קורס תהליכי ייצור בצורפות באורט סינגאלובסקי תל אביב

קורס תהליכי ייצור בצורפות באורט סינגאלובסקי תל אביב

קורס תהליכי ייצור בצורפות - באורט סינגאלובסקי תל אביב

 

חומרים, שיטות עבודה, כלים מקצועיים - כל אלה ועוד משפיעים על תהליכי העבודה של הצורפים. כשהם עומדים בפני יצירת תכשיט חדש עליהם לקבל מספר החלטות חשובות ולהביא לידי ביטוי הן כישורים מקצועיים וטכניים והן את החוש האמנותי והאסתטי. היכרות עם תהליכי היצירה והייצור בענף יכול לסייע לצורפים בתחילת דרכם להעמיק את הידע המקצועי, לשכלל את סל המיומנויות וכך גם להרחיב את תיק העבודות ואת הקולקציות שהם יוצרים.

 

צורפים ובוגרי קורסים בסיסיים בצורפות המעוניינים להעמיק ברזי ייצור התכשיטים יכולים ללמוד בקורס תהליכי ייצור בצורפות המתקיים באורט סינגאלובסקי תל אביב. בקורס זה מכירים מקרוב שיטות עבודה פופולריות שבהן משתמשים צורפים בעבודתם וגם מתנסים בהן באופן מעשי בסדנת המכללה. כמו כן, הם מפתחים עצמם מבחינה אישית ויצירתית כצורפים וכך יכולים לבנות קולקציות חדשות ולפתח את הסגנון האישי, כדי לפתח עצמם באופן מקצועי.

 

 

תכנית הלימודים


משתתפי קורס זה מכירים טכניקות ותהליכים מתקדמים בתחום הצורפות. הם מתוודעים בין היתר לשיטות לשילוב מתכות ביצירת התכשיטים, לתהליכי הכנת מודלים לתכשיט באמצעות יציקות שעווה ולהכנה בפועל של היציקות וגימורן. נוסף על כך, הם עוסקים בטכניקות לשיבוץ אבני חן ולבניית בתי האבן לצורך השיבוץ.


כמו כן, הם דנים בשיטות לעיצוב תכשיטים ממוחשב. הם לומדים כיצד לבנות מודלים ממוחשבים באמצעות תוכנות שונות וכן סוקרים שיטות בתחום הדפסת תלת ממד, לצורך הכנת דגמים בתהליך הכנת התכשיט. לאורך התכנית, הם שמים דגש על פיתוח שפה עיצובית ויצירתית אישית וייחודית וכן רוכשים מיומנויות תמחור ושיווק שיכולות לסייע להם בפיתוח מקצועי כצורפים בשוק העבודה.

 

מתכונת הלימוד


קורס תהליכי ייצור בצורפות נפרש על פני 120 שעות לימוד, המשלבות לימודים עיוניים יחד עם תרגולים מעשיים בהם המשתתפים מתנסים בפועל בשיטות הנלמדות. הם יכולים לתרגל את החומר הנלמד במסגרת עבודתם בסדנת הצורפות של המכללה, שבה עמדות עבודה אישיות, כלי עבודה וספרות מקצועית היכולה לסייע הם להכיר מקרוב את טכניקות הצורפות.

 

נושאי הלימוד


במסגרת הקורס הסטודנטים לומדים סוגיות מתקדמות שונות בעולם הצורפות. בין הנושאים הנלמדים נכללים גם:

 

 

  • בניית בית אבן לשיבוץ
  • טכניקות לשילוב מתכות
  • שיווק ותמחור תכשיטים
  • פיתוח קונספט בצורפות
  • עיצוב תכשיטים ממוחשב
  • הכנות ליציקה וגימור יציקות
  • הדפסת דגמים תלת ממדיים
  • הכנת מודלים לתכשיטים בשעווה
  • ועוד


סגל הוראה


סגל המרצים במכללה הם צורפים פעילים בעלי ניסיון בתחום, הם מלווים את הסטודנטים במהלך הקורס ומעבירים להם מן המיומנויות שברשותם בדרך לפיתוח כישורים עיצוביים.


מרכת הסטודיו לעיצוב תכשיטים וצורפות היא מעצבת תעשייתית וצורפת אשר זכתה בפרסים שונים, בהם פרס בתחום עיצוב היודאיקה. כמו כן, עבודותיה הוצגו בשלל תערוכות מקומיות ותערוכות בעולם.

 

על מוסד הלימוד


במסגרת לימודי הצורפות המתקיימים באורט סינגאלובסקי ניתן לקחת חלק בקורסים נוספים בהם קורס יסודות בצורפות המתאים למתחילים בתחום, קורס טכניקות מתקדמות בצורפות המיועד לצורפים מנוסים יותר המעוניינים לפתח את הכישורים המקצועיים וקורס עיצוב תכשיטים ממוחשב שבו מכירים תוכנות הדמייה ייעודיות לתחום התכשיטנות.


באורט סינגאלובסקי יכולים תושבי תל אביב למצוא מגוון רחב של תכניות נוספות בתחום ההשכלה הטכנולוגית, בהן לימודי הנדסאים ולימודי תעודה. במוסד הלימוד שמים למטרה את הכשרתם של אנשי מקצוע מיומנים לתעשייה במגוון של ענפים, כגון חשמל, מכונות, מחשבים ותוכנה, עיצוב ועוד. התכניות השונות מותאמות לצורכי התעשייה העדכניים תוך עדכון החומר הנלמד לפי מגמות ותהליכים עכשוויים ולדרישות מעסיקים.

 

תנאי קבלה


קורס זה מיועד לבוגרי קורס צורפות למתחילים שברצונם להרחיב ולשכלל את סל הכלים המקצועי שברשותם ולהכיר טכניקות ותהליכי ייצור מתקדמים. כמו כן, הקורס יכול להתאים לצורפים בעלי רקע בתחום שברצונם לפתח את הכישורים המקצועיים.

 

תעודה

 

בוגרי קורס זה זכאים לתעודת גמר המוענקת על ידי אורט דיזיין (Ort Design).

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב
Whatsapp Whatsapp