קורס עוזר בטיחות באורט ירושלים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי נדל"ן לתעודה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על אורט ירושלים - עוזר בטיחות.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


קורס עוזר בטיחות בבנייה - אורט ירושלים


תקנות חדשות בתחום הבניין קובעות כי קבלנים נדרשים להעסיק עוזרי בטיחות, בעלי תפקידים שאמונים על פיקוח על השמירה על נהלי הבטיחות בעבודות הנערכות באתרי בנייה. עוזרי בטיחות פועלים יחד עם מנהלי העבודה בבניין באותם אתרים ומסייעים להם למנוע תאונות עבודה. בין היתר עליהם לפקח כי הציוד והחומרים באתר תקינים, כי העובדים שומרים על נהלי הבטיחות וכי לא מתקיימת הפרה של תקני הבטיחות והגיהות כפי שאלה נקבעו בחוק. במקרים של פגיעה בבטיחות, עליהם לדווח למנהלי העבודה וליידע את העובדים.


תושבי ירושלים שמעוניינים לקדם את הקריירה בתחום הבניין והבנייה ההנדסית יכולים ללמוד בקורס עוזר בטיחות באתרי בנייה המתקיים במכללת אורט ירושלים. תכנית זו מתקיימת בפיקוח ובהסמכה של משרד העבודה והרווחה, כחלק מן המאמץ הלאומי להעלאת רמת הבטיחות באתרי הבנייה. בוגרי התכנית יכולים להשתלב בתפקידים שכרוכים באחריות רבה ויכולים לסייע להצלת חיי אדם ולהעלאת רמת הפרויקטים.

 

תכנית הלימודים


לאורך הקורס נלמדים התפקידים ותחומי האחריות של עוזרי הבטיחות בהתאם לדין. המשתתפים סוקרים את סוגי הציוד הרלבנטיים לשמירה על בטיחות במהלך עבודות באתרי בנייה ואת סוגי הכלים, המשטחים, הגידורים והפיגומים שבהם משתמשים באותם פרויקטים. כמו כן, הם מעיינים בתקנות המחייבות בתחום הבטיחות בעבודה ובכללי העבודה בגובה. לאחר מכן, הם דנים בשלל אתגרים שעמם מתמודדים עוזרי בטיחות בעבודתם לצד מנהלי עבודה בבניין, ובדרכים להתמודדות עם קשיים ודילמות שבהם ניתן להיתקל כחלק מביצוע התפקיד.

 

 

מתכונת הלימוד


אורכו של הקורס הוא כ - 5 שבועות. הוא כולל כ - 45 שעות לימוד והוא נפרש על פני 9 מפגשים. השיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב. במסגרת השיעורים, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובתרגולים. כמו כן, הם משתתפים בסיור לימודי באתר בנייה שבו ישנה אפשרות להכיר בפועל את התהליכים הנלמדים בתחום הבטיחות בבנייה.

 

נושאי הלימוד


במהלך קורס עוזרי בטיחות נלמדים מגוון של נושאים, ביניהם:

 

 • עבודה בגובה
 • כלים טעוני בדיקה
 • ציוד מגן אישי בבניין
 • תקנות בטיחות בעבודה
 • דרכי גישה באתרי בנייה
 • משטחים ופיגומים בעבודה
 • אחריות עוזר בטיחות לפי דין
 • דילמות בתפקידי עוזרי בטיחות ומנהלי עבודה
 • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בתחום הבניין, מתקיימות באורט ירושלים הכשרו נוספות לתעודה, בהן קורס מנהלי עבודה בבניין, קורס מורשי נגישות מתו"ס וקורס בטיחות למנהלי עבודה בבניין. בקורסים אלה יכולים עובדים בתחום הבנייה והתשתיות לרכוש ידע מקצועי עדכני וכן להתכונן לקראת מבחנים ממשלתיים לקבלת דיפלומות בתחום הבנייה. נוסף על כך, ניתן לקחת חלק בעוד מבחר תכניות לימודי תעודה, בענפים כגון חשמל, טכנולוגיה, תוכנה ועיצוב. בכל המסלולים הללו הסטודנטים יכולים לרכוש כלים פרקטיים לקריירה וכך לפתוח דלת לתפקידים מבוקשים בתעשייה.


במכללה נערכות גם תכניות ללימודי הנדסאים. מסלולים אלה מתקיימים לפי דרישות מה"ט להכשרת הנדסאים והם פועלים במספר מגמות, כגון לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל ועוד.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס מותאמים לדרישות משרד העבודה. על המועמדים להיות בעלי ניסיון של למעלה משנתיים בתחום הבנייה ההנדסית או עבודות הבנייה. עליהם להציג הצהרת מעסיקים המאשרת ניסיון זה. הצהרה זו צריכה לכלול פירוט אודות העובדים, המעסיקים והפרויקטים, לרבות לוגו החברה, חותמת וחתימת המעסיקים, תיאור הפרויקטים שבהם הועסקו העובדים, סוגי העבודות שאותן ביצעו בפרויקטים הללו ומשך העסקתם בכל פרויקט וכן פרטי האתרים שבהם התקיימו העבודות. על הניסיון המקצועי להיות מעל גיל 18 בלבד, וכן עליו להתייחס לניסיון שנצבר בעבודות שבוצעו באופן חוקי.

 

 

תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בהצלחה בכל הדרישות מקבלים דיפלומת עוזרי מנהל בטיחות המוענק על ידי משרד העבודה והרווחה. כדי לקבל את התעודה עליהם לעבור בחינה בציון של 70 ומעלה. הבחינה נערכת במתכונת שאלות רבות ברירה ונכללות בה 40 שאלות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים

עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים

פורום לימודי נדל``ן

קורס ללימוד יזמות נדל"ן ותיווך
מאיר ולד
1 תגובות
קורס שמאות או תואר אקדמי לשמאות?
,דביר
1 תגובות
קורס יזמות והשקעות בנדלן
מרדכי אבני
1 תגובות
לימודי יזמות ונדל"ן בחיפה והצפון
שלום סמוקובסקי
1 תגובות
מחיר לימודי קורס נדלן
חן ברקאי
1 תגובות
בחירת מוסד לימודים בתחום הנדל"ן
ליאור
1 תגובות
קורס טוב בהשקעות נדלן
ניב
1 תגובות
קורס ללימודי בדק בית
Roi Huri
1 תגובות
לימודי שמאות באזור אשקלון
עמית שוקרון
1 תגובות
לימודי קורס מפקח בניה
אלי
1 תגובות
בחינת תיווך במשרד המשפטים
אווה ריינס
1 תגובות
איפה מתקיים קורס ניהול נכסים
פלוני
1 תגובות
קורס סוכני נדלן בתל אביב
אליהו אלמליח
1 תגובות
קורס תיווך ויעוץ משכנתאות
דוד אל
2 תגובות
קורס תמא 38 פינוי בינוי
זאב
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,448 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון 444 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון 1,085 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב 960 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים