קורס עוזר בטיחות באתרי בנייה - אורט הרמלין נתניה

שירות אישי - צור קשר
קורס עוזר בטיחות באתרי בנייה - אורט הרמלין נתניה

קורס עוזר בטיחות באתרי בנייה - אורט הרמלין נתניה


הצמיחה בענף הבנייה מעודדת את הפיתוח הכלכלי והעירוני בישראל, ולצדה חלה עלייה במודעות הציבורית לתאונות בניין ולצורך למנוע אותן. על מנת להגביר את הבטיחות באתרי בנייה, נכנסו לתוקף תקנות חדשות, המחייבות העסקת עוזרי בטיחות באתרי בנייה שגובהם 7 מטרים ומעלה, ושטחם 1000 מ"ר ויותר.


כדי להתקדם לתפקיד עוזרי בטיחות, יש להשתתף בהכשרה מקצועית ולקבל הסמכה מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. בין מוסדות הלימוד שבהם מוצעת הכשרה זו, ניתן למנות את מכללת אורט הרמלין נתניה בה נערך קורס עוזר בטיחות באתר בנייה.


תכנית הלימודים


התכנים הנלמדים במהלך הקורס כוללים את הידע הנדרש למניעת תאונות ושמירה על הבטיחות באתרי בנייה, כולל הבנת האחריות המשפטית והגדרת התפקיד של עוזרי הבטיחות, היכרות עם ציוד הבטיחות שאתו יש לעבוד ועם פגמים שמצריכים את בדיקתו, כללי בסיס לעבודה בגובה, ועוד. נוסף על הידע המקצועי והטכני לגבי נושאי הבטיחות והעבודה עם הציוד והעזרים השונים, המשתתפים רוכשים גם כלים להתמודדות עם דילמות וקונפליקטים שיכולים להתעורר במהלך מילוי תפקיד עוזר הבטיחות.

 


מתכונת הלימודים


היקף הקורס הוא 45 שעות לימוד, המחולקות ל - 9 מפגשים. המפגשים נפרשים על פני 5 שבועות ונערכים פעמיים בשבוע בשעות הערב.


במהלך הקורס, הסטודנטים משלבים התנסות מעשית עם הידע התיאורטי הנלמד. כדי לראות את יישום חומר הלימוד בשטח, הם משתתפים בסיור לימודי המתקיים באתר עבודות בנייה.


בתום הקורס, הסטודנטים נדרשים לעבור מבחן מסכם במתכונת אמריקאית, הכולל 40 שאלות. על מנת לעבור את המבחן בהצלחה, יש לקבל ציון 70% או יותר.


הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה בישראל יכולה לממן באופן חלקי את עלויות הקורס, לעובדים שעומדים בתנאי הזכאות, ושהקבלנים שמעסיקים אותם משלמים עבורם לקרן. יש לבדוק את הזכאות מול הקרן.

 


נושאי הלימוד

 

 

  • ציוד מגן אישי
  • עבודה בגובה
  • סוגי משטחי עבודה
  • תקנות הבטיחות בעבודה
  • פיגומים, גידורים ודרכי גישה
  • מצבים בהם יש לבדוק כלי עבודה
  • תפקיד ואחריות חוקית של עוזר הבטיחות
  • התמודדות עם דילמות במהלך ביצוע התפקיד
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים


מכללת אורט הרמלין פועלת מעל ל - 2 עשורים ובמסגרתה מתקיימות הכשרות מקצועיות להנדסאים ולעתודאים וכן קורסים ללימודי תעודה. זאת במטרה לסייע להתפתחות מקצועית של הסטודנטים ולשילוב מוצלח שלהם במשרות טכנולוגיות, בענפים שונים במשק הישראלי.

 

כחלק מתפישת עולם זו, אורט הרמלין מקיימת שיתופי פעולה עם גורמים ציבוריים ופרטיים בתעשייה, וכך מעדכנת את תכניות הלימוד בהתאם לדרישות ולהתפתחויות המשתנות של עסקים, חברות וארגונים. צוות ההוראה במכללה מעניק לסטודנטים תמיכה וליווי בעת הלימודים כדי לסייע להם לפתח את הכלים לקידום הקריירה שלהם.

 

באמצעות הקורסים, הסדנאות וההשתלמויות המתקיימים במחלקה ללימודי תעודה אפשר לרכוש מקצוע חדש, או להתפתח מבחינה מקצועית וכך להתקדם בקריירה. בין הקורסים שבהם ניתן להשתתף, נמנים קורס מנהל עבודה בבניין, קורס התקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג ביתיים, קורסי הנהלת חשבונות, קורס מזכירות רפואית, ועוד.


תנאי קבלה


על מנת להתקבל יש להחזיק בשנתיים לפחות של ניסיון מעשי בביצוע עבודות בנייה או בנייה הנדסית. ניסיון שנרכש בעת עבודה של המועמד בעת היותו מתחת לגיל 18 יכול להיות מוכר לצורך כך, אם נרכש על פי חוק.


כדי להוכיח את הניסיון הנדרש, על המועמדים להציג הצהרת מעסיקים. בהצהרה צריכים להופיע לוגו החברה, חתימת המעסיק וחותמת מטעמו, כולל פירוט על מהות הפרויקטים הרלבנטיים, מידע על אתר העבודה, ומשך העסקת המועמד בכל אחד מהם.

 


תעודה


מי שמסיימים את הקורס בהצלחה, ועוברים את המבחן האמריקאי בציון הנדרש, זכאים לתעודת עוזרי מנהל בטיחות מטעם משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים.


אפשרויות תעסוקה


התקנה המחייבת על העסקת עוזרי בטיחות באתרי בנייה מסוגים מסוימים נכנסה לתוקף בחודש יולי 2019, ועל כן קיים זינוק בדרישה לאנשי מקצוע שיכולים למלא את התפקיד. מי שרוצים להתקדם בעבודה בענף הבניין ולהרחיב את תחומי האחריות שלהם, יכולים להשתתף בקורס זה.


לבוגרי הקורס קיימת אפשרות להשתתף בעתיד בהכשרות המשך, כגון קורס מנהל עבודה בבנייה, וכך להעלות את השכר ולהתקדם לתפקיד ניהולי שפותח אפשרויות תעסוקה נוספות.

 

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין