קורס הנהלת חשבונות 1 + 2 בטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

 

במכללה הטכנולוגית אורט בראודה, הממוקמת בכרמיאל, ניתן לקחת חלק בקורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2. בקורס זה יכולים המשתפים לקבל את ההכנה הנחוצה למבחנים שעורך משרד העבודה להסמכת בסיסי ומתקדם בתחום הנהלת החשבונות. זוהי הדרגה הראשונה בענף והיא מקיפה תחומי אחריות בסיסיים בתחומים כגון שכר, מיסים, ניהול חשבונות ועוד. הסמכה ממשלתית זו מהווה כיום הכרח למעוניינים להשתלב בתחום הנהלת החשבונות.


בקורס זה שמים דגש על הפן הפרקטי של תחום הנהלת החשבונות בסקטור הפרקטי והציבורי כאחד. בוגרי התכנית יכולים להשתלב כמנהלי חשבונות במגוון משרדים ועסקים. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לפתח את הכשרתם בקורסי חשבונאות נוספים, כגון קורס הנהלת חשבונות סוג 3 שבו ניתן לעלות בדרגה מקצועית.


תכנית הלימודים


במהלך קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2, המשתתפים רוכשים ידע נרחב בתחומים החשובים למנהלי חשבונות, תוך היכרות עם תחומי האחריות של עובדים מסוג 1 + 2 ועם החקיקה והתקינה הרלבנטיים עבורם. הם לומדים על סוגיות מרכזיות בניהול חשבונות, מיסוי, מאזנים, ריבית, חישובי משכורות עובדים, מע"מ, ניהול קופה קטנה ותחומים נוספים שנכללים בתכנית משרד העבודה להכשרת מנהלי חשבונות בדרגה זו.


כמו כן, הם מכירים את התוכנות הממוחשבות שבהן משתמשים כיום מנהלי החשבונות בארגונים כדי לייעל את תהליכי העבודה בעידן הממוחשב. דרך ההיכרות עם מגוון העקרונות המשתתפים לומדים כיצד לבצע שלל פעולות בתחום הנהלת החשבונות, לקבל החלטות מקצועיות ולהתמודד עם אתגרים שעולים במהלך העבודה. הם גם מקבלים הכנה לקראת מבחני משרד העבודה, תוך היכרות עם חלקי הבחינה ועם שאלות שעשויות להישאל בה.


מתכונת הלימוד


קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 נפרש על פני 285 שעות לימוד אקדמיות. הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול שבו מתקיימים שיעורים בבוקר יום שישי ולסירוגין בערב אחד בימי השבוע, או במסלול בוקר שבו מתקיימים שיעורים באחד מימי החול בשבוע.

 

נושאי הלימוד


תכנית הקורס מותאמת לדרישות משרד העבודה ולשכת רואי החשבון. הסטודנטים בקורס לומדים מגוון של נושאים, ביניהם:

 

 

 • מיסוי
 • חישובי ריבית
 • דוחות כספיים
 • המערכת הבנקאית
 • חשבונאות פיננסית
 • תורת המשק והמסחר
 • תוכנות הנהלת חשבונות
 • עריכת חישובים מסחריים
 • ספרים ראשיים וספרי עזר
 • חשבונאות ממוחשבת יישומית
 • ועוד

 

סגל הוראה


המרצים בקורס הם רואי חשבון מנוסים, אשר מומחים לתחומים כגון מיסוי, שכר, תיאומי מס ועוד. הם עובדים במשרדים עצמאיים בתחום או מנהלים משרדים עצמאיים לראיית חשבון.

 

על מוסד הלימוד


המעוניינים בקורסים נוספים בתחום החשבונאות במכללה הטכנולוגית אורט בראודה יכולים לקחת חלק בקורסים כגון קורס חשבי שכר, קורס ייעוץ מס או קורס הנהלת חשבונות סוג 3. נוסף על כך, נערכות תכניות לימודי תעודה בענפים כגון חשמל, מזכירות, טכנולוגית ועיצוב. הקורסים ממוקדים במקצועות מבוקשים ובהם שמים דגש על פיתוח מיומנויות פרקטיות החשובות כיום לעובדים. רבים מן הקורסים מוכרים על ידי משרד העבודה ומכינים למבחנים שעורך המשרד לצורך קבלת הדיפלומות הנחוצות.


כמו כן, במוסד הלימוד פועלות תכניות לימודי הנדסאים. אלה הם מסלולי לימודים טכנולוגיים המתקיימים לפי דרישות מה"ט ומכינים למבחנים הממשלתיים שעורך גוף זה להכשרת הנדסאים. לימודי ההנדסאים מתקיימים גם במסגרת עתודה טכנולוגית המתאימה לבוגרי כיתה י"ב המעוניינים בהשתלבות בתפקידים טכנולוגיים בצה"ל.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל אל הקורס, על המועמדים להציג אישור המעיד על סיום 12 שנות לימוד ומעלה. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד לצורך קבלת המידע המדויק אודות תנאי הקבלה לקורס.

 

תעודה


בסיום התכנית, על הבוגרים לגשת למבחנים חיצוניים שנערכים על ידי משרד העבודה. מי שעוברים בהצלחה את הבחינות זכרים לקבל שתי תעודות - תעודת גמר "מנהלי חשבונות סוג 1 + 2 בסיסי ומתקדם", ותעודת מקצוע מנהלי חשבונות סוג 2.

 

עוד מסלולי לימוד - הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל

חוות דעת של סטודנטים על טכנולוגית אורט בראודה - הנהלת חשבונות 1 + 2

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

הטכנולוגית אורט בראודה כרמיאל
30/06/2015

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לימוד ההרבה חומר בבית זה נותן בטחון עצמי לפי דעתי את זה אהבתי וגם את התנהלות המרצים עוזרים מקשיבים  קרא עוד...

על הקמפוס

מקום נקי מסודר רחב וגדול וטוב מאוד ללימודים. חדרי לימוד נוחים ממליצה בחום לכל אחד שרוצה ללמוד המקו קרא עוד...

טיפים

להשקיע הרבה זמן בחומר לא לפספס כלום . ולבחור מוסד אקדמי טוב ועם התיחסות טובה לסטודנטים :)


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp