קורס הנהלת חשבונות סוג 3 - אורט כפר סבא

אורט כפר סבא

קורס הנהלת חשבונות סוג 3 - אורט כפר סבא


מחלקת הנהלת החשבונות היא הגורם האחראי על מילוי החובות הפיננסיות של חברות וארגונים עסקיים כלפי הרשויות השונות וכלפי עובדיהם. כמו כן, ניהול חשבונות נכון מאפשר מעקב אחר העמידה ביעדים הכספיים והמטרות שאותם מציבים בארגון, וכך מספק מידע רב ערך להנהלה. מנהלי חשבונות סוג 3 הם מנהלי חשבונות מנוסים, בעלי ידע מקצועי רב בעולמות המיסוי, ההשקעות, הביטוח הפנסיוני, דיני העבודה, ועוד.


על מנת לרכוש את הידע וההבנה התיאורטית וכן את הכישורים המעשיים בשימוש ביישומי מחשב נחוצים לתחום הנהלת החשבונות, יש להשתתף בהכשרות מקצועיות במוסדות לימוד מוכרים על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, ולאחר מכן לעבור בהצלחה מבחני הסמכה ממשלתיים.


במכללת אורט כפר סבא ניתן להשתתף בקורס הנהלת חשבונות סוג 3, בו שמים דגש על התנסות מעשית ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות.


תכנית הלימודים

 

מטרת תכנית הלימודים היא לאפשר לסטודנטים לרכוש את הכלים והמיומנויות הנדרשים לצורך מילוי תפקיד מנהל חשבונות סוג 3, שמוגדר כתפקיד בעל אחריות גבוהה במחלקות הכספים והנהלת החשבונות בחברות ובארגונים. במהלך הקורס, הסטודנטים סוקרים את עולם שוק ההון על ענפיו השונים: מימון, השקעה בניירות ערך, חשבונאות, מיסוי, ועוד. כמו כן, הם לומדים כיצד להפיק דוחות כספיים ודוחות תזרים מזומנים, לדווח ולשחזר חשבונות ולערוך ביקורת חשבונות עבור הארגונים בהם הם פועלים.


חלק חשוב מהקורס מתמקד בהקניית מיומנויות מחשב לסטודנטים, ושימוש בתוכנות מחשב המיועדות עבור הנהלת החשבונות, שנמצאות בשימוש בחברות בענפים שונים בתעשייה.

 


מתכונת הלימודים

 

הקורס נפרש על פני כ – 214 שעות לימוד ומשכו כ – 7 חודשים. הסטודנטים נפגשים פעמיים בשבוע בשעות הערב, כאשר כל מפגש מונה כ – 4 שעות אקדמיות.


תכנית הלימודים מחולקת למודול חשבונאות פיננסית ולמודול חשבונאות מעשית, בהתאם לנושאי הבחינות של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. מודול חשבונאות מעשית כולל פרויקט גמר מסכם ממוחשב.


הקורס מוכר לתשלום באמצעות פיקדון חיילים משוחררים, על פי התנאים של הקרן והאגף לחיילים משוחררים במשרד הביטחון.


נושאי הלימוד

 

 • מבוא למימון
 • מרכז וסניפים
 • ניתוח דוחות כספיים
 • יסודות בקורת החשבונות
 • הפקת דוח תזרים המזומנים
 • בסיס דיווח ושיחזור חשבונות
 • עולם החשבונאות הפיננסית
 • יסודות החשבונאות הממוחשבת
 • השקעות בניירות ערך לזמן קצר או ארוך
 • קניות ומכירות בתשלומים ומכירות לזמן ארוך
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת אורט כפר סבא היא מוסד לימודים בו מתקיימים מגוון מסלולי הכשרה במיקוד טכנולוגי, בתחומים כמו עיצוב, בנייה, מנהל, חשבונאות ופיננסים, חשמל, ועוד. במכללה נערכים לימודי הנדסאים, לימודי עתודה טכנולוגית וכן לימודים לתעודה.


במחלקת לימודי התעודה של אורט כפר סבא ניתן לקחת חלק במבחר קורסים והכשרות מקצועיות, שחלק מהם מהווים הכנה לקראת בחינות הסמכה חיצוניות של גופים רשמיים, כגון לשכת רואי החשבון, משרד הבריאות, ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


תכניות הלימוד במכללה מתעדכנות בהתאם לדרישות המשתנות של המשק הישראלי, וההתפתחויות הטכנולוגיות שמתחוללות תדיר בתעשייה. כך מתאפשר להכין את הסטודנטים לקראת השתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודיהם.


בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד: קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2, קורס חשבי שכר בכירים, קורס חשמלאי מוסמך, קורס ניהול מלאי ורכש ממוחשב, ועוד.


תנאי קבלה

 

כדי להשתתף בקורס, יש להחזיק בתעודת מנהלי חשבונות סוג 2.

 

תעודה

 

על מנת להיות זכאים לתעודת סיום הקורס ותעודת מנהל חשבונות סוג 3 של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, יש לעבור בהצלחה בחינות חיצוניות מטעם המשרד וכן לעמוד בדרישות הקורס.

 

הבחינות מטעם משרד העבודה מחולקות לבחינה עיונית ולבחינה מעשית בחשבונאות ממוחשבת.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי קורס הנהלת חשבונות סוג 3 שעוברים בהצלחה את בחינות ההסמכה, יכולים להשתלב במגוון גופים עסקיים וחברות במשק הישראלי בתפקידים כגון גזבר וחשב. כמו כן, הם יכולים לפעול כעצמאים בייעוץ ונתינת שירותים מקצועיים של הנהלת חשבונות.


במהלך הקורס מוקנים למשתתפים תכנים שיכולים לאפשר פתיחת אופק למשרות ניהוליות במחלקות הרלבנטיות בארגונים בהם הם פועלים.

 

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp