קורס חשבי שכר בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

שירות אישי - צור קשר
קורס חשבי שכר בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס חשבי שכר בפיקוח לשכת רואי חשבון בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל


חשבי שכר הם עובדים בתחום החשבונאי האמונים על ניהול משכורות עובדים במגזר העסקי והארגוני ובסקטורים נוספים. הם נדרשים לפעול בהתאם לחקיקה ולתקנות בתחום השכר ולפי דיני העבודה, כדי לוודא כי השכר אותו מקבלים העובדים הוא מדוייק ותואם לנדרש בחוק. החוקים בתחום זה משתנים באופן תדיר, וכך נדרשים החשבים לבקיאות בעדכונים השונים כדי לערוך את חישובי השכר באופן יעיל, מקצועי ואחראי.


תושבי כרמיאל העוסקים בתחום הנהלת החשבונות וכן המעוניינים להשתלב בתחום חשבונאי מבוקש, יכולים ללמוד בקורס חשבי שכר הנערך בטכנולוגית אורט בראודה. בקורס זה נלמדים שלל נושאים בחישוב ועריכת משכורות. ההיכרות עם הדינים והתקנות השונים נעשית בהתאמה לנושאים בבחינה שעורכת לשכת רואי החשבון, המהווה היום את הגוף המפקח על הכשרת חשבי השכר ועל הסמכתם. לצד ההכנה לקראת מבחן ההסמכה, המשתתפים בקורס רוכשים גם כלים פרקטיים אותם הם יכולים ליישם בהמשך דרכם המקצועית, כדי להבטיח את התנאים הסוציאליים של עובדים בארגונים בנוגע לשכרם.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על החקיקה והתקנות הנוגעים למשכורות ומתוודעים לזכויות ולחובות העובדים, מתוך מטרה ללמוד כיצד לבצע ביעילות ובאופן מדוייק את חישובי השכר הנדרשים בארגונים. הם רוכשים מגוון של כלי מקצועיים החשובים לתפקיד חשבי השכר וכן מכירים את התוכנות והיישומים הטכנולוגיים שבהם משתמשים כיום החשבים כחלק מעבודתם השוטפת.


לאורך ההכשרה הם מכירים את מבנה שכרם של עובדים ואת הניכויים הנדרשים. הם מתוודעים גם לחקיקה עדכנית בתחומים כגון פנסיה וגמל, ביטוח לאומי ומס הכנסה, הבאים לידי ביטוי בשכר העובדים. כמו כן, הם מקבלים הכנה לקראת בחינה חיצונית שעורכת לשכת רואי החשבון.

 


מתכונת הלימוד


קורס חשבי שכר בטכנולוגית אורט בראודה נפרש על פני 30 מפגשים וכולל 150 שעות לימוד אקדמיות. המפגשים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הערב, במתכונת נוחה לשילוב עם עבודה. הקורס מורכב משיעורים עיוניים, תרגולים פרקטיים של השימוש בתוכנות

השכר והכנות לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים.

 

נושאי הלימוד


תכנית הקורס מותאמת לנושאים הנכללים בבחינות ההסמכה לחשבי השכר. משתתפים בקורס לומדים מגוון של תחומים הנוגעים לשכר, ביניהם גם:

 

 

  • מס הכנסה
  • דיני עבודה
  • מבנה השכר
  • הביטוח הלאומי
  • שימוש בתוכנת שכר
  • קרנות פנסיה וקופות גמל
  • ועוד


סגל הוראה


צוות המרצים של הקורס כולל רואי חשבון ומנהלי חשבונות, המנוסים בתחום השכר וכן בענפים מבוקשים נוספים בתחום החשבונאי.

 

על מוסד הלימוד


הטכנולוגית אורט בראודה היא מכללה ללימודים טכנולוגיים הממוקמת בכרמיאל, בה נלמדים לימודי הנדסאים וכן לימודי תעודה. המעוניינים להמשיך לפתח את הידע החשבונאי יכולים ללמוד בהכשרות מקצועיות נוספות המתקיימים במכללה. בין התכניות הללו נכללים קורסים בתחום הנהלת החשבונות, כגון קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 וקורס הנהלת חשבונות סוג 3. כמו כן, מתקיים קורס ייעוץ מס שמתאים למנהלי חשבונות המעוניינים לקדם את הקריירה. במוסד הלימוד נערכות גם תכניות לתעודה בתחומים נוספים, כגון קורסים במזכירות ומינהל, קורסים להכשרת חשמלאים וקורסים בתחום העיצוב. לימודי ההנדסאים הנערכים במוסד זה מתקיימים בשלל מגמות ומפוקחים על ידי מה"ט - המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה.

 

תנאי קבלה


התכנית מיועדת למנהלי חשבונות ולעובדים נוספים בתחום החשבונאי שברצונם לקבל הסמכה מוכרת בתחום חשבות השכר. הוא יכול להתאים גם למי שעובדים בפועל כחשבי שכר, המעוניינים לרענן את הידע המקצועי ולהכיר את החקיקה העדכנית בתחום. כחלק מתנאי הקבלה, על המועמדים להיות בעלי תעודת מקצוע בהנהלת חשבונות סוג 1 לפחות. כמו כן עליהם לעבור מבחן קבלה.


תעודה


בסיום התכנית, מקבלים הבוגרים תעודת גמר מטעם המכללה הטכנולוגית אורט בראודה וכן תעודה מטעם משרד הכלכלה. הבוגרים יכולים לגשת עם סיום הקורס לבחינות חיצוניות שנערכות על ידי לשכת רואי החשבון. מי שעוברים את המבחנים מקבלים תעודה נוספת מטעם לשכת רואי חשבון.

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל