קורס מנהלי עבודה בבניין - אורט קריית ביאליק

שירות אישי - צור קשר
קורס מנהלי עבודה בבניין - אורט קריית ביאליק

קורס מנהלי עבודה בבניין - אורט קריית ביאליק


ענף הבנייה במדינת ישראל נמצא בתנופה בשנים האחרונות, ותודות לכך פרויקטים רבים למגורים, לתעשייה, לעסקים, ולשימוש ציבורי, נמצאים בתהליכי הקמה. בכל אחד מן הפרויקטים הללו פועל מנהל עבודה בבניין, שתפקידו לארגן את אתר הבנייה וביצוע העבודות במקום, לנהל את צוותי העובדים ולשמור על בטיחותם.


מנהלי עבודה בבניין הם אנשי מקצוע מיומנים ומבוקשים בתחום, במיוחד עקב המחסור במי שיכולים למלא את התפקיד. מי שרוצים להתקדם בקריירה בענף הבניין, וכך לעלות בדרגות השכר ובתחומי אחריותם, יכולים להשתתף בהכשרות מקצועיות המפוקחות על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


בין הכשרות אלו ניתן למנות את קורס מנהלי עבודה בבניין, שנערך במכללת אורט קריית ביאליק.


תכנית הלימודים


התכנים הנלמדים במסגרת הקורס מיועדים להכשרת המשתתפים לנהל ולפקח על עבודה באתרי בנייה. הלימודים העיוניים כוללים את תורת הבנייה ותורת יציבות מבנים, סקירת סוגים שונים של חומרי בניין וציוד בנייה, כמו גם הכשרת הסטודנטים לקריאת תכניות בנייה.


נוסף על תכנים מקצועיים אלו, הסטודנטים רוכשים גם יכולות ניהוליות וארגוניות, וביניהן ארגון אתרי בנייה וניהול ביצוע העבודות שמתקיימות בהם, דיני עבודה וכישורי ניהול עובדים.


כמו כן, הסטודנטים מקיפים ידע נחוץ בנושאי הבטיחות השונים ומניעת תאונות עבודה. במהלך הקורס משולבת סדנת עזרה ראשונה בה נדרשים להשתתף הסטודנטים.

 


מתכונת הלימודים


משך הלימודים הוא כ - 9 חודשים, והיקפם הוא כ - 550 שעות לימוד. הסטודנטים נפגשים פעמיים בשבוע בשעות הערב, ופעם נוספת בשעות הבוקר.


קיימות מספר אפשרויות למימון ומלגות מצד מגוון גופים. בין האפשרויות שעומדות בפני המשתתפים:

 

 

 • הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל מציעה מימון חלקי, עד 75% מעלות הקורס, לעובדים שהקבלנים המעסיקים אותם משלמים בשמם לקרן.

 

 • הקרן למען בעלי מקצועות שוחקים מציעה מימון מסוים למי שמועסקים 7 שנים או יותר במקצועות שמוגדרים כשוחקים, וגילם הוא מעל 50, או לחילופין לעובדים במקצוע שוחק שברשותם 20 שנות ותק לפחות.

 

 

על מנת לברר זכאות למימון, יש לפנות לקרנות הרלבנטיות.

 

נושאי הלימוד

 

 

 • ציוד בנייה
 • מלאכת הבנייה
 • סוגי חומרי בניין
 • קריאת תכניות בנייה
 • טופוגרפיה ומדידות
 • סדנת עזרה ראשונה
 • ניהול עובדים ודיני עבודה
 • תורת הבנייה ויציבות מבנים
 • בטיחות ומניעת תאונות עבודה
 • ארגון אתר בנייה וניהול הביצוע באתר
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

מכללת אורט קריית ביאליק להנדסאים פועלת מאז 1970 בהוראת מקצועות טכנולוגיים והכשרת הסטודנטים במסלולי הנדסאים, לימודי תעודה, וכן במסלול עתודה טכנולוגית.

 

במסגרת המכללה פועלות מעבדות שבהן ניתן לתרגל את החומר הנלמד, במגוון של תחומים: חשמל ואלקטרוניקה, מחשבים ותוכנה, לימודי מכונות, ועוד.

 

ביחידה ללימודי תעודה מוצעים מגוון של קורסים והכשרות מקצועיות המיועדות לקידום הקריירה ופיתוח אישי, כמו גם להסבה מקצועית ופתיחת אופקי תעסוקה חדשים. בין הקורסים שאותם ניתן ללמוד ביחידה: קורס עוזר בטיחות, קורס מנהלי עבודה בתעשייה, קורס חשמלאי מוסמך, קורס בקרים מתוכנתים, ועוד.


תנאי הקבלה

 

הקורס מיועד למי שברשותם ניסיון בעבודה בענף הבניין אצל קבלן ראשון, של שנתיים או יותר. על מנת להשתתף בקורס, נדרש מהמועמדים להציג תעודת סיום 10 שנות לימוד, וכן לעמוד באחד מהתנאים הבאים:

 

 • להוכיח 18 חודשים התנסות מעשית בניהול עבודה באתר בניין, שכוללת עבודות שלד בחברה קבלנית ג'1 ומעלה בפרויקט בניין בהיקף של 1,000 מ"ר לכל הפחות.

 

 • להוכיח 12 חודשים התנסות מעשית בניהול עבודה באתר בניין, כולל עבודות שלד בחברה קבלנית ג'3 ומעלה, בפרויקט בניין בהיקף של 2,500 מ"ר לכל הפחות.


בשני מסלולי הקבלה האלו, נדרש מהמועמדים לספק הצהרת קבלן על העסקתם לאורך התקופה הרלבנטית, וביצוען של משימות על פי הגדרת האגף להכשרה מקצועית. כמו כן, המועמדים צריכים להציג אישור מעסיקים מטעם ביטוח לאומי, ותעודה מקורית של סיום קורס הדרכה לעבודה בגובה, שהיקפו לפחות 24 שעות לימוד.

 

לבסוף, המועמדים נדרשים גם לעמוד בראיון קבלה אישי ומבחן הבודק את ידיעותיו לגבי עבודות בניין ושלד, מול ועדת קבלה.

 

 

תעודה


המסיימים את הקורס בהצלחה ועומדים בדרישותיו, כולל 2 הבחינות החיצוניות של משרד העבודה והבחינה בעל פה מול ועדת הבוחנים, זכאים לתעודת סיום קורס מנהלי עבודה בבניין מטעם מכללת אורט קריית ביאליק בשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.
 

Whatsapp Whatsapp