הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה באורט ירושלים

הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה באורט ירושלים

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה באורט ירושלים - בשיתוף התעשייה האוירית

 

המעוניינים בקריירה דינמית בתחום התעודה יכולים ללמוד בתכנית ללימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה המתקיימת במכללת אורט ירושלים. זוהי תכנית המתקיימת בשיתוף עם התעשייה האווירית ובה ניתן לקבל הכנה להשתלבות בתפקידים טכניים בתעשייה האווירית, סטודנטים המסיימים את לימודיהם בהצלחה מועסקים כהנדסאים בתעשייה האווירית, אשר נחשבת כיום לאחת מן החברות המבוקשות במשק.


התעשייה האווירית מהווה היום חוליה מרכזית בפיתוח תחום טכנולוגיות התעופה בארץ. ענף זה נמצא כיום בפריחה משמעותית, בתעשיות השונות מפתחים אנשי המקצוע מגוון של כלי טיס לשימוש אזרחי וצבאי. ההנדסאים יכולים להשתלב בתפקידים חיוניים ומאתגרים בתחום התעופה וכך לתרום להמשך הפיתוח והצמיחה של ענף זה.

 

תכנית הלימודים


במהלך תכנית זו ללימודי הנדסאים, הסטודנטים לומדים במסלול לימודי הנדסאי מכונות וכן לוקחים חלק בקורסים ייעודיים בתחום התעופה, תכנים מיוחדים אלה בתעופה מתקיימים בתיאום עם התעשייה האווירית.


בתכנית זו נכללת גם הכנה למבחני היסוד של רשות התעופה האזרחית. אלה הן מספר בחינות המקיפות את הנושאים הנדרשים להכשרתם של טכנאי בדק טיס. אלה הם טכנאים האחראיים על טיפול טכני בכלי הטיס השונים, כגון מנועים ומערכות גוף המטוס. בחינות אלה מתקיימות בעל פה ובכתב.


במהלך לימודי הנדסאי מכונות הסטודנטים לומדים בהרחבה על מערכות מכניות מתקדמות ועל שימושיהן בתעשייה הטכנולוגית. הם מתוודעים לנושאים שונים במכניקה, אלקטרוניקה, בקרה ותחומים נוספים. כמו כן, הם לומדים על מכונות וחומרים שונים, על תהליכי שרטוט ותכנון ממוחשבים, על אמצעים מתקדמים לבקרת אמצעי הייצור ועל תהליכי התחזוקה של מערכות משולבות ואבטחת האיכות הנדרשת בהן.

 

מתכונת הלימוד


לימודי הנדסאי תעופה מתקיימים במתכונת לימודי יום מקוצרת. אורך הלימודים במסלול זה הוא כ - 17 חודשים.


סטודנטים הלומדים בתכנית זו זכאים למלגת מחייה וכן למימון מלא של שכר הלימוד. כדי לסייע לסטודנטים מבחינה אישית ולימודית במהלך הלימודים, הם מקבלים ליווי אקדמי ואישי לאורך התכנית.

 

 

על מוסד הלימוד


מכללת אורט ירושלים היא מכללה טכנולוגית אשר נוסדה בשנת 1967. במוסד זה מתקיימים לימודי הנדסאים ולימודי תעודה בשלל מסלולים. מטרת מבחר מגמות הלימוד המתקיימות במכללה היא לתת מענה לדרישות טכנולוגיות עדכניות של התעשייה וכן לאפשר לסטודנטים לבחור במסלול המתאים לצורכים ולמטרות המקצועיות שלהם, וכך לפתח קריירה טכנולוגית בענפים מבוקשים. כמו כן, במוסד הלימוד שואפים לסייע בקידום ופיתוח התעשייה הטכנולוגית בירושלים ובסביבתה.


לימודי ההנדסאי בכללה נערכים בפיקוח מה"ט ובהתאם לתכניות הלימוד הנדרשות על ידי גוף זה. בין המסלולים אותם ניתן ללמוד באורט ירושלים נכללים לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, הנדסאי חשמל, הנדסאי תוכנה, הנדסאי תעשייה וניהול, הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, הנדסאי בניין (הנדסאי הנדסה אזרחית) ומסלולים נוספים. חלק מן התכניות הללו מתקיימות במתכונת לימוד יום וחלקן במסלול משולב ללימודי ערב וימי שישי.


במכללה נערכות גם שלל תכניות לימודי תעודה, בחלקן מקבלים הסטודנטים הכנה לבחינות משרד העבודה והרווחה הנחוצות לקבלת תעודות גמר ותעודות מקצוע. תחומי לימודי התעודה מגוונים, וכוללים חשמל, עיצוב, מינהל וטכנולוגיה.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודי הנדסאי מכונות תעופה, נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, או לחלופין להציג בגרות חלקית ובה בגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד ובגרות בספרות או בהבעה עברית ברמת 2 יחידות לימוד. הציון הנדרש במקצועות הללו הוא 55 לפחות.


כמו כן, על המועמדים למסלול להיות בעלי נכונות לעבודה פיזית, כאשר ישנה עדיפות לבעלי רקע טכני קודם. קבלתם של המועמדים מותנית גם במעבר בחינות התאמה ומיון ובראיון אישי לבדיקת התאמתם.

 

תעודה


דיפלומת הנדסאים מוענקת לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם הלימודיים, לרבות מעבר בחינות הגמר.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים
Whatsapp Whatsapp