קורס מאמני פרישה בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

קורס מאמני פרישה בשערי מדע ומשפט לימודי חוץ

קורס הכשרת מנטורים לקראת פרישה - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט - לימודי חוץ


תקופתנו מתאפיינת בעלייה בתוחלת החיים ובאיכותם, שיוצרת מגוון אפשרויות לפיתוח ומימוש עצמי עבור מי שנמצאים בגיל השלישי. עם זאת, היציאה לגמלאות מהווה שינוי דרמטי בשגרה ובאורחות החיים, וכתוצאה מכך יכולה להשפיע על תחושות השייכות, הערך העצמי והמשמעות אותה הם מייחסים לחייהם, ולגרום לקשיי הסתגלות. מערך העובדים הסוציאליים, עובדי הקהילה והרכזים החברתיים קיים על מנת להקל על ההתמודדות של מגוון אוכלוסיות עם מציאות חיים משתנה.


על מנת לרכוש הבנה לגבי הסוגיות הייחודיות עמן מתמודדת אוכלוסיית בני הגיל השלישי, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות באימון פרישה, שמוצעות בשלל מוסדות לימוד.


בהכשרות אלו מקבלים המשתתפים כלים וידע באמצעותם הם יכולים לייעץ ולסייע לצמיחה ולהתפתחות של בני הגיל השלישי, ובפרט לעזור וללוות את מי שנמצאים לקראת פרישה. מי שרוצים להשתתף בהכשרה מקצועית מסוג זה, יכולים ללמוד בקורס הכשרת מנטורים לקראת פרישה ביחידה ללימודי חוץ של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, המשתתפים רוכשים ידע והבנה מקיפה לגבי מכלול המאפיינים של הגיל השלישי, מבחינה פיזיולוגית, סוציולוגית, ורגשית. כמו כן, הם לומדים על ההתפתחויות הקוגניטיביות שמתרחשות במוח האנושי לאחר גיל 60, והקשר ביניהן לבין התפתחות רגשית ומימוש עצמי לאחר הפרישה לגמלאות.


נוסף על ההיכרות עם היבטיו השונים של הגיל השלישי, הסטודנטים מקבלים ארגז כלים ומיומנויות ליווי ותמיכה לקראת מימוש עצמי בגיל זה, תוך למידת שיטות הדרכה וליווי שונות, מעולם הקואצ'ינג, המותאמות לקבוצות שונות של האוכלוסייה, ליחידים ולקבוצות.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נפרשים על פני 15 מפגשים שנערכים פעם בשבוע. אורכו של כל מפגש הוא כ - 3 שעות.


כחלק מהלימודים, המשתתפים מקבלים הדרכה ודנים בדוגמאות בעקבות התנסויות בעבודה בשטח. כך הם רוכשים ידע פרקטי ומעשי להדרכה וליווי קבוצות ויחידים לקראת פרישה לגמלאות.


נושאי הלימוד

 

 

  • מימוש עצמי בגיל השלישי
  • היבטים פיזיולוגים של הגיל השלישי
  • ליווי תהליכי התפתחות בגיל 60 ומעלה
  • התמודדויות רגשיות לאחר גיל הפרישה
  • מאפיינים סוציולוגיים של גמלאים ופנסיונרים
  • תהליכי התפתחות קוגניטיביים לאחר גיל 60
  • ועוד


על סגל ההוראה


מנחת הקורס היא עובדת סוציאלית, פסיכותרפיסטית, וגרונטולוגית שעוסקת בהנחיית קבוצות כבר שנים רבות, כמו גם בליווי תהליכים של יחידים, משפחות, וארגונים למימוש עצמי בגיל השלישי, וכן בהובלת תהליכים קהילתיים.

 


על מוסד הלימודים


המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, הוא מוסד להשכלה גבוהה שבו מתקיימים מגוון מסלולי לימוד במבחר תחומי דעת. המרכז פועל מאז שנת 1995 בהוד השרון.


מלבד התואר הראשון והשני במשפטים אותם ניתן ללמוד במרכז, מוצעות תכניות לתואר ראשון גם בתחומי החשבונאות, מנהל מערכות הבריאות, וכן תואר ראשון במנהל, ממשל ומשפט. במרכז מתקיימות גם תכניות ללימודי תואר שני מוסמך במשפטים לבעלי תואר ראשון במשפטים, ותואר שני במשפטים ללא משפטנים.


במחלקה ללימודי תעודה של המרכז, משתתפים סטודנטים בשלל קורסים ללימודי תעודה. הקורסים השונים מוצעים בענפי ידע שונים, וביניהם משפטים, ייעוץ, אימון, גישור, ומיסוי; ניתן ללמוד במחלקה בקורסים כגון קורס הכשרת יועצים ומאמנים לכלכלת המשפחה, קורס גישור, קורס מיסוי מקרקעין, כמו גם מספר קורסים המתמקדים במימוש עצמי בגיל השלישי ולאחר פרישה.


במרכז שמים דגש על שילוב מיטבי של בוגרי ההכשרות והקורסים בשוק העבודה, לאחר סיום לימודיהם. לצורך כך, פועל המרכז להכוון קריירה של המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט. בין השירותים שאותם מספק המרכז להכוון קריירה: הכוונה וייעוץ לבניית קורות חיים, הכנה לקראת ראיונות עבודה, אפשרות להיעזר בקשרים של המרכז עם עורכי דין וכן עם מגוון מעסיקים מהמגזרים הפרטי והציבורי, ועוד.


תנאי קבלה


הקורס מיועד לאנשי מקצוע ממגוון תפקידים ומשרות שמתוקף עיסוקם עובדים עם בני הגיל השלישי: מטפלים מענפי הבריאות השונים, כולל בריאות הנפש, עובדים סוציאליים ועובדים בקהילה, רכזי חברה ופנאי, גרונטולוגים, ועוד.


כמו כן, הקורס מתאים למי שנמצאים בגיל הפרישה או גיל הזהב, ולהם רקע מקצועי בתחומים טיפוליים או חינוכיים, שרוצים ללמוד כישורי הדרכה והובלה עבור יחידים וקבוצות, ולסייע לאנשים להתפתח ולצמוח מבחינה אישית לאחר הפרישה לגמלאות.
 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
Whatsapp Whatsapp