הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה באורט סינגאובסקי תל אביב

הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה באורט סינגאובסקי תל אביב

לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה - אורט סינגאלובסקי תל אביב בשיתוף התעשייה האווירית


תחום טכנולוגיות התעופה מתפתח בארץ בקצב מהיר בעשורים האחרונים. בין הגורמים המרכזיים התורמים לצמיחתו של ענף זה נכללת התעשייה האווירית. היא אחראית בין היתר על ייצור של שלל סוגי כלי טיס אזרחיים וצבאיים, מערכות מכ"ם וחיישנים, מערכות חלל מתקדמות וטכנולוגיות חדשניות נוספות.


המעוניינים להשתלב בתחום התעופה בתפקידים טכנולוגיים דינמיים ומבוקשים יכולים לקחת חלק בתכנית הנדסאי מכונות בהתמחות תעופה המתקיימת במכללת אורט סינגאלובסקי שבתל אביב. זהו מסלול לימודי הנדסאי מכונות אשר מתקיים בשיתוף התעשייה האווירית. תכנית זו משלבת בין לימודי ההנדסאים לבין הכנה למבחני היסוד של רשות התעופה האזרחית. מדובר במבחנים עיוניים ומעשיים לטכנאי בדק כלי טיס, בבחינות אלה נבדקת הבקיאות של הנבחנים בתקנות הטיס, במרכיבי גוף המנוע, ובענפים מדעיים שונים כגון הידראוליקה, אווירודינמיקה ועוד.


בוגרי תכנית זו אשר עומדים בכל חובותיהם הלימודיים מועסקים כהנדסאים בתעשייה האווירית. התעשייה האווירית מדורגת כיום כאחת החברות המבוקשות במשק הישראלי, מה שיכול לפתוח מגוון דלתות לקריירה טכנולוגית מאתגרת ודינמית עבור בוגרי הלימודים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לוקחים חלק בלימודי הנדסאי מכונות, במסגרתם הם לוקחים חלק גם בלימוד תכנים ייעודיים בתחום התעופה, בתיאום עם התעשייה האווירית.


במהלך לימודי הנדסאי מכונות, הסטודנטים נחשפים להיבטים שונים בתחום המכניקה והמערכות המכניות בתעשייה. הם לומדים בין היתר על סוגי מכונות וחלקיהן, תהליכי קריאת שרטוטים טכניים, מערכות לשרטוט בעזרת מחשב ומערכת לבקרת איכות בתחום המכונות.

 

מתכונת הלימוד


הלימודים בתכנית זו מתקיימים במסלול בוקר ובתכנית מקוצרת שהיקפה הוא כ - 17 חודשים.


התכנית מתקיימת במימון מלא של שכר הלימוד, הסטודנטים מקבלים גם מלגת מחייה במהלך הלימודים בה. כמו כן, הם זכאים לליווי אקדמי אישי בזמן לימודיהם.

 

על מוסד הלימוד


אורט סינגאלובסקי היא מכללה טכנולוגית הממוקמת בתל אביב. במוסד הלימוד נערכות מגוון של תכניות ללימודי הנדסאים המתקיימות בפיקוח מה"ט - המכון הטכנולוגי להכשרה בטכנולוגיה ובמדעים, שהוא הגוף האמון על הכשרתם של הנדסאים בישראל. בין המסלולים הנוספים ללימודי הנדסאי בהם ניתן ללמוד במכללה אפשר למנות לימודי הנדסאי מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה בהתמחות תקשורת, לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ועוד שלל תכניות. מתקיימת גם תכנית מכינה טכנולוגית שבה ניתן לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי ההנדסאים במגמות שונות.


נוסף על כך, נערכים במכללה גם לימודי תעודה במקצועות כגון טכנולוגיה, חשבונאות, מזכירות ומינהל, עיצוב ועוד. במסלולים אלה יכולים ללמוד בין היתר הנדסאים המעוניינים לפתח ולהרחיב את סל הכלים המקצועי, עובדים שברצונם לקדם את הקריירה בתעשייה וכן מי שברצונם לעבור הסבה מקצועית לענפים שיש להם כיום ביקוש במשק. בקורסים השונים מקבלים הסטודנטים הכנה למבחנים ממלכתיים שנחוצים לצורך קבלת תעודות גמר ותעודות מקצוע מוכרות.

 

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי ההנדסאים במסלול זה, על המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות חלקית או מלאה, ובה ציון חיובי בבגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות לימוד, בגרות בעברית ברמת 2 יחידות לימוד ובגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד. כמו כן, עליהם לעבור מבחני מיון וראיונות אישיים לבחינת מידת התאמתם לתכנית. ישנה עדיפות למועמדים שברשותם רקע וניסיון בתחום הטכני. מומלץ לפנות היישר אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע העדכני והמדוייק אודות תנאי הקבלה למסלול זה.

 

 

תעודה


דיפלומת הנדסאי מוענקת לסטודנטים שעומדים בהצלחה בכל דרישות התכנית. כדי לקבל את הדיפלומה, עליהם לעבור מספר בחינות פנימיות וחיצוניות בנושאים הנלמדים. כמו כן, יש צורך להשלים את פרויקט הגמר היישומי.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב
Whatsapp Whatsapp