קורס חשמלאי מוסמך - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
קורס חשמלאי מוסמך - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס חשמלאי מוסמך - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


רשת החשמל מהווה תשתית לרמת החיים הגבוהה אליה אנו מורגלים כיום. רובם המוחלט של המכשירים שמקלים על חיינו מתבססים על חשמל, ומסיבה זו אנשי מקצוע שיכולים לתחזק ולפתור בעיות בתחום זה, הם מצרך מבוקש.


בקורס חשמלאי מוסמך יכולים להשתתף מי שרוצים להתחיל את הקריירה בענף החשמל, ולקבל הסמכה לעיסוק בעבודות חשמל מכל הסוגים במתקני חשמל במתח נמוך, שמאפשרת גם לערוך תכניות למתקני חשמל עד עוצמת זרם תלת פאזי (80*3 אמפר). הקורס מכין לקראת בחינות ההסמכה.


אחד ממוסדות הלימוד שבו ניתן ללמוד בקורס חשמלאי מוסמך הוא במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה כרמיאל.


תכנית הלימודים


בקורס זה לומדים כיצד לבצע את כל סוגי עבודות החשמל ולערוך תכניות למתקני חשמל במגוון של מקומות עבודה: מבני מגורים, בתי מלאכה ועסקים וכן משרדים שבהם מתקנים בעלי מתח נמוך.


בתחילת לימודיהם, הסטודנטים רוכשים את תשתית הידע הבסיסית שנדרשת לחשמלאים בתחומי המתמטיקה, הפיזיקה, האלקטרוניקה התעשייתית, וכן אוצר מונחים טכני נחוץ באנגלית. בהמשך, הם לומדים את תורת החשמל, תוך התמקדות בנושאים מרכזיים בתכנות מתקני חשמל, עבודה עם מכונות חשמל, פיקוד ובקרה כולל עולם הבקרים המתוכנתים.


נוסף על כך, המשתתפים לומדים את תחום המיתוג, כיצד לשרטט תכניות חשמל באופן נכון, ולערוך מדידות נדרשות במהלך עבודת החשמלאי.

 


מתכונת הלימודים


משכו של הקורס הוא כ - 1080 שעות אקדמיות. הסטודנטים נפגשים שלוש פעמים בשבוע, פעמיים במהלך ימי השבוע בשעות הערב, ופעם בימי שישי בבוקר.


לצד תכני הלימוד העיוניים, מודגשת בקורס חשיבות ההתנסות המעשית. הסטודנטים מיישמים את החומר הנלמד באמצעות השתתפות במעבדות, תרגול והגשת מטלות.


הקורס מוכר לצורך תשלום באמצעות פיקדון חיילים משוחררים.


נושאי הלימוד

 

 

 • מיתוג
 • מדידות
 • פיקוד ובקרה
 • תורת החשמל
 • מכונות חשמל
 • תכנות מתקנים
 • מבוא למתמטיקה
 • בקרים מתוכנתים
 • יסודות בסיס בפיזיקה
 • אלקטרוניקה תעשייתית
 • ועוד

 

על סגל ההוראה


המרצים בקורס מגיעים מעולמות החשמל והאלקטרוניקה, והם בעלי מקצוע שברשותם ניסיון רב בעבודה בשטח וכן מתמחים בהדרכה בתחומי ההוראה שלהם.


על מוסד הלימודים


במכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה ניתן להשתתף במגוון של הכשרות מקצועיות וקורסים ללימודי תעודה, כמו גם בלימודי הנדסאים במסלולים שונים. המכללה, שפועלת בעיר כרמיאל מאז שנת 1988, מקיימת קשרים עם ארגונים ועסקים באזור הצפון כדי לסייע לבוגריה להשתלב בשוק העבודה לאחר הלימודים.


חלק מהקורסים וההכשרות המקצועיות מהווים הכנה לקראת מבחני הסמכה מטעם גורמים שונים, כגון משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, מה"ט, לשכת רואי החשבון, וכן מגוון של ארגונים במגזרים הציבורי והפרטי.


הסטודנטים במחלקה ללימודי תעודה במכללה יכולים לבחור בין קורסים בענפי ידע טכנולוגיים ומדעיים: קורס בקרים מתוכנתים, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס בדיקת תוכנה SQA, ועוד.


נוסף על כך, המחלקה מקיימת קורסים והשתלמויות ייעודיים לחברות וארגונים, תוך התאמת תכניות הלימוד לצרכי כל ארגון. בניית תכניות הלימוד נעשית תוך התייעצות עם צוות המרצים במכללה.


תנאי קבלה


על מנת להשתתף בקורס, על המועמדים להציג תעודת סיום 12 שנות לימוד מטעם משרד החינוך.


תעודה


מי שעומדים בהצלחה בחובות הקורס, ובבחינות של יחידת הבחינות, זכאים לתעודת חשמלאי מוסמך מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בשיתוף עם המכללה הטכנולוגית להנדסאים אורט בראודה.


כדי לקבל רישיון עבודה של חשמלאי מוסמך ממשרד העבודה, יש להוכיח לממונה מטעם המשרד על שנתיים לפחות של עבודה כחשמלאי מעשי, בכפוף לתקנות חוק החשמל (תשי"ד).


אפשרויות תעסוקה


חשמלאים מוסמכים יכולים לעבוד כשכירים בארגונים וחברות בענפים שונים של התעשייה: תשתיות, רפואה, מלונאות, מפעלי ייצור, ועוד. כמו כן, ניתן לפתוח עסק ולעבוד כעצמאים כמתקינים ומתחזקים של מתקני חשמל.


שכרם של חשמלאים מוסמכים עולה בהתאם לצבירת הותק המקצועי, כאשר חשמלאי מוסמך בתחילת דרכו יכול להרוויח כ - 8000 שקלים בחודש, ולאחר 5 שנות ניסיון להרוויח 10,000 שקלים בחודש ואף יותר מכך.

 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל