קורס עוזר בטיחות באורט סינגאלובסקי

שירות אישי - צור קשר

אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב
אורט סינגאלובסקי תל אביב

אהבת? שתף ב:

קורס עוזרי בטיחות באתרי בנייה במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב


בחודש יולי 2019 צפויות להיכנס לתוקף תקנות חדשות בתחום הבטיחות בבנייה, בהתאם לתקנות הללו קבלנים יהיו מחויבים להעסיק בכל אתר בנייה או בנייה הנדסית אנשי מקצוע בשם עוזרי בטיחות. מדובר בתפקיד חדש בענף הבנייה, שמטרתו סיוע למנהלי העבודה במניעה של תאונות באתרים. תפקיד זה כפוף לאישורו של מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית.


עובדים מנוסים בענף הבניין שברצונם לקחת חלק חשוב בפעילות למניעת תאונות בבנייה יכולים ללמוד בקורס להכשרת עוזרי בטיחות באתרי בנייה המתקיים במכללת אורט סינגאלובסקי בתל אביב. תכנית זו נערכת בפיקוח ובהסמכה של משרד העבודה והרווחה ובמהלכה יכולים העובדים להכיר מקרוב את הנהלים והתקנות החדשים בתחום הבטיחות בבנייה.

 

תכנית הלימודים


המשתתפים בקורס זה מתמקדים בתקנות בטיחות בעבודה הנוגעות לאתרי בנייה ומתוודעים לתפקידים ולתחומי האחריות של עוזרי הבטיחות ולחשיבותם באתרי הבנייה. תחילה הם לומדים בהרחבה על מהות התפקיד החדש, על התקנות המעגנות את סמכויותיו ועל הגורמים שהביאו להיווצרותו. הם מכירים גם את מכלול הציוד והכלים שבהם משתמשים באתרים ולומדים על תקנות עבודה בגובה וכללים שעליהם חשוב להקפיד כדי למנוע תאונות וכשלים בעבודות באתר. נוסף על כך, הם דנים בסוגיות שעשויות לעלות במהלך העבודה המשותפת בין עוזרי הבטיחות לבין מנהלי העבודה בבנייה, כאשר הם פועלים יחד לקידום בטיחות באתר ולהתמודדות עם מפגעים שונים.

 

מתכונת הלימוד


קורס הכשרת עוזרי בטיחות בבנייה כולל 45 שעות לימוד והוא נפרש על פני כ - 5 שבועות. התכנית מחולקת ל - 9 מפגשים המתקיימים פעמיים במהלך השבוע, בשעות הערב. הקורס כולל גם סיור לימוד באתר בנייה, שבו יכולים המשתתפים להכיר תהליכים המתרחשים בפועל באתרים וכך להיחשף הלכה למעשה לכלים הנלמדים במהלך השיעורים.

 

נושאי הלימוד


תכני הקורס לעוזרי בטיחות בבנייה מותאמים להנחיות של משרד העבודה בהכשרת בעלי התפקידים הללו. המשתתפים בקורס לומדים על מגוון של נושאים, בין היתר התחומים הבאים:

 

 

  • עבודה בגובה
  • ציוד המגן האישי
  • דרכי גישה וגידור
  • כלים טעוני בדיקה
  • תקנות לבטיחות בעבודה
  • פיגומים ומשטחי העבודה
  • דילמות בתפקידי עוזר הבטיחות
  • תפקידים ואחריות של עוזרי בטיחות
  • ועוד

 

 

על מוסד הלימוד


בתחומי הבניין והמכונות, מתקיימים במכללת אורט סינגאלובסקי הכשרות מקצועיות נוספות, בהן קורס ממונה בטיחות בעבודה וקורס מנהלי עבודה בבניין. נוסף על כך, מתקיימים במוסד הלימוד קורסים בענפים כגון חשמל, אלקטרוניקה, תעשייה וניהול, מחשבים ועוד. במכללה ניתן ללמוד גם במגוון רחב של תכניות ללימודי הנדסאים. אלה הם מסלולים המפוקחים על ידי מה"ט, הם כוללים בין היתר לימודי הנדסאי מכטרוניקה, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל ועוד. תכניות אלה להשכלה טכנולוגית מכינות את הסטודנטים לקראת מבחני מה"ט הנחוצים לקבלת דיפלומת ההנדסאים הממשלתית.

 

תנאי קבלה


כדי להתקבל לתכנית, על המועמדים להיות בעלי ניסיון מקצועי מוכח של לפחות שנתיים בביצוע של עבודות בנייה או עבודות בבנייה הנדסית. עליהם להציג הצהרת מעסיקים ובה לוגו החברות בהן עבדו, חותמת וחתימה של המעסיקים, פירוט הפרויקטים שבהם הועסקו, מהות העבודות אותן ביצעו, פרטי האתרים בהן התקיימו העבודות ומשך העסקתם בכל אחד מן הפרויקטים. יש לציין כי במסגרת תנאי הקבלה, מכירים בניסיון מקצועי אותו רכשו המועמדים מעל גיל 18 שנים בלבד, כמו כן על העבודות להיות כאלה שבוצעו באופן חוקי בלבד כדי לעמוד בתנאים.

 

 

תעודה


בתום התכנית המשתתפים נדרשים לגשת לבחינה המתקיימת במתכונת שאלות רבות ברירה ("שאלו אמריקאיות"). המבחן כולל 40 שאלות ויש לעבור אותו בציון של 70% ומעלה. מי שעוברים בהצלחה את הבחינה זכאים לקבל תעודת "עוזר מנהל בטיחות" הניתנת בהסמכה של משרד העבודה והרווחה.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב

מתוך פורום אורט סינגאלובסקי תל אביב

לימודים אלקטרוניקה כיתה יג
דוד אלמקייס
ללא תגובה
מתי נפתחים לימודי חשמלאי מוסמך?
קובי
1 תגובות
קורס ממונה בטיחות באורט סינגלובסקי
עמיר אלקיים
1 תגובות
קורס טכנאי קירור ומיזוג אויר
כחלון דני
1 תגובות
קורס עד שנה לחייל משוחרר
רון
ללא תגובה
הנדסאי עיצוב פנים בגיל 50+
ענת
ללא תגובה
עלויות לשנת לימוד יג יד
ויקי
1 תגובות
לימודי הנדסאים בשנת תשע"ח
נירית
1 תגובות
לימודי חשמלאי מוסמך באורט
יוסי
1 תגובות
עלות קורס סייעת רופא שיניים
אביבה גדיב
1 תגובות
קורס ממונה בטיחות - מתי נפתח?
נדלר דורית
1 תגובות
לוחות זמנים בקורס ממונה בטיחות בעבודה
חיים שמש
1 תגובות
קורס צורפות - מתי מתחילים הלימודים?
גילי יריב
1 תגובות
הצעת מחיר ללימודי עיצוב פנים באורט סינגאלובסקי
ילנה
2 תגובות
קורס צורפות למתחילים - מתי מתקיים?
מילוא ישראל
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם