קורס חשבי שכר - אורט קריית ביאליק

קורס חשבי שכר - אורט קריית ביאליק

קורס חשבי שכר - אורט קריית ביאליק


על תשלום השכר לעובדים בארגונים ובחברות מופקדות מחלקות הכספים והנהלת החשבונות. נדרש ידע רחב ומקיף לצורך ההבנה במרכיביה השונים של המשכורת לעובד, כולל הכנתה וחישובה, וכן עבור ההתנהלות מול הרשויות השונות, כגון מס הכנסה וביטוח לאומי.


חשבי שכר הם אנשי המקצוע שמתמחים בחוקים והתקנות השונות, בנהלי ההתקשרות מול הרשויות, בזכויות העובדים ובדיני העבודה, ובכלל עולם הידע בו נדרשת בקיאות לצורך תשלום משכורות העובדים על פי חוק.


על מנת לעסוק בחשבות שכר, יש להשתתף בהכשרה מקצועית מטעם מוסד לימודים מוכר, ולעבור מבחנים של לשכת רואי החשבון וכן בחינות ממשלתיות של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בין הקורסים שמוצעים במוסדות הלימוד המוסמכים לכך, ניתן למנות את קורס חשבי שכר במכללת אורט קריית ביאליק.


תכנית הלימודים


מטרת תכנית הלימודים של הקורס היא להקנות לסטודנטים את הידע וההתמצאות בחוקים ובתקנות המתייחסים לשכר העובד, על כל רכיביו. החומר הנלמד בקורס מותאם לחומר שאותו יש לדעת לקראת בחינות לשכת רואי החשבון ובחינות משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.

 

הסטודנטים לומדים את התקנות השונות ואת החקיקה העדכנית לגבי ביטוח לאומי, דיני מס הכנסה, ביטוח פנסיוני ודיני עבודה וכך מקבלים הבנה רחבה של הזכויות הסוציאליות והתשלומים המגיעים לעובדים על פי חוק. כמו כן, הם רוכשים שליטה בשימוש בתוכנות שכר ממוחשבות המשמשות לעריכה ולחישוב השכר.

 

 

מתכונת הלימודים


הלימודים נמשכים כ - 7 חודשים, כאשר המפגשים נערכים פעמיים בשבוע במתכונת לימודי ערב.


נושאי הלימוד

 

 

  • שוק העבודה
  • דיני מס הכנסה
  • בקרה ומתן שירות
  • חוק הביטוח הלאומי
  • מבוא לחשבנות שכר
  • מבוא ביטוח פנסיוני
  • תוכנות שכר ממוחשבות
  • דיני עבודה, תקנות וחקיקה
  • ועוד


על מוסד הלימודים


מכללת אורט קריית ביאליק פועלת כמרכז להכשרה טכנולוגית מזה קרוב ל - 50 שנים. במכללה מתקיימים מסלולי הנדסאים בתחומי ההנדסה השונים, וכן קורסים ללימודי תעודה והכשרות עתודה טכנולוגית.


המכללה מדגישה את הצד היישומי של הלימודים, מתוך הכרה בחשיבות ההתנסות המעשית של הבוגרים בהשתלבות מוצלחת בשוק העבודה. כך, הסטודנטים מתנסים וצוברים ניסיון באמצעות השתתפות במעבדות בתחומים הנלמדים, ביצוע פרויקטים ומטלות שונות, ועוד.


כמו כן, על מנת לסייע לבוגריה להשתלב בשוק העבודה, אורט קריית ביאליק מפעילה קשרים עם מגוון של עסקים וארגונים באזור הצפון והקריות, ומאפשרת לחלק מהסטודנטים המצטיינים להשתתף במערך ההשמה שלה.


בין הקורסים שבהם ניתן להשתתף במכללה, נמנים קורס הנהלת חשבונות סוג 1+2, קורס מנהל עבודה בתעשייה, קורס הדרכת והטמעת מערכות ERP-SAP, קורס ניהול מחסן ממוחשב, ועוד.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל לקורס, יש להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך. כמו כן, יש לעבור ראיון קבלה אישי שבודק את התאמת המועמד לקורס.


תעודה


על מנת להיות זכאים לתעודת חשב שכר ממשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, יש לסיים את הקורס בהצלחה ולעמוד בכל חובותיו, ולעבור את הבחינות החיצוניות של לשכת רואי החשבון כמו גם אלו של משרד העבודה.


אפשרויות תעסוקה


ארגונים וחברות רבים, מבינוניים ועד גדולים, זקוקים לחשבי שכר בעלי הידע המקצועי והיכולות לחשב ולנהל את שכר עובדיהם, ולהתעדכן בשינויי החקיקה, התקנות והזכויות הסוציאליות המשתנים.


המשכורות בתחום זה גבוהות יחסית לממוצע במשק הישראלי, בהתאם לדרישה הגבוהה לחשבי שכר מיומנים. חשב שכר בתחילת דרכו יכול להרוויח החל מ - 9,000 שקלים בחודש ועד ל - 12,000 שקלים בחודש, בשנתו השלישית. השכר ממשיך לעלות עם צבירת הותק, ולאחר 5-10 שנות ניסיון, חשבי שכר יכולים להרוויח אף כ - 14,000 שקלים בחודש.


מי שרוצים להתקדם בתחומם, להגדיל את סמכויותיהם ולהעלות את רמות השכר שלהם, יכולים להמשיך ולהתמקצע באמצעות השתתפות בהכשרות המשך, כמו למשל קורס חשבי שכר בכירים. חשבי שכר בכירים יכולים להרוויח בשנתם הראשונה החל מ - 10,000 שקלים בחודש, ולאחר 5 שנות ניסיון להגיע אף ל - 17,000 שקלים בחודש.


חשבי שכר בכירים שמתקדמים לתפקידים ניהוליים, יכולים להגיע למשכורות גבוהות אף יותר מכך.
 

Whatsapp Whatsapp