קורס מחנכות שנות ינקות במעונות יום סוג 1 במכללה האקדמית ספיר - חוץ

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס מחנכות שנות ינקות במעונות יום סוג 1 במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

 

לאחרונה ניכרת במערכת החינוך מגמת התייעלות בחינוך לגיל הרך, במשרד החינוך שואפים לפתח ולקדם את מעונות היום בין היתר דרך פיקוח רב יותר על הכשרתם של אנשי ונשות המקצוע. כיום כדי להשתלב כמחנכים ומחנכות במעונות המפוקחים על ידי משרד העבודה יש צורך בדיפלומה ממשלתית מוכרת, אותה ניתן לקבל אחרי השלמת קורס ייעודי, מעבר בחינות גמר ועמידה בתנאים נוספים.


המעוניינים להוות דמות מפתח בחייהם של תינוקות ופעוטות יכולים לקחת חלק בקורס מחנכות שנות ינקות במעונות סוג 1 המתקיים במרכז ללימודי חוץ במכללה האקדמית ספיר. הקורס מיועד לעובדים בפועל במעונות יום לגיל הרך שברצונם לקבל את ההסמכה הנדרשת על ידי משרד העבודה לעיסוק במקצוע. קורס זה נערך במימון מלא של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים לסטודנטים שעומדים בתנאי המשרד.

 

 

תכנית הלימודים


במהלך הקורס נרכשות המיומנויות החשובות למחנכים ולמחנכות במעונות יום לגיל הרך. המשתתפים מתמקדים בחשיבות של התפתחות הילד תוך היכרות עם תפישות חינוכיות ותכניות חינוכיות שמותאמות לשלבי ההתפתחות השונים שניתן ליישם בעבודה במעון.


נוסף על ההיכרות עם הגישות החינוכיות, נלמדים גם היבטים בבריאות ותזונה לגיל הרך, תחזוקה ובטיחות במעון, וכן היכרות עם יישומים ממוחשבים לייעול עבודת המטפלות. נלמדים גם עקרונות להתמודדות עם מצבי לחץ ועם תחושות של שחיקה מקצועית.

 

 

מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני פרק זמן של כתשעה חודשים, הוא כולל 320 שעות. המפגשים מתקיימים בשעות הערב, פעמיים בשבוע. כדי סייע לסטודנטים בהטמעת החומר הנלמד ובתרגול הכלים הנלמדים, המסלול כולל סדנאות והתנסות מעשית וכן כלים יצירתיים ללימוד חווייתי ומשמעותי.

 

נושאי הלימוד


סטודנטים בקורס זה לומדים מגוון נושאים הנוגעים לתפקידיהן של המחנכות ולתחומי האחריות שלהו במעון. בין התחומים הנלמדים במהלך הקורס:

 

 

 • קהילה והורות
 • גישות חינוכיות
 • התפתחות הילד
 • בריאות והגיינה
 • איכות הטיפול לגיל הרך
 • אורח חיים בריא ותזונה
 • העשרת שפת המחנכות
 • תחזוקה והתנהלות נכונה
 • תכניות טיפוליות במעונות
 • תפקיד ותפקוד של מחנכות
 • התמודדות עם מצבי שחיקה ולחץ
 • ועוד

 

סגל הוראה


סגל המרצים של הקורס הוא בעל ניסיון רב וותק בתחום החינוך לגיל הרך, הסגל מאושר על ידי משרד העבודה והרווחה.

 

על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית ספיר פועל המרכז ללימודי חוץ, שבו ניתן לקחת חלק בשלל תכניות להכשרה מקצועית. רבים מן הקורסים הנערכים במרכז זה כוללים הכנה למבחני הסמכה של משרד העבודה והרווחה וגורמים נוספים לקבלת דיפלומות מקצועיות מוכרות.


בתחום החינוך נערכות הכשרות נוספות במוסד הלימוד, בהן קורס מומחים בהוראה מתקנת וקורס הוראה מתקנת למתקדמים. ניתן לקחת חלק בהכשרות נוספות, בענפים כגון ייעוץ והנחייה, עיצוב, ניהול עסקי, חשבונאות, חשמל, תעשייה וענפים נוספים. בכל התכניות הללו מושם הדגש על פיתוח המיומנויות הפרקטיות החיוניות לאנשי המקצוע בעבודתם, הכלים הללו מתורגלים דרך פרויקטים ומטלות פרקטיות במהלך השיעורים.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד, להחזיק בתעודה בתוקף במעידה על השתלמות או ריענון בהחייאה ובעזרה ראשונה מן השנתיים האחרונות וכן הם נדרשים לעבוד בפועל במעונות יום בעלי סמל מעון, בפיקוח של משרד העבודה והרווחה, במשך לפחות שנה אחת. כל המועמדים עוברים גם ראיון בפני וועדת קבלה לבדיקת הניסיון והרקע שברשותם ולבחינת מידת התאמתם לתכנית.

 

תעודה


משתתפים אשר עומדים בהצלחה בכל חובות התכנית מקבלים תעודת גמר "מחנכת שנות ינקות במעונות יום - סוג 1" וכן תעודת מקצוע "מטפלת במעונות יום (סוג 1)", המוענקות על ידי משרד העבודה והרווחה.


כדי לקבל דיפלומות אלה, על המשתתפים להיות נוכחים בלפחות 85 אחוזים מהמפגשים. כמו כן, עליהם לעבור מבחן מעשי ובחינה עיונית בתורת המקצוע, המהווה 80 אחוזים מן הציון העיוני. הם נדרשים גם לערוך פרויקט גמר ובו הכנה וניתוח של דוחות תצפית, המהווה 20 אחוזים מן הציון העיוני בקורס.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

לימודי תזונה טבעית
יוסרא עאמר
ללא תגובה
פרטים על קורס ccna
ירדן רומנו
ללא תגובה
תכנית מדעי המחשב ומוזיקה
נתנאל יצחק
ללא תגובה
יש מכינה קדם אקדמית למשפטים בספיר?
סתיו כרמל
ללא תגובה
קבלה למדעי הרוח והחברה
שני
ללא תגובה
קורס אבחון דידקטי
רויטל
ללא תגובה
תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp