קורס חשמלאי מוסמך - אורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי מוסמך - אורט כפר סבא

קורס חשמלאי מוסמך - אורט כפר סבא

 

רמת החיים הגבוהה בה אנו מורגלים כיום מסתמכת רבות על תשתית חשמלית. באמצעות מכונות חשמליות, חל ייעול בפעולות רבות שבעבר היו מסובכות ודרשו עבודה פיזית קשה, כגון מטלות בית, עבודות במפעלים תעשייתיים, במשרדים ובחנויות, ועוד.

 

נדרשים אנשי מקצוע מוסמכים על מנת לתחזק ולתפעל את התשתית החשמלית, כולל מכונות חשמליות, ולתכנן תכניות למתקני חשמל. כדי לעסוק בכך באופן מקצועי, יש להחזיק גם בידע תיאורטי ומעשי וגם בהסמכה ממשלתית מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

חשמלאים מוסמכים הם בעלי רישיון לעסוק בכל עבודות החשמל, וכן לתכנן תוכניות חשמל למתקנים בעלי מתח נמוך (שאינו עולה על עוצמת 3*80 אמפר). מי שרוצים להפוך את ענף החשמל לקריירה, צריכים להשתתף בשלל הכשרות מקצועיות על מנת להתכונן למבחני ההסמכה לדרגת חשמלאי מוסמך. בין מוסדות הלימוד האפשריים ניתן למנות את מכללת אורט כפר סבא, בה מוצע קורס חשמלאי מוסמך.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים בקורס מכינה לקראת מבחני ההסמכה שבהם יש לעמוד כדי לעבוד כחשמלאים מוסמכים, המורשים לבצע עבודות במתקני חשמל במתח נמוך וכן לתכנן תוכניות במתקני חשמל בזרם תלת פאזי במבני מגורים, משרדים ובתי מלאכה.


הסטודנטים לומדים תחילה את היסודות לתורת החשמל, כולל תשתית נדרשת במתמטיקה, בפיזיקה ובאלקטרוניקה תעשייתית. לאחר מכן הם מעמיקים בתחומים הנחוצים לחשמלאי בעת עבודתו, כגון היכרות עם ציוד מיתוג, פיקוד ובקרה, עבודה עם בקרים מתוכנתים שמבצעים בקרה באופן אוטומטי, תכנון מתקני חשמל, ועוד.


נוסף על כך, במהלך הקורס הסטודנטים לומדים תכנים הכרחיים בבטיחות וגהות שאותם יש לדעת על מנת לשמור על ביטחונם בעת עיסוק בעבודות חשמל.

 

 • מתעניינים בקריירה במקצועות הטכניים? קראו עוד על קורס טכנאי

 

מתכונת הלימודים


הקורס נמשך כ – 1,080 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני שני מפגשים בשבוע, שכל אחד מהם בן 4 שעות אקדמיות.


הקורס כולל לימודים עיוניים וכן התנסות מעשית ותרגול, כולל השתתפות במעבדות למדידות חשמל.


ניתן להשתמש בפיקדון לחיילים משוחררים עבור תשלום שכר הלימוד של הקורס, על פי תקנות האגף והקרן לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.

 

 

נושאי הלימוד

 

 • לוגיקה
 • תורת החשמל
 • מכונות חשמל
 • בטיחות וגהות
 • בקרים מתוכנתים
 • מבוא למתמטיקה
 • תכנון מתקני חשמל
 • מיתוג, פיקוד ובקרה
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • אנגלית טכנית לחשמלאים
 • ועוד


על מוסד הלימודים

 

במכללת אורט כפר סבא ניתן להשתתף במבחר של הכשרות מקצועיות, קורסים, מסלולי הנדסאים ומסלולי עתודה טכנולוגית. הלימודים במכללה מתקיימים בתחומים מגוונים, וביניהם חשמל, עיצוב, בנייה, חשבונאות, ועוד.

 

הלימודים במכללה מתקיימים תוך דגש על התנסות מעשית ועל הקניית כישורים להשתלבות בעולם העבודה. הסטודנטים מתרגלים את החומר הנלמד במהלך השיעורים, לוקחים חלק במעבדות בתחומים אותם הם לומדים, ומשתתפים בסיורים לימודיים.

 

במחלקה ללימודי תעודה במכללה מוצעים קורסים כגון קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס ניהול רכש ומלאי ממוחשב, קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2, ועוד.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס יש להראות תעודת סיום 12 שנות לימוד, או יותר.


תעודה

 

העומדים בחובות הפדגוגיות של הקורס, שעוברים בהצלחה את הבחינות הממשלתיות להסמכה, זכאים לתעודת סיום קורס חשמלאי מוסמך מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


הזכאות לרישיון חשמלאי מוסמך היא בכפוף לתקנות חוק החשמל (תשי"ד). לאחר מעבר בחינות ההסמכה, הזכאים מקבלים רישיון חשמלאי עוזר. רישיון חשמלאי מוסמך ניתן לקבל לאחר סיום בהצלחה של 3 שנות סטאז'.


אפשרויות תעסוקה


חשמלאים מוסמכים יכולים לעסוק בתחום כעצמאים או כשכירים; מוסדות ציבוריים כגון בתי חולים, וכן בגופים עסקיים כמו מלונות ומפעלים. חשמלאים מוסמכים שבוחרים לעבוד כעצמאים בחברות התקנה, תשתיות ותחזוקה שתחום העיסוק שלהן הוא בעבודות במתקני חשמל במתח נמוך.


שכר חשמלאי מוסמך בתחילת דרכו עומד על בין 7,000-10,000 שקלים בחודש. השתתפות בהכשרות המשך, כגון חשמלאי ראשי וחשמלאי מתח גבוה יכולה להעלות את רמות השכר: חשמלאי ראשי יכול להרוויח לאחר בין 2 – 4 שנות ניסיון אף כ – 16,000 שקלים בחודש, וחשמלאי מתח גבוה יכול להרוויח, לאחר 4 שנות ניסיון בתחום, עד ל – 20,000 שקלים בחודש.
 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp