיקוח המכון להכשרה טכנולוגית (מה"ט) ומהווים הכנה לקראת בחינות ההסמכה שאותן נדרש לעבור כדי לעבוד כהנדסאים.


במחלקה ללימודי תעודה באורט סינגאלובסקי, הסטודנטים משתתפים בקורסים בענפי החשמל, הבניין, המחשבים, העיצוב, ועוד. בין הקורסים שמתקיימים במוסד לימודים זה: קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג אוויר ביתיים, קורס מעליתן מוסמך, קורס עוזר בטיחות באתר בנייה, ועוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לאנשי מקצוע המגיעים מענפי החשמל והאוטומציה בתעשייה, שבמסגרתם עבודתם נדרשים להכיר את תחום הבקרים המתוכנתים. על מנת להשתתף בקורס, יש להחזיק ברקע ובידע כללי בנושאים מרכזיים בחשמל ואוטומציה.


תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישות הפדגוגיות, זכאים לתעודת גמר קורס בקרים מתוכנתים ובית חכם מטעם מכללת אורט סינגאלובסקי.


כמו כן, בוגרי הקורס שמסיימים אותו בהצלחה זכאים לרישיון לעבודה עם תוכנת TIA PORTAL מטעם חברת סימנס, שתקף לשנה אחת.


אפשרויות תעסוקה


השתתפות בקורס מאפשרת לאנשי מקצוע מהתעשייה, שרוצים לקדם את הקריירה שלהם, לקבל הכשרה כפולה: הן בעבודה בסביבה תעשייתית והן בעבודה בסביבות חכמות בבתי מגורים ובמשרדים. כך הם יכולים להרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם, ולעסוק בתכנון ותכנות בקרים מתוכנתים במגוון מקומות עבודה. היכרות עם בקרים מתוכנתים של חברת סימנס, שנמצאים בשימוש רחב במשק, יכולה לסייע להתבלט במהלך חיפושי עבודה או בעת קידום הקריירה. כמו כן, הרישיון לעבודה עם תוכנת TIA PORTAL יכול לתת יתרון לבוגרי הקורס בשוק העבודה התחרותי של ימינו.


מעבר לכך, כניסה לתחום הבתים החכמים, שנמצא כיום בתחילת דרכו בישראל, יכולה לפתוח הזדמנויות חדשות עבור עצמאים וכן מי שרוצים לעבוד בחברות המספקות שירותי תכנון ותכנות בתים חכמים.
 

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב

ssssssssss

מתוך פורום אורט סינגאלובסקי תל אביב

בקרים מתוכנתים חברת אומרים
מקרו
ללא תגובה
קורס אנדרואיד הדרכה כמרצה
אדי ברשצקי
ללא תגובה
לימודי עיצוב פנים באורט
נועה
1 תגובות
תעסוקה לבוגרי לימודי טכנאי חשמל
רוני מועלם
ללא תגובה
לימודים אלקטרוניקה כיתה יג
דוד אלמקייס
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי חשמלאי מוסמך?
קובי
1 תגובות
קורס ממונה בטיחות באורט סינגלובסקי
עמיר אלקיים
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp