קורס מנהל חשבונות סוג 3 - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס מנהל חשבונות סוג 3 - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס מנהל חשבונות סוג 3 - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


הנהלת החשבונות היא מחלקה נחוצה בכל ארגון, בה אחראים על ניהול חשבונות החברה, על תקצוב ומעקב אחר המשאבים הכספיים של החברה, כולל רווחים והפסדים, וכן הוצאות והכנסות. הם מי שמחשבים את עלויות הקניה והמכירה בתשלומים, חכירות לטווח ארוך, כדאיות השקעות, ועוד. במסגרת תפקידם הם מנתחים את הצלחת העמידה במטרות וביעדים שהחברה מציבה לעצמה, וכך מפיקים לקחים מניתוח התוצאות הכספיות.


בתחום הנהלת החשבונות, מנהלי חשבונות סוג 3 הם בעלי הידע המעמיק ביותר, ולכן נדרשים להכשרה המקיפה יותר. מנהל החשבונות צריך לעמוד בסטנדרטים שקובעות רשויות המס, לניירות ערך, ועוד. על מנת לרכוש את הידע בחשבונאות ואת הכלים להכנה וקריאה של דו"חות כספים, חישוב ורישום של הון המניות, הדיבידנדים של החברה, הנפקות ופדיון אג"ח, וכדי להתכונן לבחינות ההסמכה בהנהלת חשבונות סוג 3 של לשכת רואי החשבון בישראל, יש להשתתף בהכשרות מקצועיות במוסדות לימוד מוכרים. בין מוסדות הלימוד שמציעים קורס מנהלי חשבונות סוג 3, ניתן למנות את המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה, הממוקמת בכרמיאל.


תכנית הלימודים


במהלך הלימודים, הסטודנטים מעמיקים את הידע שנרכש בהכשרות קודמות בתחום הנהלת החשבונות, ומוסיפים לארגז הכלים שלהם כלים פיננסיים וחשבונאיים לחישובים מורכבים, כמו גם מיומנויות נוספות הנחוצות למנהלי חשבונות סוג 3. הסטודנטים לומדים בהרחבה כיצד לנתח דוחות כספיים, ולהפיק דוחות תזרים מזומנים. נוסף על כך, הם סוקרים באופן מקיף נושאים מרכזיים כמו יסודות ביקורת החשבונאות, ואת עולמות מס ההכנסה, ניירות הערך, החכירות, ועוד.


כמו כן, במהלך חלק מהקורס שמוקדש לחשבונאות ממוחשבת, הסטודנטים מחזקים את שליטתם ביישומי מחשב שנמצאים בשימוש רחב בתחום.

 


מתכונת הלימודים


הלימודים מתקיימים במהלך 43 מפגשים, שנערכים פעם בשבוע בשעות הערב.


היקף הקורס הוא 214 שעות לימוד, שמתוכן 85 שעות מוקדשות ללימודים עיוניים ו - 129 שעות מוקדשות להתנסות מעשית, וכוללות תרגול הנושאים הנלמדים וכן מודול חשבונאות מעשית ממוחשבת.


בסיום הקורס, הסטודנטים משתתפים בבחינות פנימיות על החומר הנלמד וכן בבחינות חיצוניות של משרד העבודה לצורך קבלת תעודת ההסמכה.


נושאי הלימוד

 

 

  • מס הכנסה
  • תקינה חשבונאית
  • חכירות לזמן ארוך
  • ניתוח דוחות כספיים
  • דו"ח תזרים מזומנים
  • חשבונאות ממוחשבת
  • יסודות ביקורת חשבונאות
  • השקעות בניירות ערך לטווח קצר וארוך
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


המרצים בקורס הם רואי חשבון מנוסים שברשותם רקע נרחב בהוראה.


על מוסד הלימודים


במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה, שקיימת מעל ל - 30 שנים, מוצעים מגוון קורסים, הכשרות מקצועיות, ומסלולי הנדסאים. במחלקה ללימודי תעודה נערכים קורסים במקצועות מבוקשים בתעשייה, תוך הדגשת השימוש בטכנולוגיות עדכניות.


הסטודנטים במחלקה יכולים להשתתף במעבדות בתחום הרלבנטי להם, מתוך שלל המעבדות שקיימות במכללה: מעבדת מחשבים, מעבדת רשתות תקשורת, מעבדת בקרים מתוכנתים, מעבדת ביוטכנולוגיה, ועוד.


באשכול ההכשרה המקצועית הטכנולוגית של מחלקת לימודי התעודה במכללה, ניתן ללמוד קורסים מגוונים, ביניהם קורס מנהל חשבונות סוג 1+2, קורס בודק שכר מוסמך לחשבי שכר, וקורס בודק שכר מוסמך לרואה חשבון.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, יש להציג תעודת מנהלי חשבונות סוג 2.


תעודה


כדי להיות זכאים לתעודת סיווג מקצועי סוג 3 בהנהלת חשבונות מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, יש לעבור בהצלחה בחינות גמר פנימיות וחיצוניות. הבחינות החיצוניות נערכות בחשבונאות פיננסית ובחשבונאות מעשית ממוחשבת.


אפשרויות תעסוקה


ההכשרה בהנהלת חשבונות סוג 3 מתאימה למי שרוצים להתקדם בקריירה כמנהלי חשבונות, להעמיק את ידיעותיהם בתחום וכך להגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהם. תעודת ההסמכה שניתנת למי שעוברים את הבחינות מטעם משרד העבודה, יכולה לפתוח דלתות עבור המחזיקים בה אצל מעסיקים פוטנציאליים. במגוון של ארגונים ועסקים ישנן משרות שמיועדות אך ורק למנהלי חשבונות סוג 3, הן כאלו שעוסקים בתחום ראיית החשבון והן במחלקות כספים בחברות שונות.


משכורות של מנהלי חשבונות סוג 3 הן הגבוהות מבין מנהלי החשבונות, משום סמכויותיהם הרבות יותר, וכן הידע והניסיון בהם הם מחזיקים.


בהמשך ניתן להתקדם באמצעות השתתפות בהכשרות המשך - לרכוש כישורים נוספים, כגון חשבות שכר, להשתתף בקורסים ובהכשרות על מנת לקבל כלים ניהוליים, ועוד.

 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל
Whatsapp Whatsapp