קורס ניהול משא ומתן בתנאי אי ודאות בתפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס ניהול משא ומתן בתנאי אי ודאות בתפנית האוניברסיטה הפתוחה

קורס ניהול משא ומתן בתנאי אי ודאות - כלים ופרקטיקה - בבית הספר תפנית האוניברסיטה הפתוחה


מי שעוסקים בתפקידים ניהוליים נתקלים פעמים רבות במצבים מורכבים של חוסר וודאות בעת ניהול משא ומתן מול גורמים שונים. גם אם מידת המוכנות של מנהלים לקראת פגישת משא ומתן היא גבוהה, עדיין יכולות לצוץ הפתעות ושינויים פתאומיים: בין אם שינויים במצב הפוליטי או הכלכלי, שלהם השלכות רחבות היקף, ובין אם שינויים פנימיים כגון התווספות אינטרסים לתהליך המו"מ, התחלפות הגורמים המשפיעים על התהליך, ואף השפעה של הגורם האנושי, כמו שינוי הלך רוח של הצד השני.


מי שרוצים לקבל יכולות וכלים שיכולים לעזור להתגבר על הפער בין התכנון לבין המציאות, ולחדד מיומנויות להתנהלות בעת מצבים מורכבים של משא ומתן, יכולים להשתתף בקורס ניהול משא ומתן בתנאי אי ודאות המתקיים בתפנית, בית הספר למנהלים במערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה.


הקורס מתקיים בשלוחת תפנית הממוקמת בתל אביב.


תכנית הלימודים


תכנית הלימודים משלבת בין נושאים מרכזיים מתחום המשא ומתן המקצועי, לבין לימוד מודל הניהול הדואלי - Bimodal Management, מתודולוגיה המשמשת בעת ניהול מצבים מורכבים של חוסר ודאות. מודל הניהול הדואלי משלב בין שני אופני פעולה: תכנון תוך הגדרת יעדים וניהול סיכונים, ותמרון, הכולל ראייה רחבה ויצירתיות.


המשתתפים בקורס לומדים בתחילה את עקרונות ומונחי היסוד של עולם המשא ומתן, תוך דגש על תחום המו"מ בתנאי מורכבות. הם רוכשים מיומנויות ופרקטיות וכלים מעשיים בניהול משא ומתן בעת מצבים של חוסר ודאות. זאת באמצעות היכרות עם עולם המשא ומתן, וכן עם מודל הניהול הדואלי.


נוסף על כך, המשתתפים רוכשים לצד ההבנה התיאורטית גם הבנה לגבי יישום התיאוריה במצבי משא ומתן אמיתיים. תכנית הלימודים כוללת גם עקרונות פסיכולוגיים המסייעים להתמודד עם הגורם האנושי ההפכפך, ודרכי תקשורת שיכולות לסייע במצבים של חזרה מהסכמות או הסלמה במהלך המו"מ.

 


מתכונת הלימודים


היקפו של הקורס הוא 40 שעות לימוד אקדמיות, והוא נפרש על פני 8 מפגשים. אורך כל מפגש הוא 5 שעות אקדמיות.
לצד ההרצאות הפרונטליות, מרצות הקורס משלבות בהוראה גם התנסויות ותרגול מעשיים באמצעות משחקי תפקידים וסימולציות סביב מקרים קונקרטיים, וכן ניתוח של מקרי בוחן.


על מנת לסיים את הקורס בהצלחה, יש לעמוד בחובת הנוכחות ולהגיע ל - 80% לפחות מן המפגשים.


בתום הקורס, ניתנת למשתתפים האפשרות להתייעץ באופן אישי עם סגל המרצות.


נושאי הלימוד

 

 

  • גמישות במשא ומתן
  • מו"מ במודל הניהול הדואלי
  • אסטרטגיות מרכזיות במשא ומתן
  • פסיכולוגיית הגורם האנושי במו"מ
  • מאזן הכוחות בין צדדי המשא ומתן
  • מונחי בסיס במו"מ בתנאי מורכבות
  • מודל R3 להתמודדות עם מציאות דינמית
  • עקרונות תכנון ובניית אסטרטגיה במשא ומתן
  • ועוד

 

על סגל ההוראה


סגל ההוראה בקורס כולל מנהלת אקדמית בעלת דוקטורט, המרצה ומלמדת באקדמיה בתחומי מנהל העסקים והשיווק, שמשמשת גם כמרכזת ההוראה לתואר שני באוניברסיטה הפתוחה; מרכזת מקצועית ומרצה בקורס, פיזיקאית בהכשרתה, שפועלת כיועצת לקבלת החלטות במצבים מורכבים ומפתחת מודל הניהול הדואלי; מרצה ועורכת דין שעוסקת בייעוץ ובליווי תהליכי מו"מ בתנאי מורכבות; ועוד.


על מוסד הלימודים


תפנית, בית הספר למנהלים של מערך לימודי החוץ באוניברסיטה הפתוחה, פועל למעלה מ - 15 שנים ומקיים שלל הכשרות מקצועיות וקורסים לתעודה בקמפוסים השונים, הנמצאים במגוון ערים ברחבי הארץ.


הקורסים מיועדים למנהלים ולבכירים וכן למי שעוסקים בתפקידים ניהוליים. בין ההכשרות המוצעות במסגרת בית הספר, ניתן למנות קורס מנהל עסקים, קורס ניהול שיווק ופרסום, קורס פיתוח מיומנויות ניהול, קורס הכשרת דירקטורים, ועוד.


בתפנית מכירים בחשיבות הבקיאות הטכנולוגית בעולם העבודה של ימינו, ומשלבים טכנולוגיות מתקדמות בשיטות הלימוד, כולל אפשרות להשתתף במעבדות מחקר שבהן ציוד עדכני.

 

 

תנאי הקבלה


הקורס מיועד לאנשי עסקים, בעלי חברות, מנהלים ובכירים, כמו גם אנשי מקצוע שנדרשים לעסוק במשא ומתן במסגרת עבודתם.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת תפנית