קורס מנהלי עבודה בבניין - אורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהלי עבודה בבניין - אורט הרמלין נתניה

קורס מנהלי עבודה בבניין - אורט הרמלין נתניה

 

מנהלי עבודה בבניין הם אנשי מקצוע מבוקשים בענף הבנייה, שנמצא בצמיחה. הם אחראים על הניהול התקין של העבודות בפרויקטים מסוגים שונים, ביניהם מבני מגורים, משרדים, מבנים ציבוריים לשימושים שונים, ועוד. הידע הנחוץ למנהלי עבודה וכישורי המנהיגות שהם נדרשים להם במהלך עבודתם כוללים הבנה בדיני עבודה וניהול עובדים, וכן ידע מקצועי בתורת הבנייה, כגון חומרי בניין שונים, ציוד בנייה, ועוד.


כדי לרכוש את הידע וההבנה להם זקוקים מנהלי עבודה בבניין, יש להשתתף בהכשרות מקצועיות המכינות לקראת בחינות ההסמכה של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בין מוסדות הלימוד שבהם מוצע קורס מנהלי עבודה בבניין, ניתן למנות את מכללת אורט הרמלין נתניה.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, הסטודנטים לומדים תכנים מקצועיים בתורת הבנייה, כולל עבודה עם חומרים מסוגים שונים ומגוון כלי בנייה, וכן סוקרים את תורת יציבות המבנים. הם רוכשים הבנה בטופוגרפיה, קריאת תכניות בניין ומקבלים כלים לביצוע מדידות שונות.


נוסף על כך, חלק מהלימודים מוקדש לרכישת כישורי מנהיגות נחוצים, ביניהם ארגון אתר בנייה וניהול ביצוע העבודות בו, וניהול צוותי עובדים. במהלך הקורס הסטודנטים מכירים גם את תחום דיני העבודה, ועוברים סדנת עזרה ראשונה והכשרה לשמירה על בטיחות העובדים.

 


מתכונת הלימודים


הקורס נפרש על פני כ - 24 חודשים, כאשר המפגשים מתקיימים בשעות הערב. המשתתפים בקורס לומדים לקראת 3 בחינות חיצוניות אותן מקיים משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. יש לעבור בחינות אלו כדי לקבל את ההסמכה כמנהלי עבודה בבניין.


נושאי הלימוד

 

 

 • דיני עבודה
 • נהלי בטיחות
 • ניהול עובדים
 • תורת הבנייה
 • עזרה ראשונה
 • מלאכת הבנייה
 • טופוגרפיה ומדידות
 • תורת יציבות מבנים
 • קריאת תכניות בנייה
 • ארגון אתר וניהול הביצוע
 • סוגי חומרי בניין וציוד בנייה
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת אורט הרמלין להנדסאים נמצאת בנתניה, ומועברות בה מגוון הכשרות מקצועיות להנדסאים וקורסים ללימודי תעודה, כבר מעל ל - 2 עשורים.


במכללה מדגישים את הנגשת ההשכלה הגבוהה וההשכלה הטכנולוגית בפרט, וכן את חשיבות ההכנה לקראת השתלבות בשוק העבודה. סגל המרצים במכללה מספק ליווי מקצועי לסטודנטים במהלך הלימודים, כדי להקנות להם את הידע התיאורטי והיישומי העדכני, שמותאם לדרישות עולם התעסוקה.


התעדכנות תכניות הלימוד בהתאם לשינויים הטכנולוגיים התדירים בתעשייה, מתבצעת באמצעות קיום שיתופי פעולה בין המכללה לבין גופים עסקיים, ארגונים וחברות במגזר הציבורי, במגזר הפרטי וכן במגזר השלישי. שיתופי פעולה אלו מאפשרים למכללה לסייע לבוגרים בעת חיפושי העבודה.


תנאי הקבלה


על מנת להשתתף בקורס, המועמדים נדרשים להיות בוגרי 10 שנות לימוד או יותר, ולהציג אישור על מעבר קורס הדרכה לעבודה בגובה בהיקף 24 שעות לימוד.


בנוסף, על המועמדים לעבור ועדת קבלה שבוחנת את התאמתם לתפקיד מנהלי עבודה בבניין ואת הידע שלהם בנושא עבודות שלד ובטיחות.


קיימים שני מסלולי קבלה לבוגרי 10 שנות לימוד:

 

 

 • על סמך הוכחת ניסיון של 5 שנים לכל הפחות בעבודות בניין או שלד, תחת קבלן רשום. כדי להוכיח זאת, יש להציג אישורי ותק מהקבלן, יחד עם תעודת רישום בפנקס הקבלנים שעליה חותמת "נאמן למקור" של החברה הקבלנית וכן חתימת מנהל החברה. כמו כן, יש להראות דו"ח מעסיקים מטעם ביטוח לאומי עם החתימות הרלבנטיות.

 

 

 • על סמך תעודת מקצוע סוג 3 בטפסנות, ברזלנות או בנאות, נוסף על הוכחת ניסיון של שנתיים לפחות בעבודות בניין או שלד, תחת קבלן רשום. המועמדים נדרשים להוכיח זאת באמצעות הצגת אישורי ותק מהקבלן, וכן תעודת רישום בפנקס הקבלנים עם חתימת מנהל החברה וחתימת "נאמן למקור" של החברה הקבלנית. המועמדים נדרשים להציג גם דו"ח מעסיקים של ביטוח לאומי, עליו חותמת וחתימה מטעמו.


תעודה


בוגרי הקורס זכאים לתעודת סיום מטעם מכללת אורט הרמלין נתניה, בשיתוף עם משרד העבודה. התעודה מהווה הסמכת עוזרים למנהלי עבודה.


לאחר עבודה של שנה בתפקיד זה, תחת פיקוח מנהל עבודה בבניין רשום, הבוגרים נדרשים לעבור מבחן בעל פה בפני ועדת בוחנים. מי שעוברים בהצלחה את מבחן זה, זכאים לתעודת מנהל עבודה בבניין.
 

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין