קורס סייעות חינוך מיוחד - אורט רחובות

קורס סייעות חינוך מיוחד - אורט רחובות

קורס סייעות חינוך מיוחד - אורט רחובות


בשנים האחרונות חלה עלייה במודעות לחשיבות השילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים במערכת החינוך, ובחברה בכלל. תובנות חדשות לגבי האינטגרציה של ילדים עם צרכים מיוחדים במערכות החינוך המיוחד והרגיל, וטכנולוגיות מתקדמות משפרות את המענה הניתן לילדים המתמודדים עם לקויות למידה, קשיים התנהגותיים וחברתיים, וכן מוגבלויות פיזיות שונות.


אנשי מקצוע בתחום הסייעות בחינוך המיוחד נותנים הדרכה וליווי, גם בשימוש באמצעים טכנולוגיים אלו, וגם בהתמודדות עם מכשולים ומשברים, ומתן כלים לצמיחה, התפתחות ומימוש עצמי של כל ילד.


מי שמתעניינים בתחום החינוך ורוצים לרכוש את הידע והכישורים שיכולים לסייע לעבודה עם ילדים שמתמודדים עם קשיים ולסייע לשלב אותם מבחינה חברתית והתנהגותית, יכולים לעשות זאת באמצעות השתתפות בקורס סייעות חינוך מיוחד, שמוצע, בין היתר, גם במכללת אורט רחובות.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים את ההבנה והידע החינוכיים שנדרשים ממי שעוסקים בתחום החינוך. במסגרת הקורס, הסטודנטים לומדים מבואות לחינוך מיוחד ושילוב ילדים עם צרכים מיוחדים, וכן תכנים עיוניים לגבי לקויות למידה, שיטות טיפוליות ותקשורת, כמו גם ההיבטים החברתיים וההתנהגותיים של ילדים עם לקויות למידה וילדים עם צרכים מיוחדים.


חלק מתכנית הלימודים כולל התמודדות עם התקפי זעם ועם משברים, ומתן כלים המאפשרים לסייעות ללוות תהליכי צמיחה מתוך הקושי. נוסף על כך, הסטודנטים משתתפים בסדנת עזרה ראשונה שמאפשרת מוכנות גבוהה להתמודדות עם מגוון סיטואציות.

 


מתכונת הלימודים


הקורס נערך במתכונת ערב, ומפגשיו מתקיימים פעם בשבוע. היקפו של הקורס הוא כ - 200 שעות לימוד, שנפרשות על פני 8 חודשים.


במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים ידע תיאורטי וכן מקבלים כישורים פרקטיים, כמו התמודדות עם דילמות שעולות בעת העבודה בשטח, קבלת כלים להתמודדות עם קשיים ולחצים, ועוד.


נושאי הלימוד


הנושאים הנלמדים במסגרת תכנית הלימודים מגוונים, וכוללים לצד תכנים עיוניים ותיאורטיים גם דגש על תכנים מעשיים:

 

 

  • נהלי עבודה
  • שיטות טיפול
  • לקויות למידה
  • תפקידי הסייעת
  • התפתחות הילד
  • מבוא לחינוך מיוחד
  • התמודדות עם משברים
  • קושי חברתי או התנהגותי
  • תקשורת עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


במכללת אורט רחובות ניתן להשתתף במבחר הכשרות מקצועיות ומסלולי הנדסאים, כמו גם ללמוד בשלל קורסים לתעודה. התחומים בהם מוצעים ההכשרות והקורסים מגוונים ונערכים תוך שימת דגש על שילוב טכנולוגיות עדכניות. המכללה פועלת בקמפוס רחובות כבר מעל ל - 30 שנים, כאשר ההכשרות המתקיימות בה מתאימות לאנשים עובדים וכן להורים.

 

המיקוד של מסלולי הלימוד השונים הוא בהכנת הבוגרים להשתלבות מיטבית בשוק העבודה, והם כוללים פן מעשי ופרקטי, כולל תרגולים, סימולציות, סיורים לימודיים, ועוד. רבות מההכשרות נערכות בשיתוף פעולה עם גורמים מקצועיים, והשתתפות בחלק מהן מהווה הכנה לקראת בחינות הסמכות רשמיות מטעם גופים כמו משרד הבריאות, משרד העבודה, ולשכת רואי החשבון.


מסלולי ההנדסאים מוצעים בתחומי העיצוב, התעשייה והניהול, החשמל, המכונות, התוכנה, ועוד. במחלקת לימודי התעודה ניתן להשתתף בקורסים בתחומים אלו וכן בקורסים בתחומי הפרה רפואה והחשבונאות. בין הקורסים המוצעים במכללה ניתן למנות קורס מזכירה רפואית, קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2, קורס חשמלאי מוסמך, ועוד.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, המועמדים נדרשים להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד לכל הפחות. כמו כן, ההשתתפות בקורס מותנית במעבר ראיון אישי מול ועדת קבלה.


תעודה


מי שעומדים בחובות הפדגוגיות של הקורס, זכאים לתעודת סיום קורס סייעות חינוך מיוחד מטעם מכללת אורט רחובות.

 


אפשרויות תעסוקה


קיים ביקוש רב לסייעות וסייעים מוכשרים, הן במערכת החינוך המיוחד והן במערכת החינוך הרגיל. בוגרי הקורס יכולים לעסוק בתחום הסייעות והליווי של ילדים עם צרכים מיוחדים במגוון של מסגרות, גם בחינוך הבלתי פורמלי, החל מגני ילדים ועד לחטיבות ולתיכונים.


מי שרוצים להמשיך לקדם את הקריירה שלהם בתחום החינוך המיוחד, וכך להעלות את רמות שכרם, יכולים להשתתף לאחר מכן בתוכניות המשך, כגון קורס אבחון דידקטי או קורס ניתוח התנהגותי.
 

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות
Whatsapp Whatsapp