קורס גרפיקה לדפוס באורט רחובות

אורט רחובות

קורס גרפיקה לדפוס - אורט רחובות

 

התפתחות תוכנות הגרפיקה הממוחשבת השפיעה רבות על עולם העיצוב לדפוס. מעצבים בתחום הפרינט יכולים כעת להיעזר בתוכנות השונות כדי לייעל את הפרויקטים, לקצר את זמני העבודות ולהפוך את התוצרים למדויקים ואיכותיים יותר כדי לקלוע לדרישות הלקוח. ענף הדפוס הוא מגוון מאוד וכולל סוגים רבים של פרויקטים, החל מעיצוב קטלוגים, פלאיירים ועלונים שיווקיים, דרך עיצוב כרזות פרסומיות ועד לעיצוב של עטיפות ספרים. בכל אחד מן הפרויקטים הללו ישנם אתגרים ייחודיים עמם צריכים המעצבים להתמודד בדרך ליצירת מוצרים איכותיים ומקוריים.


המעוניינים לפתח קריירה יצירתית ודינמית יכולים ללמוד בקורס גרפיקה לדפוס המתקיים במכללת אורט רחובות. בקורס זה יכולים תושבי רחובות לקבל את ההכשרה הנדרשת כמעצבים גרפיים תוך שמית דגש על השתלבות בתחום הפרינט. המשתתפים בקורס מכירים תוכנות גרפיקה פופולריות וגם מתנסים בעצמם בעיצוב מוצרי דפוס שונים במסגרת תרגילים ופרויקט יישומי. הכלים הנרכשים במהלך הקורס יכולים לסייע לבוגרים להשתלב במגוון תפקידים ביצועיים, עיצוביים וקריאטיביים בבתי דפוס, במשרדי פרסום וסטודיו לעיצוב, ולהעניק שירותי עיצוב במסגרת שלל פרויקטים ועבודות גם כעצמאיים.

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים רוכשים ידע וכלים בתחום הגרפיקה הממוחשבת, הם מכירים מספר תוכנות מבוקשות בתחום העיצוב ושמים דגש על פיתוח החשיבה העיצובית והיצירתית בעבודת הגרפיקאים בענף הדפוס.


תחילה נלמדים מושגי יסוד בתחום העיצוב הגרפי, כגון צבע, קומפוזיציה וטיפוגרפיה. בהמשך מתוודעים המשתתפים לסוגיות בתחום ההבאה לדפוס ולומדים על השלבים השונים בביצוע פרויקטים. נוסף על כך, הם מכירים את תוכנות פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין תוך היכרות עם הכלים השונים בכל אחת מן התוכנות ועם האפשרויות שתוכנות אלה מציעות לגרפיקאים במסגרת עבודתם. בין היתר, נלמדות שיטות העבודה השונות הנחוצות ליצירת מוצרים איכותיים בהתאם לצורכי הלקוח בתחום הפרסום.

 


מתכונת הלימוד


הקורס נפרש על פני כשנה וחודשיים, היקפו 230 שעות לימוד. התכנית מתקיימת במתכונת ערב שבה נערכים שיעורים אחת לשבוע. הסטודנטים משלבים בין שיעורים עיוניים לבין תרגולים פרקטיים של שימוש בתוכנות הגרפיקה. כמו כן, לקראת סיום הקורס עליהם לבצע פרויקט גמר שבו הם מיישמים את מגוון המיומנויות הנרכשות במהלך הקורס ומעצבים מוצר דפוס לבחירתם.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בקורס גרפיקה לדפוס לומדים מבחר נושאים מעולם העיצוב, כגון:

 

 

 


על מוסד הלימוד

 

במכללת אורט רחובות נערכות עוד שלל הכשרות מקצועיות, המתאימות לתושבי רחובות אשר מעוניינים בפיתוח מקצועי. בתחום העיצוב, ניתן ללמוד במכללה זו גם בקורס עיצוב ואדריכלות פנים, שבו מקבלים מגוון של כלים בענף עיצוב הפנים לצורך פיתוח קריירה בתחום זה.


ניתן לקחת חלק בקורסים בתחומים נוספים, כגון בניין, חשמל, טכנולוגיה, חשבונאות ומינהל. חלק מן הקורסים המתקיימים במכללה מתקיימים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה והסטודנטים מקבלים הכנה לקראת בחינות ממלכתיות שעורך המשרד לצורך הסמכת אנשי המקצוע. בתום הקורסים הללו מקבלים העומדים בתנאים תעודות מקצוע או תעודות גמר שיכולות לסייע להשתלבות בשוק העבודה.


במוסד הלימוד נערכות גם תכניות לימודי הנדסאי. אלה הם מסלולים להשכלה טכנולוגית שמאפשרים קבלת הידע והכלים הנחוצים להשתלבות כהנדסאים בשלל ענפים במשק. בתחום העיצוב, נערכות במכללה זו תכניות כגון לימודי הנדסאי עיצוב המדיה שמתמקדת בפיתוח מוצרי דיגיטל ופרינט בעולם העיצוב הגרפי, וכן לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, המכשירה הנדסאים להשתלבות בפרויקטים בתחום עיצוב הפנים.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לקורס, על המועמדים להיות בעלי ידע ברמה בסיסית בהפעלת מחשב. הקורס מיועדת למעוניינים להשתלב באופן מקצועי בתחומי הגרפיקה הממוחשבת והדפוס. הוא מתאים גם לחסרי רקע מקצועי בענפי העיצוב, שברצונם לרכוש את הכלים הנחוצים לעבודה בתחום.

 

תעודה


בסיום הקורס, משתתפים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות הפדגוגיות זכאים לתעודת גמר מטעם אורט Design.

למידע נוסף לחצו: אורט רחובות
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp