קורס ניהול מחסן ERP - הטכנולוגית אורט בראודה

הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס ניהול מחסן ובקרת מלאי במערכת ERP - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


מנהלי מחסנים הם בעלי תפקיד מרכזיים בענף הלוגיסטיקה, שאחראים על פעילותו התקינה של המחסן, ניהול מגוון של תחומים וביניהם כוח האדם במחסן, מלאי ורכש, ועוד. בעידן הטכנולוגי של ימינו חלק ניכר מניהול המחסן מבוצע באמצעות יישומי מחשב; תוכנות מחשב ומערכות מידע משמשות להפעלת המכשור והציוד במחסנים, לניהול תחומי המלאי והרכש, כולל החיזוי של כמויות המלאי הנדרשות לארגון, וכן לעריכת הקליטה, הרישום והתיוג של מוצרים במחסן.


כדי לרכוש את ארגז הכלים הנחוץ למנהלי מחסן בעת עבודתם, ניתן להשתתף בהכשרות מקצועיות במוסדות לימוד שונים. בהכשרות אלו, המשתתפים רוכשים את המיומנויות הנדרשות לתפעול הציוד הטכנולוגי העדכני הנמצא במחסנים, וכן את כישורי הניהול שנדרשים ממנהלי מחסן, כולל היכרות עם נהלי בטיחות.


במהלך קורס ניהול מחסן ובקרת מלאי במערכת ERP, שנערך במכללה הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל, המשתתפים לומדים את כל אלו תוך שימת דגש על שימוש במגוון של יישומי מחשב הדרושים למנהלי המחסנים בארגונים ובחברות בתעשייה.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים רוכשים יכולות ארגוניות וניהוליות בתחום ניהול המחסן, ולומדים כיצד להקים ולשלוט במערכות מלאי באמצעים ממוחשבים, ובפרט באמצעות מערכת ERP. נוסף על כך, מוקנית לסטודנטים הבנה בנושאי הרכש והמלאי והקשר ביניהם, כמו גם שיטות חיזוי לכמויות מלאי שאותן יש לרכוש. חלק חשוב מהקורס מתמקד בתקנות בטיחות בעת העבודה במחסנים, וכן בניהול של כוח העבודה במחסן.


מעבר לכך, הסטודנטים סוקרים תהליכי עבודה במחסן, כולל קבלה וקליטה של מוצרים, דרכים שונות לרישום וקטלוג של סחורה, פסילת מוצרים והחזרתם, והיכרות עם כלל ההיבטים הנחוצים למנהלי מחסנים בעת עבודתם. בתכנית הלימודים מקיפים גם אמצעים מגוונים לשינוע ולאחסנה של סחורות ומוצרים.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים נפרשים על פני 120 שעות אקדמיות. הלימודים מתקיימים במתכונת ערב, פעמיים בשבוע, כאשר נערכים במהלך הקורס כ - 30 מפגשים לאורך תקופה של כ - 9 חודשים.


הקורס משלב בין ידע יישומי לבין רקע תיאורטי, כאשר מושם דגש מרכזי על שימוש ביישומי מחשב.


נושאי הלימוד

 

 

 • אקסל
 • בקרת מלאי
 • בטיחות במחסן
 • תוכנת PRIORITY
 • החזרות ופסילות
 • תהליכי עבודה במחסן
 • הנדסת אנוש באחסנה
 • הבטחת איכות ואמינות
 • קביעת שטחי ונפחי אחסנה
 • גישות ושלבים בתכנון מחסן
 • יישום בעזרת מערכת ERP
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


חברי סגל ההוראה הם מרצים בעלי ניסיון מקצועי בתעשייה בתחומים שאותם הם מלמדים. במהלך השיעורים, הם מביאים דוגמאות ומקרי מבחן מהשטח, ומעניקים לסטודנטים יחס אישי ותמיכה.

 

על מוסד הלימודים


אורט בראודה, המכללה הטכנולוגית להנדסאים, פועלת בתחום הכשרת ההנדסאים מאז שנת 1988. קמפוס המכללה ממוקם בכרמיאל.


בין המכללה ובין מגוון חברות וארגונים בתעשייה בצפון הארץ מתקיימים קשרים ושיתופי פעולה. קשרים אלו מאפשרים למכללה לעדכן את תכניות הלימוד בהתאם לדרישות המשתנות של המשק ולהתפתחויות הטכנולוגיות, וכן לסייע לבוגרי ההכשרות המקצועיות במציאת עבודה.


מלבד מסלולי ההנדסאים השונים המוצעים במכללה, נערכים בה גם שלל קורסים והכשרות מקצועיות ללימודי תעודה, שרבים מהם מתקיימים תחת פיקוח גופים מוסמכים. בין הקורסים שאותם מלמדים באשכול ניהול תעשייתי במכללה, ניתן למנות: קורס ניהול צוות, קורס ניהול מחלקתי, קורס ERP, קורס ניהול תכנון פיקוח וייצור (תפ"י ), קורס ניהול תהליכים וסיכונים בניהול פרויקטים, ועוד.

 

תנאי קבלה


הקורס מיועד עבור אנשי מקצוע מתחום המחסנאות, כולל מנהלי מחסנים ומחסנאים בכירים, שרוצים להתמקצע בניהול מלאי ורכש ובניהול מחסן באמצעות תוכנות ומערכות ממוחשבות.


על מנת להתקבל לקורס, יש להחזיק בתעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך.


תעודה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישותיו הפדגוגיות זכאים לתעודת סיום קורס ניהול מחסן ERP מטעם המכללה הטכנולוגית אורט בראודה להנדסאים.


אפשרויות תעסוקה


הקורס מהווה הזדמנות להתמקצע בכלל ההיבטים הקשורים בניהול מחסן, ובפרט בניהול מחסנים באמצעים ממוחשבים כגון מערכת ERP. השתתפות בהכשרה מקצועית מסוג זה יכולה לתת לבוגריה יתרון בעת חיפושי עבודה, או כאשר ניצבת בפניהם הזדמנות לקידום.


מנהלי מחסן מרוויחים שכר גבוה יחסית לממוצע במשק, שיכול לעמוד על כ - 10,000 שקלים בחודש למי שברשותו בין שנה ל - 3 שנים של ותק מקצועי. עם צבירת הותק, רמות השכר ממשיכות לעלות.

 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

ssssssssss
Whatsapp Whatsapp