קורס חשבי שכר בכירים באורט הרמלין נתניה

קורס חשבי שכר בכירים באורט הרמלין נתניה

קורס חשבי שכר בכירים באורט הרמלין נתניה


לחשבי שכר יש תפקיד חשוב ומשמעותי בפיקוח והניהול של הפעילות הכספית של ארגונים. תחומי האחריות שלהם נוגעים לכל עובד בחברה, ומתמקדים בפיקוח והכנה של תלושי השכר החודשיים. כדי לבצע את התפקיד ביעילות, עליהם להקפיד על דיוק ומקצועיות, להכיר את החקיקה והנהלים העדכניים בתחום השכר וכן לדעת להתמודד עם מגוון מצבים רגישים בתחומם.


בשל החשיבות הרבה של התפקיד, יש צורך לעבור הסמכה ייעודית ולהיבחן במבחנים שעורכת לשכת רואי החשבון, שהיא הגוף האחראי היום על הסמכתם של חשבי השכר בארץ. תושבי נתניה המעוניינים להשתלב בתחום השכר ולגשת לבחינות הללו יכולים ללמוד בקורס חשבי שכר בכירים המתקיים במכללת אורט הרמלין נתניה. בקורס ניתן להכיר מקרוב מגוון של נושאים בתחום השכר ולקבל הכנה לקראת המבחנים הממשלתיים. כיום ישנו ביקוש רב לחשבי שכר בכירים איכותיים ומקצועיים, עם קבלת הדיפלומה הם יכולים להשתלב בשלל סוגי ארגונים ולהעניק שירותים בחברות שבהם יש צורך בשירותי חשבות שכר. כמו כן, הם יכולים להמשיך לפתח את הידע והכלים שברשותם דרך לימוד בקורסים בחשבונאות בענפים נוספים כגון הנהלת חשבונות.


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים לומדים בהרחבה על סוגיות הנוגעות לשכרם של עובדים בארגונים. תכנית הקורס מותאמת לדרישות לשכת רואי החשבון ומותאמת למבחני ההסמכה בתחום. בקורס מקבלים גם הכנה ממוקדת לקראת מבחני ההסמכה הממשלתיים שעורכת לשכת רואי החשבון, שאותם נדרשים לעבור כל המעוניינים לעסוק בתחום חשבות השכר בישראל.


המשתתפים דנים בסוגיות חשובות בתכנון והפקה של תלושי השכר לעובדים וסוקרים סוגי מיסים וביטוחים שבאים לידי ביטוי במשכורות. כמו כן, הם מתוודעים לסוגיות רלבנטיות לתחומם בדיני העבודה, כדי להכיר את זכויות העובד בכל הנוגע לשכר. כמו כן, הם לומדים על העבודה בתוכנות ייעודיות לביצוע חישובי שכר, שיכולות לסייע לייעול עבודת החשבים.

 

מתכונת הלימוד


קורס זה נפרש על פני פרק זמן של 150 שעות לימוד אקדמיות ו - 16 שעות נוספות המוקדשות למכינה למתמטיקה. מתכונת הקורס מותאמת לדרישות שמציבה לשכת רואי החשבון להסמכת חשבי שכר.


נושאי הלימוד


הסטודנטים בקורס חשבי שכר בכירים של אורט הרמלין לומדים מגוון של נושאים בתחום השכר, בין היתר נלמדים התחומים הבאים:

 

 

  • מס הכנסה
  • דיני עבודה
  • ביטוח פנסיוני
  • הביטוח הלאומי
  • תוכנת חישובי השכר "עוקץ"
  • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת אורט הרמלין נתניה היא מכללה טכנולוגית שבה ניתן ללמוד במגוון מסלולי לימודי הנדסאי, לימודי עתודה טכנולוגית ולימודי תעודה. בין מגוון הקורסים שניתן לקחת בהם חלק במכללה נמנים קורסים בתחום החשבונאות, בהם קורס הנהלת חשבונות סוג 1 + 2 אשר מכין למבחני ההסמכה בהנהלת חשבונות בדרגת בסיסי ומתקדם, וקורס הנהלת חשבונות סוג 3 שבו יכולים מנהלי חשבונות לשדרג את מעמדם המקצועי ולהתכונן למבחנים לעלייה בדרגה המקצועית. לצד הכשרות אלה מתקיימים קורסים במקצועות כגון בניין, מכונות, ניהול ועיצוב.


במכללה מתקיימות גם שלל תכניות לימודים טכנולוגיים. לימודי ההנדסאים נערכים לפי נהלי מה"ט והם מתקיימים במגמות שונות כגון הנדסאי חשמל, הנדסאי תוכנה, הנדסאי מכונות מכטרוניקה, הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי תעשייה וניהול ומסלולים נוספים. בלימודי ההנדסאים ניתן לקבל סל נרחב של כלים טכנולוגיים מתקדמים, החיוניים לעובדים בתעשייה של היום.

 

תנאי קבלה


מועמדים המעוניינים להתקבל לקורס חשבי שכר בכירים נדרשים להיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. כמו כן, עליהם לעבור ראיון קבלה אישי. מומלץ לפנות הישר אל מוסד הלימוד לקבלת הפרטים המדויקים אודות תנאי הקבלה.

 

 

תעודה


בוגרי הקורס שעומדים בכל הדרישות הלימודיות במהלכו זכאים לקבל תעודה הניתנת על ידי מכללת אורט הרמליו נתניה. מי שעוברים את מבחני ההסמכה שעורכת לשכת רואי החשבון מקבלים תעודת "חשבי שכר בכירים" המוענקת על ידי הלשכה.

עוד מסלולי לימוד - אורט הרמלין
Whatsapp Whatsapp