הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה באורט כפר סבא

הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה באורט כפר סבא

הנדסאי תעשייה וניהול עם התמחות בלוגיסטיקה באורט כפר סבא


לעובדים בתחום הלוגיסטי יש תרומה משמעותית לרווחיות הייצור של ארגונים. הם נדרשים לקבל מגוון של החלטות הנוגעות לכמויות, מיקומים וזמני ייצור ומסירה וכן לפעול בתחומי האיכות והרכש. שלל השיקולים הללו הפכו למורכבים במיוחד לאור חידושים טכנולוגיים העוברים לאחרונה על התעשייה. מנהלים ועובדים בענף הלוגיסטיקה נדרשים לדעת לשלב בין שימוש בתוכנות ממוחשבות לבין יישום של שיטות ניהוליות כדי לייעל ולקדם את מערך הלוגיסטיקה ורכש ולתרום לאיכות והרווחיות הכלליים של הארגון או המפעל.


במכללה הטכנולוגית אורט כפר סבא ניתן ללמוד בתכנית לימודי הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה. זהו מסלול התמחות המתקיים במסגרת לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, שבו ניתן לרכוש כלים ממוקדים בתחום הניהול הלוגיסטי וייעול תהליכי הרכש והמלאי בארגון. בוגרי התכנית יכולים להשתמש בידע ובכלים שברשותם כדי להשתלב בתפקידים מגוונים בארגונים תעשייתיים, כגון בתפקידי תמיכה בייצור, ניהול רכש, שילוח, ניהול מלאי ועוד.

 

 

תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול מתמקדים במגוון של שיטות לייעול תהליכי העבודה בתחומי הייצור והשירותים. הם לומדים עם שלל כלים טכנולוגיים וניהוליים בתחומי האיכות, העלות, הרכש, המלאי והאספקה. באמצעות שלל הכלים הנרכשים, הם יכולים לסייע לארגונים תעשייתיים לעמוד ביעדים ולהתמודד עם התחרות המאפיינת את השוק.


כחלק מלימודיהם, מתרגלים הסטודנטים כלים ניהוליים שונים, כגון שיטות לניהול פרויקטים תעשייתיים, אפשרויות לניהול יעיל של מערכי מלאי ומחסנים וגישות לניהול של הרכש וההפצה בחברות ומפעלים. כמו כן, הם מתוודעים לכמה תוכנות ויישומים טכנולוגיים היכולים לסייע להתייעלות מערך הלוגיסטיקה הארגוני, כגון תוכנת MS Project או יישומי בינה עסקית.

 

מתכונת הלימוד


לימודי ההנדסאים בתכנית זו נפרשים על פני כשלוש שנים והם מתקיימים במסלול משולב, שבו הסטודנטים לומדים בשעות הערב בכמה ימים בשבוע וכן בימי שישי בבוקר. בתכנית נכללים קורסים עיוניים וכן תרגילים ומעבדות. כמו כן, לקראת סיום הלימודים

עליהם לערוך פרויקט גמר שבו הם מתנסים בתכנון של פתרונות פרקטיים לצורכי התעשייה.

 

 

נושאי הלימוד


הסטודנטים בתכנית זו ללימודי הנדסאי תעשייה וניהול לומדים מגוון רחב של נושאים בהתאם לתכנית מה"ט. בין הנושאים הנלמדים נכללים:

 

 

 • ניהול רכש
 • בינה עסקית
 • סחר בין לאומי
 • ניהול פרויקטים
 • כלכלה תעשייתית
 • ניהול הפצה ומחסן
 • תוכנת MS project
 • הסתברות וסטטיסטיקה
 • מערכות מידע לוגיסטיות
 • ניהול מלאי ושרשראות אספקה
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באורט כפר סבא ניתן לקחת חלק בעוד שלל תכניות ללימודי הנדסאי. בין היתר מתקיימים במכללה לימודי הנדסאי חשמל, הנדסאי תוכנה, הנדסאי בניין, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים ועוד. מתקיימת גם מכינה טכנולוגית להנדסאים, מסלול מכינה שבו יכולים מועמדים לשפר את סיכויי קבלתם ללימודי ההנדסאים.


תכניות הלימוד השונות מותאמות לדרישות מה"ט והתכנים בהן מתעדכנים בהתאם להתפתחויות עכשוויות בתעשייה, כדי לספק לסטודנטים סל כלים פרקטי לפיתוח הקריירה. התכניות משלבות פרויקטים יישומיים והתנסויות מעשיות במעבדות המכללה. נוסף על כך, במוסד הלימוד ניתן לקחת חלק בשלל תכניות לימודי תעודה שבהן יכולים אנשי מקצוע לפתח את סל הכלים המקצועי.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי ההנדסאים, על המועמדים להיות בעלי בגרות מלאה, או לחלופין בגרות חלקית ובה ציון עובר בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמת 3 יחידות לימוד ובבגרות בהבעה (לשון עברית והבעה) ברמה של 2 יחידות. קיימות כמה אפשרויות נוספות לקבלה ללימודים, כגון מעבר מכינה טכנולוגית המוכרת על ידי מה"ט או מכינה קדם אקדמית מתאימה. מועמדים מעל גיל 35 יכולים להתקבל על סמך אישור המעיד על 12 שנות לימוד, גם ללא צורך בתעודת בגרות. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם לשיקולי מה"ט.

 

תעודה


בוגרי לימודי ההנדסאים במסלול זה זכאים לדיפלומת הנדסאי תעשייה וניהול בהתמחות לוגיסטיקה מטעם מה"ט. כדי לקבל את הדיפלומה עליהם לעמוד בכל חובות הלימודים, להשלים את פרויקט הגמר ולעבור כמה בחינות גמר חיצוניות שעורך מה"ט במקצועות הלימוד.

למידע נוסף לחצו: אורט כפר סבא
Whatsapp Whatsapp