קורס עוזר בטיחות באורט ירושלים

שירות אישי - צור קשר
קורס עוזר בטיחות באורט ירושלים

קורס עוזר בטיחות בבנייה - אורט ירושלים


תקנות חדשות בתחום הבניין קובעות כי קבלנים נדרשים להעסיק עוזרי בטיחות, בעלי תפקידים שאמונים על פיקוח על השמירה על נהלי הבטיחות בעבודות הנערכות באתרי בנייה. עוזרי בטיחות פועלים יחד עם מנהלי העבודה בבניין באותם אתרים ומסייעים להם למנוע תאונות עבודה. בין היתר עליהם לפקח כי הציוד והחומרים באתר תקינים, כי העובדים שומרים על נהלי הבטיחות וכי לא מתקיימת הפרה של תקני הבטיחות והגיהות כפי שאלה נקבעו בחוק. במקרים של פגיעה בבטיחות, עליהם לדווח למנהלי העבודה וליידע את העובדים.


תושבי ירושלים שמעוניינים לקדם את הקריירה בתחום הבניין והבנייה ההנדסית יכולים ללמוד בקורס עוזר בטיחות בבנייה המתקיים במכללת אורט ירושלים. תכנית זו מתקיימת בפיקוח ובהסמכה של משרד העבודה והרווחה, כחלק מן המאמץ הלאומי להעלאת רמת הבטיחות באתרי הבנייה. בוגרי התכנית יכולים להשתלב בתפקידים שכרוכים באחריות רבה ויכולים לסייע להצלת חיי אדם ולהעלאת רמת הפרויקטים.

 

תכנית הלימודים


לאורך הקורס נלמדים התפקידים ותחומי האחריות של עוזרי הבטיחות בהתאם לדין. המשתתפים סוקרים את סוגי הציוד הרלבנטיים לשמירה על בטיחות במהלך עבודות באתרי בנייה ואת סוגי הכלים, המשטחים, הגידורים והפיגומים שבהם משתמשים באותם פרויקטים. כמו כן, הם מעיינים בתקנות המחייבות בתחום הבטיחות בעבודה ובכללי העבודה בגובה. לאחר מכן, הם דנים בשלל אתגרים שעמם מתמודדים עוזרי בטיחות בעבודתם לצד מנהלי עבודה בבניין, ובדרכים להתמודדות עם קשיים ודילמות שבהם ניתן להיתקל כחלק מביצוע התפקיד.

 

 

מתכונת הלימוד


אורכו של הקורס הוא כ - 5 שבועות. הוא כולל כ - 45 שעות לימוד והוא נפרש על פני 9 מפגשים. השיעורים מתקיימים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב. במסגרת השיעורים, המשתתפים לוקחים חלק בהרצאות עיוניות ובתרגולים. כמו כן, הם משתתפים בסיור לימודי באתר בנייה שבו ישנה אפשרות להכיר בפועל את התהליכים הנלמדים בתחום הבטיחות בבנייה.

 

נושאי הלימוד


במהלך קורס עוזרי בטיחות נלמדים מגוון של נושאים, ביניהם:

 

  • עבודה בגובה
  • כלים טעוני בדיקה
  • ציוד מגן אישי בבניין
  • תקנות בטיחות בעבודה
  • דרכי גישה באתרי בנייה
  • משטחים ופיגומים בעבודה
  • אחריות עוזר בטיחות לפי דין
  • דילמות בתפקידי עוזרי בטיחות ומנהלי עבודה
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בתחום הבניין, מתקיימות באורט ירושלים הכשרו נוספות לתעודה, בהן קורס מנהלי עבודה בבניין, קורס מורשי נגישות מתו"ס וקורס בטיחות למנהלי עבודה בבניין. בקורסים אלה יכולים עובדים בתחום הבנייה והתשתיות לרכוש ידע מקצועי עדכני וכן להתכונן לקראת מבחנים ממשלתיים לקבלת דיפלומות בתחום הבנייה. נוסף על כך, ניתן לקחת חלק בעוד מבחר תכניות לימודי תעודה, בענפים כגון חשמל, טכנולוגיה, תוכנה ועיצוב. בכל המסלולים הללו הסטודנטים יכולים לרכוש כלים פרקטיים לקריירה וכך לפתוח דלת לתפקידים מבוקשים בתעשייה.


במכללה נערכות גם תכניות ללימודי הנדסאים. מסלולים אלה מתקיימים לפי דרישות מה"ט להכשרת הנדסאים והם פועלים במספר מגמות, כגון לימודי הנדסאי תוכנה, לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל ועוד.

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס מותאמים לדרישות משרד העבודה. על המועמדים להיות בעלי ניסיון של למעלה משנתיים בתחום הבנייה ההנדסית או עבודות הבנייה. עליהם להציג הצהרת מעסיקים המאשרת ניסיון זה. הצהרה זו צריכה לכלול פירוט אודות העובדים, המעסיקים והפרויקטים, לרבות לוגו החברה, חותמת וחתימת המעסיקים, תיאור הפרויקטים שבהם הועסקו העובדים, סוגי העבודות שאותן ביצעו בפרויקטים הללו ומשך העסקתם בכל פרויקט וכן פרטי האתרים שבהם התקיימו העבודות. על הניסיון המקצועי להיות מעל גיל 18 בלבד, וכן עליו להתייחס לניסיון שנצבר בעבודות שבוצעו באופן חוקי.

 

 

תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בהצלחה בכל הדרישות מקבלים דיפלומת עוזרי מנהל בטיחות המוענק על ידי משרד העבודה והרווחה. כדי לקבל את התעודה עליהם לעבור בחינה בציון של 70 ומעלה. הבחינה נערכת במתכונת שאלות רבות ברירה ונכללות בה 40 שאלות.

למידע נוסף לחצו: מכללת אורט ירושלים
עוד מסלולי לימוד - אורט ירושלים