קורס חשמלאי מתח גבוה באורט כפר סבא

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי מתח גבוה באורט כפר סבא

קורס חשמלאי מתח גבוה - אורט כפר סבא


החקיקה בארץ בתחום החשמל קובעת מספר דרגות מקצועיות שמכתיבות את תחומי האחריות של אנשי המקצוע ואת ההיתרים לביצוע פרויקטים ועבודות. חשמלאים בדרגת "חשמלי מתח גבוה" הם בעלי אחת הדרגות הגבוהות בסולם הדרגות המקצועי בתחום החשמל בארץ, הם רשאים להתקין ולתחזק מערכות בעוצמת חשמל גבוה ומשלל סוגים. כדי להגיע לדרגה זו, על החשמלאים לצבור שנות וותק בתפקידם וכן להשלים הכשרה מקצועית ייעודית לכך, בסיומה מתקיימות בחינות ממלכתיות הנערכות על ידי משרד העבודה.


באורט כפר סבא ניתן לקחת חלק בקורס חשמל מתח גבוה. במסלול זה להכשרת טכנאים, המתקיים בפיקוח של משרד העבודה והרווחה, יכולים חשמלאים מוסמכים להרחיב את הידע המקצועי שברשותם וכך לשדרג את הקריירה. ברשות הבוגרים ידע וכלים לעבודה בשלל פרויקטים בחשמל בתפקידי פיקוח, התקנה ותפעול של מערכות בעוצמת מתח גבוה בחשמל. כך יכולים החשמלאים להרחיב את תחומי הסמכתם ולהגדיל את היצע הלקוחות שלהם בתעשייה, הן כעצמאיים והן כשכירים.

תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו לומדים בהרחבה על תחומי האחריות של חשמלאים בדרגה הייעודית לעבודה במתקני מתח גבוה. הם מתוודעים לתהליכי העבודה עם ציוד החשמל ונחשפים לתקנות ולנהלים בתחום הבטיחות בעבודה במתקני חשמל מתח גבוה. כמו כן, הם סוקרים את סוגי הרשתות למסירה ולחלוקה של אנרגיה, את סוגי ההפרעות שעלולות להיגרם במתח החשמלי, את סוגי ההגנה וההארקה ואת ההנחיות בחוק הנוגעות לתפקיד החשמלאי. בהתאם לחקיקה, תכנית כוללת גם קורס עזרה ראשונה, המשלימים אותו מקבלים תעודה מטעם מגן דוד אדום, החיונית להסמכה בתחום החשמל במתח גבוה.

 

מתכונת הלימוד


קורס חשמל מתח גבוה נפרש על פני 177 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים נערכים פעמיים בשבוע, אורך כל מפגש כ - 4 שעות אקדמיות. בתכנית משולבים שיעורים עיוניים, תרגילים פרקטיים וסיורים לימודיים מקצועיים. הסטודנטים מקבלים ספר לימוד בתחום החשמל במתח גבוה, המשמש אותם ללמידה ולתרגול.


חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון בקורס זה. מימוש כספי הפיקדון נעשה על פי חוק החיילים המשוחררים ובהתאם להנחיות משרד הביטחון.

נושאי הלימוד


משתתפים בקורס חשמלאי מתח גבוה לומדים מגוון של נושאים מתקדמים בתחום החשמל, בהתאם להנחיות של משרד העבודה. בין הנושאים הנלמדים נכללים גם התחומים הבאים:

 

 

  • שנאים והספק
  • הגנות רשת הארקה
  • מיתוג וציוד מתח גבוה
  • רשתות חלוקת אנרגיה
  • בטיחות במתקני חשמל
  • הפרעות ברשתות חשמל
  • מתח יתר ברשתות המתח הגבוה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


במכללת אורט כפר סבא ניתן לקחת חלק בקורסים נוספים בתחום החשמל, בהם קורס חשמלאי ראשי וקורס חשמלאי מוסמך. בקורסים אלה ניתן ללמוד לקראת בחינות ההסמכה לחשמלאים ולהכיר תקנות ונהלי עבודה עדכניים.


נוסף על כך, נערכות הכשרות מקצועיות בענפים כגון חשבונאות, עיצוב, בנייה, רכש ומינהל. רבות מן ההכשרות מפוקחות על ידי משרד העבודה ובמסגרתן ניתן לקבל הכנה למבחני הסמכה ממשלתיים שעורך המשרד. הקורסים השונים מתאימים לעובדים המעוניינים לקדם את הקריירה או לעבור הסבה לענפים שיש להם ביקוש במשק של היום.


סטודנטים באורט כפר סבא יכולים גם לקחת חלק במגוון תכניות לימודי הנדסאים. מסלולים אלה נפרשים על פני פרק זמן שבין שנתיים לשלוש שנים והן מתקיימים במגוון מגמות ותחומים. המסלולים מוכרים על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית ומדעית.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס חשמל מתח גבוה נדרשים להיות בעלי רישיון חשמלאים בדרגת חשמלאי מוסמך לפחות. קבלתם של המועמדים לתכנית מותנית באישור מטעם משרד העבודה והרווחה.

 

תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את הקורס יכולים לגשת לבחינות ממלכתיות חיצוניות בתחום החשמל. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים הללו יכולים לקבל תעודת השתלבות המוענקת על ידי משרד הכלכלה (משרד העבודה). יש לציין כי הזכאות לקבלת רישיון חשמל היא בכפוף לתקנות חוק החשמל.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp